• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Dr Salimin Dikkatine String

Cevap: Dr Salimin Dikkatine String

LA SCORING STRINGS VSTi'si 38GB lik bir yaylı paketi.

Tyros deil anasnın gözü de olsa... nafile... bir PC ya da Lionstracs GROOVE XR şart. (ki bu cihaz çok yakında elime geçiyor. Muhtemelen de Türkiye satışını alacağım)

Bu yaylı paketinden diyelim ki sample çektiniz ama yine nafile :)

çünkü VSTi'ler sizin çalımınızı baz alarak paketin içinden samplse sesleri çekiyor ve size sunuyor. Legatolu çalımlarda legato sample'ı, kesik çalımlarda sticatto vs.. vs... orjinal sample ile duyuruyor. Yani orglardaki gibi uydurma portamento ya da legato efektleri vermiyor. Bu yüzden orglar ritimboxun ötesine geçemiyor.

LA SCORING STRINGS VSTi'si 38GB lik bir yaylı paketi.

Tyros deil anasnın gözü de olsa... nafile... bir PC ya da Lionstracs GROOVE XR şart. (ki bu cihaz çok yakında elime geçiyor. Muhtemelen de Türkiye satışını alacağım)

Bu yaylı paketinden diyelim ki sample çektiniz ama yine nafile :)

çünkü VSTi'ler sizin çalımınızı baz alarak paketin içinden samplse sesleri çekiyor ve size sunuyor. Legatolu çalımlarda legato sample'ı, kesik çalımlarda sticatto vs.. vs... orjinal sample ile duyuruyor. Yani orglardaki gibi uydurma portamento ya da legato efektleri vermiyor. Bu yüzden orglar ritimboxun ötesine geçemiyor.

Cevap için çok teşekkürler Salim Hocam..
Bu bahsettiğiniz alet hakkında detaylı bilgi verebilir misiniz peki?
Midi klavye ile kullanabileceğimiz bir sampler mı bu cihaz?
Tüm türk enstruman seslerini orjinal haliyle bu cihazda elde etmemiz mümkün olacak mı? Ayrıca cihazın ritimbox özelliği var mı?
Fiyatı ne olacak?
Orjinal demolar yapmak için bu cihazın haricinde neler gerekli?
PC'ye bağlı mı çalışacak bu cihaz, yoksa pc'siz mi?
Saygılar

bu cihaz bir sampler + sequencer + vsti player + asio ve plugin çalıştırıcı.

harici bir pocye gerek kalmıyor. 2TB harddiski var. bunun içine ister vsti yükle ister sample yap yükle sadece midi ile bir klavye bğalaman yeterli. Org gibi kullanabiliyosun.

Arranger (ritim çalıştırıcı) de mevcut. Birden fazla midi klavye bağlayabilirsin.cihazım gelince bunların tanıtımını yapacağım zaten.

yanlıs anlamadıysam bu cıhazla iztedıgımız sample seslerı orgta kullanabılecekmıyız öle dıyebılırmıyız

yanlıs anlamadıysam bu cıhazla iztedıgımız sample seslerı orgta kullanabılecekmıyız öle dıyebılırmıyız
bu cihaz zaten org un klavyesiz olanı.hardware modül.

fiyatının 1660€ olduğundan bahsediliyor... :S

PC System on compact Rack 2U case.

Full powered of the last AM3+ ASUS Motherboard and devices that include:

* AMD Athlon II X2-250, dual core serie 2x3000 Mhz, expandible up to 8 Core ( need a special 270W Flex ATX powersupply upgrade)
* 4Gb DDR3 RAM, expandible up to 16Gb
* 1Tb 3.5" SATA2 Hard Disk
* Include 4Gb USB stick for system OS backup and installer system.
* 2 U compact Rack case color Black
* 7.4Kg total weight.

İçerisinde normal PC bileşenleri var. Linux işletim sistemi üzerine kurulu bir OP.O.S. var. Letency seviyesi minimum düzeyde. Lisans için Dongle istemeyen tüm müzik yazılımlarını destekliyor. Kontakt ailesiyle tamamen uyumlu.

İçerisinde normal PC bileşenleri var. Linux işletim sistemi üzerine kurulu bir OP.O.S. var. Letency seviyesi minimum düzeyde. Lisans için Dongle istemeyen tüm müzik yazılımlarını destekliyor. Kontakt ailesiyle tamamen uyumlu.

Salim hocam,
Bu cihaz elinize ne zaman ulaşacak? Satışına ne zaman başlayabilirsiniz? Üzerinde yine ses ve ritim çalışması yapmak gerekecek sanırım. Yoksa korg yamaha ketron ses ve ritimlerini kullanabilecek miyiz? Yani sormak istediğim şu ki, cihaz üzerinde sıfırdan set hazırlamak mı gerekecek? Siz hazırlayacak mısınız? Cevap için şimdiden teşekkürler..

eVet cihaz elime ulaştığında türk çalışmalarına ve tantımlarına başlayacağım. Cihaz herkese açık bir cihaz. İsteyen istediği sample sesi hazırlayabilir. Ritim olayına gelince şuanda arrnger sistemini tanımıyorum. Ama eğer bekleediim gibi gelirse, evet tüm aletlerin ritimlerini de çalıştırma imkanı bulabiliriz.

Bu cihaz bana 1 hafta önce gelecekti. Fakat DHL kargo ile problemler yaşadık. Cihaz italyaya geri gönderildi, onlar da tekrar normal postayla gönderdiler.

Elime ulaştığında ben önce kullanılabilirliğini tes edeceğim ardından ise tanıtım aşamasını halledeceğim.Eğer herşey umduğum gibi olursa, çok süre geçmeden de ithalatına başlayacğaım. Buraya kadar olan tüm konuları firma ile birebir görüştüm zaten. İnş. yeni bir cihazla tanışacğaız.