• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

GW-8 v2 Style yedekleme sorunu

fevzioglu

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Roland GW-8 v2
Üstadlar yardımmm. Orgumdaki Style dosyalarını yedeklemek (export) istediğimde "write error" mesajı alıyorum acaba flash disk için bi ayar mı yapmak lazım orgta yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

Cevap: GW-8 v2 Style yedekleme sorunu

öncelikle flaş bellek org üzerinde formatlanmalı,senin flaş bellekte sorun vardır.aynısını ben de yaşadım, gidip yeni flaş bellek aldım 2Gb boyutunda ve sırf o flaş belleği org için kullanıyorum. flaş belleği bilgisayardan çıkarmadan önce güvenle kaldır uygulamasını yapmamız gerekir, orgdan çıkarırken de önce orgu kapatmak gerekyor.

bilgilendirme için teşekür ederim

saatlerce uğraştım sonunda sorunu çözdüm:))) sanırım usb flash diskimizin boyutu ile alakalı bu olay, 4gb flash diskimin partition ını disk genius programı ile tamamen sildim ve sonra da 1,25 gb lık yeni bir partition yarattım ve bu yarattığım partition ı fat32 ile ayırma birimi boyutunu 16kb olarak seçip formatladım, (org üzerinde formatlamadım) ve orga takıp orgu açtım sonrada sytle export işlemi başarılı bir şekilde gerçekleşti, şu anda hiçbir sorun yok...

Flash diskin boyutundan ziyade dosyalama sistemi ile alakalı olabilir. Aynı sorun bendede vardı ama flash ım 2 gb idi. Performans ve sistemi export ediyor ama ritim ve song ları exportlamıyordu. Yukarıda anlatılanları uyguladım. Şimdi hem 2 hemde 4 gb lik disklere export yapabiliyorum.

Bu değerli bilgi için teşekkür ederim.