• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

g-600 bilgi lazım

• Konbuyu başlatan akor
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 10
  • Görülen : 4K

akor

paylaşımcı üye
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
elektro ve klasik gitar
arkadaşlar bu alet hakkında bilgi almak istiyorum.bu bilgileri ilerde birleştirip klavuz haline getirmek istiyorum.1-bu aletin kendi demolarını nasıl dinliyoruz. 2-midi yi alete nasıl çaldıracaz 3-mixer(ses ayarları ve effekt ayarlarını nasıl yapıyoruz ve bunları ritim ve ses değiştirirken değişmemeleri için ne yapmam gerekiyor.şimdilik sorularım bunlar arkadaşlar birseferde çok soru sorup sizleri sıkmak istemiyorum.bu konuda yardımcı olacak piyanist arkadaşlara şimdiden çok çok teşekkür ederim.ileride g-600 konusunda sorularım devam edecek.saygılar.....

evet roland kullanan arkadaşlar sorduğum sorular g-600 kullanımında ilk adımda herkesin bildiği sorular.bilahere ritim yazmak vs.ağır sorular gelecek.1-midi nasıl çalınıyor 2-mixer ve volum ayarlarını page tuşlarıyla mı buluyoruz.alet dtl.ye gideceği için pakette.deneyemediğimden soruyorum.önceden sorduğum sorulara cevap verecek yok mu.kısmetse yarın sabah salı günü sabah 7.00 de ist.doğru hareket ediyorum.irtibat kurmak isteyen özelden arasın.saygılar....

hey gidi roland be birzamanlar sayfalar g-600 ile ilgili dolup taşardı.demek gerçekten ölmüş.allah rahmet eylesin.çok piyanist onun sayesinde geçmişte evini geçindirdi.demek artık kimsede yok.çünkü olsa mutlaka bir arkadaş cevap verirdi.gerçi aleti dtl.den aldım ve elledikçe birşeyleri hatırlamaya başladım.kullanan olsa mutlaka cevap gelirdi!!!!!!!..ben pa60 la ilgili bir soru olduğu zaman hemen elimden geleni yapmaya çalışıyorum.neyse biraz kullanayım ondan sonra da satarım.set yükledikten sonra çaldım ya sesler hakkaten güzel.ritimler de çok güzel.bakalım nasıl kıyıp satacam.saygılar.....

hocam ben bu aleti 5-6 aykadar kullandım ve 6 ay öncede sattım ...kullanımı bana çok zor geldi ...yada ben kullanamadım...yardım konusundada pek yardım göremedim desem yeridir çünki şöyle anlaşılır bir biçimde sağlıklı cevaplar alamadım ...belliki herkes bu aletten elini ayağını çekmiş...ama alet kötü alet değil ses ritim süper saundu hala kulaklarımda ...ama ben bu aleti bir türlü çözemedim hocam çok kullanışlı gelmedi bana ...ama bilene kolaydır orası muhakkak ama ..bence paylaşımı en bol alet neyse onukullanmak lazımmış... bunu anladım ve sattım.

3 sene önce i-30 almıştım hd.li.fakat anlayamadım aleti.sonra e-16tr ve g-600 aldım.acemilik zamanıma geldiğinden çok zorlanmıştım.g-600 ü de sattım pa60 kartlıya kadar yükseldim.fakat g-600 aklımdan hiç çıkmamıştı.satış ilanlarında hergün g-600 var mı diye bakıyordum.geçen gün tertemiz birtane buldum.ileride satarken resimlerini koyacam.inanılmaz bir kozmetik temizliği var.dtl.deki arkadaşta dış görünüşünün kozmetiğinin mükemmel olduğunu söyledi zaten.elimde binlerce ritim içersinden özenle arşivlediğim ritimler ve yüzlerce ses dosyası var.dolayısıyla ritim yazmayı öğrenmeme gerek yok.nefis macun sesler zaten g-600 için düşünülmüş sanki.neticede midi çalan biri değilim canlı çalıyorum.türkçe klavuz olmadığından bir atılım yapayım dedim ama vazgeçtim.neticede artık acemilik devrini atlattık.aklıma geldikçe aletin başında alıyorum soluğu.lesli bağlama sesi müthiş özellikle.başka bir alette de olduğunu sanmıyorum.diğer seslerde zaten roland kalitesi.ama bende bu maymun iştahı varken 4-5 ay sonra gene başka bir alet alabilirim.bi ketron x9 kaldı onu da deneyip pax1 le noktalamayı düşünüyorum.sağlıkla kal yunusçum ii akşamlar.saygılar....

Hocam internetten g-600 resimlerine baktım menüleri ve düğmeleri net olarak gözüken bir resim bulamadım eskiden kullanmışlığım vardı şimdi hatırlamıyorum ama g-1000 kullanıcısıyım panel menüsünde çok büyük farklılıklar olduğunu düşünmüyorum..g-600 kullanıcılarından birinci elden yardım geleceğini düşünüyorum gelmezse elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım..

arkadaSIM BU ALET ARTIK DEMODE OLDU..BENCE para bulabilirsen PA 80 almaya bak...

ferit kardeş zaten kartlı pa60 ı 2hafta önce sattım.pa80 le aynı özellikte.prof olarak bu işi yapmıyorum.evde arasıra tıngırdatıyorum.zaten yamaha elektrıoakustik gitar ve marşhall akustik gitar anfimle daha çok ilgiliyim.org ikinci planda.bunların değeri zaten çok yüksek.hobi olarak piyasadaki bütün orgları kullanmak gibi bir hobim var.ekonomik olarak bir problemim yok.dediğim gibi ketron serisini merak ediyorum.birsüre sonra onu da deneyecem.daha sonrası bakalım final hangisiyle olacak.yaş 56 oldu artık.abdurrahman kardeşim set sorunum kesinlikle yok.ilgine çok teşekkür ederim.dreamsong arkadaş ben bu aletin türkçe klavuzu olmadığından bilgileri toplayarak bir öncülük yapayım dedim ama ilgi olmayınca vazgeçtim.midi çalmadığımdan öğrenmesemde olur.gerekli olanları zaten aleti inceledikçe çözdüm.bu aleti kullananların sayısı tahminden daha çok.ama modeli eski olduğundan kullananlar kendini pek belli etmiyor.halen bayağı satışı yapılan alet.birsürü g-600 gördüm gerçekten kozmetikleri sıfırdı ama çok temiz diye satılıyordu.şansıma elimdekini buldum.nitekim çekap yaptırdığım dtl servisinde de kozmetiğinin çok ii olduğu söylendi.tekrar ilginize teşekkürler üstadlar..saygılar....

aleti satalı hemen hemen 3 sene oldu alet önümüzde olsa hemen anlatayım da sen takıldığın yerler yaz aklımıza geldiği kadarını yazalı ok