• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Dr Salimin Dikkatine String

celikpala

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Korg Pa3x Pro
[ame=http://www.youtube.com/watch?v=4YpPrxW26aw&feature=related]Strings - YouTube[/ame]

Öncelikle katkılarınızdan dolayı çok teşekkürler.
Videodaki Yaylı sesini nasıl Bulabirliriz acaba?

Cevap: Dr Salimin Dikkatine String

LA SCORING STRINGS olarak aratırsan bluursun abicm

Teşekkürler Usta

DR. bulamadım yardımcı olurmusun bende cok begendım bu yaylıyı

bende bulamadım ya:S

Bu bir VST yani orgun içine yüklenen bi sample pack değil.. Bilgisayar destekli bir çalışma

dikkat edersen youtubetan izle orda açıklama kısmında Göktuğ Albayrak' a teşekkürler yazmış eleman.Göktuğ bu yaylı sesini yaklaşık 6 ay önce keşfetti o ara pa2x için bi set çalışması vardı ona ekleyebildimi bilmiyorum çünkü yurtdışına çıktım epey oldu görüşemedim.VST Dr Salim' in söylediği VST' dir.yalnız bu sesin bileşimi şöyleydi hatırladığım kadarıyla bir grup keman ve oktav ayarları -12/-24/-36 şeklinde olmak üzere herbiri 3er veya 4er grup cello modülünden oluşan toplamda 16 modülden oluşan devasa bi yapı.portamento ve legato ayarlarını hatırlamıyorum.

ya arkadas bu yaylı bılgısayar desteklı ise or700 den cıkıyoo bu ses bi yardımcı olacak şu sesi bulup siteye koyacak yokmu bu memlekette hayırsever kalmadımı

ya arkadas bu yaylı bılgısayar desteklı ise or700 den cıkıyoo bu ses bi yardımcı olacak şu sesi bulup siteye koyacak yokmu bu memlekette hayırsever kalmadımı

OR700 bilgisayara midi controller olarak bağlanmış.OR700 değil ne marka model klavye bağlarsan bağla bilgisayara aynı işi yapar.marifet OR700 de değil yani.LA SCORING STRINGS VST paketini indirebilirsin netten araştır vardır illaki.sesi editleyen asıl vatandaş KARİM AWAD isimli arap bir elemandır.sesin oluşumu ile ilgili bilgi ve ayarlar (patch dosyası dahil) direk şahsın kendisinden alınmıştır. Göktuğ Albayrak kardeşim işin aslını tam anlamıyla bilmektedir...

Bu ve benzeri sesleri bu tür orglara atamıyorsak eğer, bir dünya para verip org almak yerine pc'de müzik yapmak daha mantıklı kanımca.. Emek harcadıktan sonra yapılamayacak şey yok..
Bu arada bu sesi tyros'larda yapabiliyor muyuz sayın yamaha üstatları?