• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

GW-8 hatta ah ulan GW-8

twona hocam. eksilerden birincisinde ritim bölümünün genel reverb ve choro leveli vardı. bulamamışsınız.
ikinci eleştiri ritmin sabit kalmaması olayını anlayamadım..userde orjinal kaydı hangi tempoda yapmışsanız mesela 100, o ritim çağrıldığında 100 tempoyla geliyor..Başka orglarda farklımı... veya anlayamadım mı...

mustafa abicim, o bölümleri biliyorum ama demek istediğim daha farklı bir durum. örneğin bir sax sesine reverb verdiğinizde eğer reverb ü çok açarsanız o an kullandığınız ritimede o efekt yansıyor ve çok yankı yapıyor reverb az olan bir ses açtığınızda tekrar eskiye dönüyor ve düzeliyor.

2. si ise, korg ve yamahada yada başka bir klavyede style tempo lock olduğunda ritim hangi hızda kayıt edelirse edilsin çalarken başka bir ritimede geçseniz tempo değişmez, örneğin 120 tempoda bossa çalarken daha önce 130 tempoda kayıt edilmiş bir house ritiminide açsanız house ritimi 120 de çalmaya devam eder demek istediğim bu...

mustafa abicim, o bölümleri biliyorum ama demek istediğim daha farklı bir durum. örneğin bir sax sesine reverb verdiğinizde eğer reverb ü çok açarsanız o an kullandığınız ritimede o efekt yansıyor ve çok yankı yapıyor reverb az olan bir ses açtığınızda tekrar eskiye dönüyor ve düzeliyor.

2. si ise, korg ve yamahada yada başka bir klavyede style tempo lock olduğunda ritim hangi hızda kayıt edelirse edilsin çalarken başka bir ritimede geçseniz tempo değişmez, örneğin 120 tempoda bossa çalarken daha önce 130 tempoda kayıt edilmiş bir house ritiminide açsanız house ritimi 120 de çalmaya devam eder demek istediğim bu...

birinciyi yaşamak lazım..2 cisinde menu sistemin içinde 4 lock vardı..ritim-ses- tempo varmı hatırlamıyorum.. şu an evde değilim.

tabii düğme azlığından kısayol erişim azalıyor...Va7 de buna benzerdi diye hatırlıyorum...esasen roland org kullanmadığımdan bana da tuhaf gelmişti ilk zamanlar..şimdilerde alıştım.... kullandığım korg pa2x, ketron Sd1, solton MS 100- 60 kadar pratik değil...

Moderatör tarafında düzenlendi:
GW8'in Türk demolarını tekrar dinledim ama bu alette hiç bir yenilik duyamadım açıkcası..

Sahip olduğunu enerjiyi biliyorum ama Demoları dinlerken arkamı döndüm ve dedim ki 'ya bu G600'.. Farklı bir sound yoktu ki sanırım E500'deki o Arabic Kitleride koymuşlar..Tam bilmiyorum :)

Bu durumda bu aletin çok öne çıkacağını sanmıyorum ama derhal gerçekten usta kişilerin elinde ritm yazılması gerekiyor ve bunlarla ilişkin Performans ayarları..

O kadar kit varken neden en dandiği kullanılıyor anlayamıyorum..

GW8'in Türk demolarını tekrar dinledim ama bu alette hiç bir yenilik duyamadım açıkcası..

Sahip olduğunu enerjiyi biliyorum ama Demoları dinlerken arkamı döndüm ve dedim ki 'ya bu G600'.. Farklı bir sound yoktu ki sanırım EM500'deki o Arabic Kitleride koymuşlar..Tam bilmiyorum :)

Bu durumda bu aletin çok öne çıkacağını sanmıyorum ama derhal gerçekten usta kişilerin elinde ritm yazılması gerekiyor ve bunlarla ilişkin Performans ayarları..

O kadar kit varken neden en dandiği kullanılıyor anlayamıyorum..

