• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Gw8 i Satıp PSR 9000 alsam kötü mü yapmış olurum sizce?

Cevap: Gw8 i Satıp PSR 9000 alsam kötü mü yapmış olurum sizce?

pa 500 tr alın 15 sene klavye bakmazsınız,

Zafer hocam sen buna inanıyormusun?
2009 da pa2x en iyi klavye iken şimdi üretimi durdu.
15 sene sonra pa3x in bile kalacağı aşikar.
Hele hele Korg'un dayanıksızlığını ele alacak olursak 2 seneye kalmaz dağılır gider.

Yamaha psr 9000 pro . profosyanel bir alet bir zamanların en iyisi sample atıldığına göre alet yenilenebilir bence al dostum..

bence eksileri olsada gw-8den çok çok üstün bir alet günümüz teknolojisylede yarışı r seviyede sayılır ritim konusu özellikle sample atılma olayı büyük bir artıı ses kaliteside çok iyi dir üstündeki hoparrlörler çok kaliteli tek eksisi bana göre ağır olması onun dışında usb tekılabiliyor bence psr 9000 güzel bir alet

yorum yaparken niye şu klavye hiç bir işe yaramaz gibi yorumlar yapılıyor anlamiyorum ve çok sinirleniyorum.. sinan arkadaşım pa 55 pa 500 or 700 gw8 bunlar birbirinden küçük farkları olan aynı sınıftaki klavyeler geri kalanı senin kulak zevkine ve isteğine kalıyor.. gw8 den bu klavyelere geçmen sana kullanım kolaylığı haricinde hiç bir katkı sağlamaz.sound kalitesi olarak yine hiç sağlamaz sadece türk sesleri çeşidin artar. ben pa 55 80 çok çaldım maddi durumumda iyi çok şükür gw8 kötü org ise ben salağım herhalde bunları bırakıp gw8 alayım herşey ortada herkes biliyor bunu. herkese kendi orgu iş yaptığı orgu güzeldir korg i3 le gitsen şimdi işe niye bununlami geldiniz diyecekler veya başka eski bi orgla bırakalım artık org kötülemeyi işimize bakalım her orgun güzel bi tarafı vardır.. gerçekleri konusalim. saygılar

bu arada hocam kimse herhangi bir cihazı kötülememiş herkes gayet yerinde fikrini söylemiş,
herkes düşüncesini kendince yazar sizde kendinizce yazın,bütün mesajları kontrol ettim hiç cihaz kötüleme gibi bir yazıya dek gelmedim,cihazların artıları eksileri söylenmeli,bunları cihaz yerden yere vuruldu gibi anlamak çok yanlış,bütün orglar güzeldir,parasını artırdıkça özellikte artar kalitede artar,

konuyu saptırmayalım,

Zafer hocam sen buna inanıyormusun?
2009 da pa2x en iyi klavye iken şimdi üretimi durdu.
15 sene sonra pa3x in bile kalacağı aşikar.
Hele hele Korg'un dayanıksızlığını ele alacak olursak 2 seneye kalmaz dağılır gider.

15 sene org bakmazsın derken gerçek anlamda 15 sene demedim hocam,teknolojiyi zaten herkes biliyo her gün bi org çıkıyo,
15 sene org bakmazsın derken seni uzun süre idare eder anlamında kullandım, :)

Psr 9000 profesyonel bir cihazdır, 1999 üretimidir, i30 ile yakın dönemde çıkmıştır. Şuanda nasıl Yamaha'nın seri başı klavyesi Tyros4 ise, o zaman da PSR9000 idi. O yüzden son derece profesyonellik içeren bir cihazdır. Türkiyede son 15 yılda piyasada iş yapan tüm modelleri kullanmış birisi olarak diyebilirim ki herşey teknoloji değildir. Yapacağınız müzik tarzına da bağlı olmakla birlikte ben Psr9000i daha uygun buluyorum Gw-8'e göre. Peki negatif özellikleri nelerdir Psr9000 in ?

- Multisample olayı yoktur o yüzden 3 tane kit atsanız 64MB hafıza dolmasa bile sample sayısı dolduğu için sıkıntı yaşayabilirsiniz.
- Alet çok ağır ve büyük bir klavyedir, taşımada sıkıntı çıkarabilir.

Zafer abi görmedin sanırım ezo75 nickli üye gw 8 hiç bir işe yaramaz yazmış ondan yazdım bende ben hiç bir marka modeli ezdirmem her markanın ve modelin güzel bir tarafı vardır bahsettigimiz orglar profosyonel cihazlar. mesela korg i30 hiç bir işe yaramaz deseydi yine müdahele ederdim her org gibi onunda güzel bir tarafı var çünkü

Bu arada arkadaşlar ben bilenler vardır klavyemi batı müziğinde kullanıyorum düğün işi falan yapmıyorum...Türkçe pop rock çalıyoruz grup olarak ama grubun haricinde evde kendim bişiler yapmak istediğimde fonksiyonel olarak fazla doyurmuyor beni...Hele şu ses değiştirme de performans kilidinin kalkıyor olması tam bi facia...

Sinan batı çalıyorsan kesinlikle satma orgunu...başka söze gerek yok

psr9000 perfromansı güzel mesela seslerinin demolarını dinledim ve çok güzel ama org eski ve çok ağır.

.
Nacizhane tavsiyem Yamaha Or700Tr V2 Pluss. Hem batı hem doğu, hem kuzey hemde güneye hitap ediyor. :)