• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

or700 v2 ile GW-8 arasında kaldım lütfen yardım..

• Konbuyu başlatan sweden
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 19
  • Görülen : 6K

sweden

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
YAMAHA A300TR
arkadaşlar a300 tr var
ancak artık bana az geliyor

birkaç aya bunu satıp yeni bir org alıcam

bütçeme göre en uygun modeller bunlar.

sizce hangisini tercih etmeliyim ?

gw-8 in usb ve mp3 üstünlüğü var sanki ?

Cevap: or700 v2 ile GW-8 arasında kaldım lütfen yardım..

arkadaşlar a300 tr var
ancak artık bana az geliyor

birkaç aya bunu satıp yeni bir org alıcam

bütçeme göre en uygun modeller bunlar.

sizce hangisini tercih etmeliyim ?

gw-8 in usb ve mp3 üstünlüğü var sanki ?

ikisindede usb var,bence or700 tr v2 gw8 den çok üstün bi cihaz,hiç düşünmene bile gerek yok or 700 v2,

ben rolandcıyım ama yamaha or700 daha iyi, ben de or700 öneririm

bence ikisininde farklı güzellikleri var dene gör al

ben rolandcıyım ama yamaha or700 daha iyi, ben de or700 öneririm

madem roland'çısın sana sorayım o zaman dostum

gw-8 de aynı yamaha or 700'deki gibi chip vs taktırmamız gerekiyor mu yoksa Türk sesler aletin orjinalinde mi var ?

bir de usb'den ritim atabiliyor muyuz ? ritim, midi vs paylaşımı piyasada yamaha kadar çok mu ?

+ ilave CENTER CANCEL diye bir özellik varmış GW-8'de herhangi bir mp3'ü atıp bu tuşa bastığınızda vokali tamamen kesip şarkının sadece alt yapı ile çalmasını sağlıyormuş. Bu doğru mu ? Sorunsuz şekilde çalışıyor mu bu özellik ? ve bu özellik YAMAHA OR 700 V2 'de var mı ?

Belki biraz fazla oldu ama yardımınıza ihtiyacım var.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Yamahayı öneren arkadaşlar sebeplerini de yazarsa daha açıklayıcı olur ben or700 kullanmadım merak ettım ne gıbı ustunlugu var gw8 göre

Hocam ben sana or700 v2 plus öneririm tek kelimeyle süper bir alet parasının hakkını sonuna kadar veriyor buna emin ol. her şey üstünde 7 saniyede org direk karşında hazır. roland gw8 e gelirsek hala üzerinde g600 ritimleri olan ve g1000 deki elektro bağlama arasında hiç bir fark olmayan gelişememiş bir model yani arasında çok fark var.

Yamahayı öneren arkadaşlar sebeplerini de yazarsa daha açıklayıcı olur ben or700 kullanmadım merak ettım ne gıbı ustunlugu var gw8 göre

1,gw8de türk sesleri sampler olarak( 4 telli mey balaban düdük sesleri yok)
or 700 de bütün türk sesleri sampler bi şekilde var

2,gw8 de kullanım kolaylığı yok,or 700 de kullanım çok basit ve bir piyanist için kullanım kolaylığı şart

3,üzerinde hoperlör yok,

4,gw8 in or 700 kadar nevalesi güncellemesi yok,

5,türk müziği olarak söylüyorum gw8 or 700 e göre türk müziğinde eksik bi org,batı tarzı olarak yine or 700 önde bence,

6,rtm olarak or 700 rtmleri daha canlı ve daha güzel,

v.s v.s

Moderatör tarafında düzenlendi:

madem roland'çısın sana sorayım o zaman dostum

gw-8 de aynı yamaha or 700'deki gibi chip vs taktırmamız gerekiyor mu yoksa Türk sesler aletin orjinalinde mi var ?

bir de usb'den ritim atabiliyor muyuz ? ritim, midi vs paylaşımı piyasada yamaha kadar çok mu ?

+ ilave CENTER CANCEL diye bir özellik varmış GW-8'de herhangi bir mp3'ü atıp bu tuşa bastığınızda vokali tamamen kesip şarkının sadece alt yapı ile çalmasını sağlıyormuş. Bu doğru mu ? Sorunsuz şekilde çalışıyor mu bu özellik ? ve bu özellik YAMAHA OR 700 V2 'de var mı ?

Belki biraz fazla oldu ama yardımınıza ihtiyacım var.

gw-8'de çip olayı yok, sesler ve davul takımları içinde yüklü, efektlendirmelerle yeni ve orijinale yakın sesler elde etmek mümkün,ayrıca Turkish 1-2 ve turkOrMix davul takımlarıyla kaliteli türk ritimlerini yazmak daha iyi oluyor ama oriental 1-2-3-4 takımları çok iyi değil, yine oriental3 içlerinde en iyisi, roland gw-8 rolandın eski modellerinin ritimlerini de okuyor,ritim ve midileri orgun üzerinden davullarından tut seslerine kadar değiştirilebilinir. GW-8 sample almaz,nevalesi piyasada bol değil,genelde rolandın eski ritimleri dönüştürülüp paylaşıma sunuluyor,ama yamaha or-700 özellikle türk müziğinde roland gw-8den daha iyi.bildiğim kadarıyla sample (örneklenmiş sesler) özelliği de var,
Yamaha or700'de usb özelliği var , roland gw-8de usb kablosuyla ve flaş bellekle ritim,midi,sistem dosyası orgun hafızasına atılır ve orgun hafızasından da alınır. roland gw-8 mp3 okur ama or700 okumaz. center cancel özelliği var ama vokali %100 kısmıyor, windowsun da öyle bir özelliği var, sanki sesler banyodan yankılanıyormuş gibi. yamaha or-700 mp3 okumadığı için böyle bir özelliğe sahip değil. ama or700 tavsiye ederim,...
eğer bana soracak olursan "kardeşim öyle diyorsun da sende gw-8 var", valla gw-8 aldım memnunum , sen a300tr kullanıyormuşsun ,ben de roland e-86'dan roland gw-8'e terfi ettim. istersen sitemizin roland bölümünde Roland GW-8 kısmında sabit konular içinde yapmış olduğum iyi kötü roland gw-8 demoları mevcuttur, hatta diğer kullanıcı abilerimizin,kardeşlerimizin, üstadlarımızın harika performanslarını dinleyebilirsin. sonra da yamaha bölümündekileri de dinle, sen kararını ver.