Dinlediğiniz ömer ve doğdunun ritimleri tek kitle yazılmış ritimler.
user davul kiti yaratamazsan: mesela türk2 kitte asma davul güzel, darbuka kötü, cross çok pes., ory 1 de darbuka iyi cross kötü, def iyi değil...Buna benzer kombinezonlar söz konusu idi. Aldın Ga600 ritmini koydun ory3 kit. nasıl çıkacak. öyle.... v2 yle gelen özellik daha ortaya konmadı. Nette 2 kitli rtm tek ben yayınladım. Benimde oyun havasıyla hiç alakam yok...Bu işten iyi anlayan birisi, 3 farklı kitten iyi soundları bir araya getirip, buna birde equlayzer veya bas tiz devreli compresörden ton çektiğinde çok farklı sonuçlar çıkabilir...yetermi... hayır.....

Moderatör tarafında düzenlendi:
Dinlediğiniz ömer ve doğdunun ritimleri tek kitle yazılmış ritimler.
user davul kiti yaratamazsan: mesela türk2 kitte asma davul güzel, darbuka kötü, cross çok pes., ory 1 de darbuka iyi cross kötü, def iyi değil...Buna benzer kombinezonlar söz konusu idi. Aldın Ga600 ritmini koydun ory3 kit. masıl çıkacak. öyle.... v2 yle gelen özellik daha ortaya konmadı. Nette 2 kitli rtm tek ben yayınladım. Benimde oyun havasıyla hiç alakam yok...Bu işten iyi anlayan birisi, 3 farklı kitten iyi soundları bir araya getirip, buna birde equlayzer veya bas tiz devreli compresörden ton çektiğinde çok farklı sonuçlar çıkabilir...yetermi... hayır.....

abi bildiğim kadarı ile gw8 de user davul kit oluşturulmuyor malesef...

Hmm..
O zaman bu durum açıkcası aşırı kötü..

Oturup bu alete birisinin el atması gerekiyor :(
Bu yüzden bu aletin Türk işi yönünü beğenmiyorum..Yazık oluyor :(

O kadar yeniliğe karşın,eski sistemle tanıtılması enteresan :D Ben dinlerken 2 Drum kit var sanıyorum ama sizin sayenizde işin doğruluğunu gördük..Ve bu durumu ayıp diyorum :D

Tonal müzik çalmak için biçilmiş kaftan olabilir..

Hmm..
O zaman bu durum açıkcası aşırı kötü..

Oturup bu alete birisinin el atması gerekiyor :(
Bu yüzden bu aletin Türk işi yönünü beğenmiyorum..Yazık oluyor :(

O kadar yeniliğe karşın,eski sistemle tanıtılması enteresan :D Ben dinlerken 2 Drum kit var sanıyorum ama sizin sayenizde işin doğruluğunu gördük..Ve bu durumu ayıp diyorum :D

Tonal müzik çalmak için biçilmiş kaftan olabilir..

batuh üstad zaten şu anda türkiyede piyasa aleti anlamında çok satan aletlere gerek distiribitörleri ve gerekse bu işten haklı olarak para kazanan ve ekmek yiyen kişiler tarafından el atıldığı için çok satıyor zaten

örneklerini siz daha iyi biliyorsunuz en yakın örnek or 700tr v1-v2 basarılı bir çalışma daha öncesinde birçok pa80 cardlardaki ses ve ritim çalışmaları daha sonra pa800 usb lerdeki güzel ses ve ritim çalışmaları

şimdi markası hiç önemli değil ortalama bir kullanıcı bir org alırken(ritim ve ses editleme ile fazla uğraşmayacağını varsayarsak) bu org için hazırlanmış neler
var ritimleri sesleri güzel mi ve çok miktarda farklı ritim ve ses buluna biliyormu piyasada bunları çok dikkate alıyor
dolayısıyla bu durumlar bu kategorideki aletlerin satış adetlerini ve satış fiyatlarını doğru orantılı olarak arttırıyor

bekleyeylımm nasıpse en kısa zaamnda bır tane gw 8 alacagımmm ozaman daha vede somut olarak konusablırımm