• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

hangi arkadaşımız hangi ilde nerde kaca calıyor hakkını alabiliyormu???

ben mevzuyu anlamadım ne yazcamıda bilemedim !!!!

bu işi ucuza getiren kendini müzisyen zanneden eline 500-1000 tl lik evde hobi amaçlı kullandıgı orgunu arkadas ve cevresine hava atmak ve cevre edinmek maksatıyla yapan kişilerdir...
tabiiki bu işte akıllı olmak lazım malesef ki bu aklımızı kullanamıyoruz ...biz ''aman şu günümüz boş geçmesin'' aman bu gün boş kalmasın kısa gün karı diyerekten birde sevmedigimiz biri o işi alacaksa onu tökezlemek adına ölü paralara hamallık ediyoruz...yada etmek zorunda bırakılıyoruz..
özellikle cumartesi günü akşamı boş adam bulamazsınız heleki bazı tarihlerde ...ben işlerimi alırken o canlı tarihlerdeki fiyatım değişir ..okullar kapandıgı ilk hafta ve açılacagı son hafta adam bulunmaz...
ve cumartesilerde asla esneme yapmam işine gelen çaldırır heleki sezon açıksa,,,
ama uzun lafın kısası saloncular bizlere mecburken biz onlara hamallık yapmaya devam ediyoruz
adam 2500tl ye salon kiralayacak 250tl 1saz 1solist 1org cuya verecek 3kişiye 250tl
bu böyle geldi böyle gidecek bundan sonrada bu teknoloji ortamında düzelmez eline masaüstü pc alan 2kolon 1anfi bulan düğün yapıyor artık o yüzden bu konu bu senede gelecek senede açılır

kazancınız bol olsun

İzmirde sadece sokak düğünlerine gidiyorum ve tek çalışıyorum sandalye masa kamera ışık felan fistan tüm sermaye kendime ait olduğundan dolayı hafta içi 250 - 350 hafta sonları 400-450 arası gidiyorum müşterisine göre.Ayrıca şu 150liraya herşey dahil işe giden adamları merak ediyorum.Ben sadece yanımda çalışanlara düğün sonu 100-150 lira veriyorum abi bu adama hiçmi bişi kalmıyor alaturayamı çalıyorlar yazık!

orkestradoğuş tam sizin oralarda o kişiler aktepeye yakın çamlığın oralardalar ilanları var görmüşündür cumartesi seni bekliyorum bu arada üstadım ok..grup coşku piyanist erkan.. saygılarımla... :D

size bir animi anlatayim daha doğrusu yaşadığımı

bakirköyde kina gecesi için geldiler fiyatimizi söyledik
çok falan söyledik bize fiyat sormaya gelenler arasinda 50 yaşlarinda amca
benim oğlum bilgisayardan çalar ucuzada çalar dedi
bende o çalsin o zaman dedim
aradan zaman geçti adamlar gelmedi o tarih te incirlide iş geldi gidip çihazlari kurduk çalmaya başladik arkadaşin aklina geldi gittik baktik
bilgisayari kurmuşlar çaliyorlar kravat takim elbiseli olduğumuzdan
çalan arkadaşin yanina yaklaştik bize lazim kaça çaliyorsun falan dedik uçtu 500 tl faln
arkadaş öğrenci kimliğini çikardi itü kimliği arkadaşim maliyeden geliyoruz
çaldiğiniz parcalarin telif hakki için 300 tl rica ediyoruz dedik babasi geldi
adam bizi unutmuş herhalde biraz itiraz ettiler
ama 300 tl aldik makbuzu göndereceğiz dedik

inaniyorumki
o çocuk bir daha laptopla kina falan yapamaz

sizde yapin etkili oluyor

merak ettiğim hiç mi sormadilar kimliğinizi yani...bu kadar da saflar mi bu arada

orkestradoğuş tam sizin oralarda o kişiler aktepeye yakın çamlığın oralardalar ilanları var görmüşündür cumartesi seni bekliyorum bu arada üstadım ok..grup coşku piyanist erkan.. saygılarımla... :D

Sorma hocam ben aktepeye ilan asarken gördüm güldüm geçtim :) Nasipse cumartesi geliyorum hocam ;)

Sorma hocam ben aktepeye ilan asarken gördüm güldüm geçtim :) Nasipse cumartesi geliyorum hocam ;)

orkestra doğuş yakınız birbirimize bende yeni çamlıkta oturuyorum zerek petrole yakınız yani nasipse bir ara görüşelim tanışalım bizim erkan da iyidir...djramon kardeşimede selamlar kolay gele erkanım düğünler ne zaman başlıyor?

arkadaşlar herkese selamlar.

