• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Elektriksiz elektrik üretmek bayağı ilginç :)

TEKİNOĞLU

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Bağlama, Pa-80 ve Or-700 TR V1
Arkadaşlar bayağı ilginç bir konu ve bayağı da güldüm :) olayı sizlerle de paylaşmak istedim. Elektriksiz ara kablo dan nasıl elektrik üretilirmiş izleyin lütfen :)

Cevap: Elektriksiz elektrik üretmek bayağı ilginç :)

üstadım bir çakmak manyetosundan bu kadar elektirik üretmesine saşırdım dogrusu

bencede çok ilginç.gerçektende oluyormu acaba.yarın bir deneme yapayım.:D:Dfazla yükleme olupta çarpılırsam diye çekiniyorum ya.:D:D:D

bir çakmak manyetosu ~3000-4000v gerilim üretebilir.ama amperi çok düşüktür
(Tubitak Oyle demis :D )

Yalanın önde gideni. aradan biryerlerden mutlaka elektrik verilmiş. manyeto anlık verir elektrigi sürekli degil.

Elektirik hep vardı. Asla keşfedilmedi. Sadece farkına varıldı. İlginçmiş bu arada. Teşekkürler paylaşım için....

.
Değerli arkadaşlar buradaki video gerçek değil. Eğer dikkatlice izlerseniz elektrik akımının manyeto çakmazken veriliyor. 6 lı grup prizin altından bir delik açılarak elektrik akımı başka bir fişle verilebilir. Zaten video altındaki yorumlarda çok ilginç :)

.
Değerli arkadaşlar buradaki video gerçek değil. Eğer dikkatlice izlerseniz elektrik akımının manyeto çakmazken veriliyor. 6 lı grup prizin altından bir delik açılarak elektrik akımı başka bir fişle verilebilir. Zaten video altındaki yorumlarda çok ilginç :)

Evet içlerinden birisi denemiş. diğerleri şaşkın :)