• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Hoparlor sorunu

• Konbuyu başlatan cemal32
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 2
  • Görülen : 1K

cemal32

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
pa 600 QT
Arkadaslar herkeze merhabalar,burada yazilanlari okudum,bu sene bende böyle bir sorun yasadim.Gecen sene Hollanda,dan izine giderken pa 80 orgumu götürüp,Türkiyede birakip gelmistim.Tabiki,kalinca bir battaniyeye sarip birakmistim.Yalniz bu sene calarken sesini biraz fazla acinca hoparlörlerin sesi kesildiginde sol tarafina bir tokat atinca ses geri geliyor ve bir müddet sonra yine kesilme yapiyor.Mixerde bagliyken mixerden ses kesilmiyor sadece üzerindeki hoparlörden ses cikmiyor.Bazi arkadaslar nemden felan bahsetmis.Acaba sorun nemden kaynaklanabilirmi ?? Benide biraz aydinlatirsaniz sevinirim
Saygilarimla

Cevap: Hoparlor sorunu

Üstat orgun içinde tam ekranın alt kısmında Kibrit kutusu büyüklüğünde bir aparat var ona takılı soketli hoparlör çıkışları var ya onlardan biri yerinden oynadı yada sardığınız için içinde rütubet oluştu bu soketler oksitlendi o yüzden kesiyor bu soketlere Elektronik malzeme satan mağazalardan CONTAC SPREY (Pas Kir Sökücü Sprey) var ondan al bu soketleri çıkar uçlarına bu spreyden sık yerine tak 15 - 20 dakika sonra artık ses kesmeyecekdir. Kolay gelsin Saygılarımla,

Cevap: Hoparlor sorunu

Hocam,verdiginiz bilgi icin sonsuz tesekkurler