öncelikle piyasa serbest piyasa allah herkese bol kazanç versin kim kaça giderse gitsin parasını kazansın buna diyecek bişey yok.

şimdi konuya sırası ile değinelim.
burası izmit burda düğünler sokakta 300 ila 400 arasıdır salonlar ise 60 ila 120 arasıdır.
günümüzde teknolojinin gelişmesi ile dogru orantılı artık herkes müzisyen olmustur.orgu eline alan düğün yaparsa ikide hopasrlör ondan sonra 100 liraya düğün çalar...hatta birde bu paraya mahalleye kendi arabası ile gidip tesisat kurar....şimdi siz böyle dandirik müzisyenlerin ve lap top düğüncelerinin oldugu yerde sizde arada üç beş kazanabiliyorsanız şükür edin..şimdi ben şu şikayetçi oldugumuz laptopçulardan biraz bahsedeyim....millet bunları gene biz yarattık nasılmı şöle izah edeyim:

şimdi bu formun md oyun havaları diye bölümü var bakıyorsun 10 dk lık çiftetelli yok 20 dk lık halay yok pa 800 le ankara yok pa 80 le çiftetelli, bu böle sürüp gider...yapamayalım beyler o zaman bunu bakalım ne çalacaklar o zaman laptopta...hatta bence oyun havaları md bölümü kalksın bence bunu sitede oylamaya bile sunabiliriz...

ne dersiniz ?? oyun havası md si veya mp 3 olmayan adam bakalım ne calacak bundan sonra veyahutta yapılıyorsa bile 1 dk lık olsun demo amaçlı olsun.....

herkese selamlar.

merak ettiğim hiç mi sormadilar kimliğinizi yani...bu kadar da saflar mi bu arada

,,,,
20 yıllık piyanist şantörüm.
proğram hayatımda hiç laptop kullanmadım.
1998-200-yılları arası emdi kullandım baktım beni körleştiriyo hemen yok pahasına sattım.
proğramlarım canlı performans

gelelimmeseleye herkes bi şeyler konuşuyoda kimse gerçekleri konuşmuyo.
yanilaf olsun torba dolsun.
,,,
kardeşler her malın bir alıcısı var

300 milyonluk ayakkabı varken niye 30 milyonluk ayakkabı giyiyosun.
ticari taksi varken niye korsan kullanıyorsun.
CD yi neden müzik marketten almıyosunda,,,internetten indiriyorsun .VS.VS.VS.
alan memnun satan memnun siz niye işinize bakmıyorsunuz.

ayrıcaaaaaaaaa
yukardaki anısını anlatan yaşayan arkadaşda haksız kazanç sağlayarak
sahtekarlık yapmış olmuyormu helalmi şimdi aldığınız para yazık çok yazık..

,,,,
20 yıllık piyanist şantörüm.
proğram hayatımda hiç laptop kullanmadım.
1998-200-yılları arası emdi kullandım baktım beni körleştiriyo hemen yok pahasına sattım.
proğramlarım canlı performans

gelelimmeseleye herkes bi şeyler konuşuyoda kimse gerçekleri konuşmuyo.
yanilaf olsun torba dolsun.
,,,
kardeşler her malın bir alıcısı var

300 milyonluk ayakkabı varken niye 30 milyonluk ayakkabı giyiyosun.
ticari taksi varken niye korsan kullanıyorsun.
CD yi neden müzik marketten almıyosunda,,,internetten indiriyorsun .VS.VS.VS.
alan memnun satan memnun siz niye işinize bakmıyorsunuz.

ayrıcaaaaaaaaa
yukardaki anısını anlatan yaşayan arkadaşda haksız kazanç sağlayarak
sahtekarlık yapmış olmuyormu helalmi şimdi aldığınız para yazık çok yazık..

vallah yazdıklarından hiç bişey anlamadım doğrusu merak ettiğim sorunun cevabı olacak bir cevap değil bu bence neyse söylemek istemiyorsan yazmak zorunda da değilsin zaten helal haram meselesi değil bu milleti çoşturuyorsan eğlendiriyorsan müziksel tüm ihtiyaçlar bir şelikde karşılanıyorsa dini anlam da sorun yok ama yapılmaması gereken bir davranış türüdür emek hırsızlığına giriyor sadece işin yasal boyutu var o da ufak tefek düğün eğence kına v.s gibi eğlencelerde değil sonuç itibarı ile 200 - 300 kişiye hitap ediyorsunuz ulusal anlamda parçayı kullanıyorsanız yasal sorunlar yaşanır...neyse kolay gele saygılar