• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Iyi müzisyen kriterleri

Cevap: Iyi müzisyen kriterleri

haydut kardeş lütfen konuyu saptırmayalım dıger mesajdakı arkadasın yazdıgı 4-4 yuzde olarak anladım vede kabul ettım kelıme hatası olabılır onemlı degıl bız anlayacagımızı anladık ayrıca ıyı ınsanla ılgılı merkım olsaydı baska bır sıteye o knuyu acrdım ayrıca kıyaslama hıc yakısık almıyor herkes kendı becerısı kadar muzısyendır lutfen rıca edıyorum bırbırımızı kırmadan ve germeden devam edelım teşekkür ve saygılarımlaaaa......

hadi sizin dediğiniz gibi olsun kırılmayın üzülmeyin ne diyeyim şimdi... eğer müziğin ahlakla bir ilişkisi varsa ben ahlaksız olmayı tercih ediyorum

Benim anlamadığım birşey burda bir sürü kullanıcı var ve herkes kendi görüşlerini belirtiyor özgürce....nedense Yasalhaydut arkadaşımız bana Nota şan dersi vermeye kalkıyor yaşın benden buyuk saygı duyarım ama affersin benim yazdığım ilk yorumda ZORUNUZA giden birşey varsa söyleyin yardımcı olayım

Benim anlamadığım birşey burda bir sürü kullanıcı var ve herkes kendi görüşlerini belirtiyor özgürce....nedense Yasalhaydut arkadaşımız bana Nota şan dersi vermeye kalkıyor yaşın benden buyuk saygı duyarım ama affersin benim yazdığım ilk yorumda ZORUNUZA giden birşey varsa söyleyin yardımcı olayım

bende kendi düşüncelerimi özgürce ifade ettim ve birçok görüşede katılmadığımı söyledim...

ben sana nota ve şan dersi vermedim... sadece müzik ölçüsü dersi verdim

ayrıca zoruma gitmedi boruma gitti...

evet bana yardım edeceksen çakmağımı bulamıyorum sıgara yakçam ateş at bana ordan da cigaramı yakayım...

ayrıca bana "yasalhaydut" arkadaşımız diyorsun sonra da yaşça senden büyük olduğumu söylüyorsun...

insanların yaşına saygı gösterilmez başına saygı gösterilir... yaşım için hoşgörü diyebilirsin... saygı ve hoşgörü farklı konulardır...

eğer bişey diyeceksen ve haklı olduğunu düşünüyorsan insanların yaşına bakarak sakın söyleyeceklerini esirgeme benden sana tavsiye...

saygı gösterecen saygı bekleyecen

Herşeye muhalefet olduğunuz belli ondan fazla konuyu uzatmayacam

Konu ile ilgili geçen atışmalara ithafen yorumsuz kalamadım. MÜZİSYENLİK ve AHLAK kavramları arasındaki birbirinden ayrılmayacak önemli bir bağı yok saymak akıl alacak gibi değil. Müzik sanatına giriş ilk evvel müzik terbiyesi ile başlamalı ve müzisyen adaylarının nota bilgisinden önce müzik terbiyesi ve ahlakını öğrenmeleri gerekir. Müzik öğrenilir ve icra edilir fakat kişilik geliştirilmemiş ise, kişiliğe terbiye ve ahlak katılmamış ise yapılan müziğin tadı olmaz ve bütün emekler boşa gitmiş demektir. Burada boşa giden emeğe ve zamana acımamak gerekir çünkü acınacak olan terbiye ve ahlaksızca yapılan müziğin ta kendisidir. Müzisyen sıfatındaki kişilerin birde üstüne üstlük sanatçı edası ve tavırları takınarak çevresindekilere karşı son derece ahlaksız davranışları kabul edilir gibi değildir.
Saygılarımla...

daha ahlakın ne olduğunu anlamayanlar var yaa. yaşın kaç bilmem çokta önemli değil mühim olan düşücelerdeki yaşın olgun olmasıdır. abarttıkça abartıyorsun. farklı olduğunu ima etmeye çalışıyorsan ortam germe ve tartışma çıkarma konusunda fena sayılmazsın..

yeter artık.. burası ego tatmin etme yeri değil varsa müzik bilgin yaz yorumla yoksa öğrenmek için köşende otur..

insanlar sosyal hayatlarında zaten yeterince bunalıyorlar...burda yenemediğin düşüncelerinde kullanıcılara txt bunaltısı yaratma olmazmı? nette bir dolu site var..felsefe ve a sosyallik konusunda dolu forumlarda mevcut oralara takılmayı bi dene..iyi gelir belki..

ben de bu sitede acizane bir üye olarak fikrimi belirtmek isterim.iyi müzisyen ucu açık bir kelime bu başka konulardada geçerli olabilir. iyi araba,iyi ev,iyi bahçe nasıl olmalıdır gibi.lakin müzik bana göre farklı bişey.duygulara hitap eden bir notalar zinciri. iş duygulara kaldığı zamanda insanlar bütün dertlerini unutuveriyor.bana göre müzisyen sevda adamı gönül dostu olmalı ve işini iyi yapabilmeli.benim tanıdığım bir sürü müzisyen arkadaşım var.çoğuda gönül dostu insanlar.zaten insanın yüreğinde sevda olmazsa müzikte olmaz kanatimdeyim...

Müzisyen denildiği zaman, akla geniş bir aralık içerisinde bir sürü şey gelebilir.bir insanın müzisyen olabilmesi için aslında bir üniversite diplomasına ihtiyacı yoktur. bu, müzik alanında bir lisans derecesi almak gereksiz birşey demek değil. müzisyenler, kendi kendine ara sıra bir enstrüman çalanlardan, profesörlere kadar birçok farklı insan olabilir.
Müzisyen kişi mesleği itibariyle bir nevi vitrindir. bu vitrine bakanlara da örnek teşkil edecek kültüre , saygınlığa ve mesleki donanıma sahip olmalıdır. Ağzından çıkan sözlerin bir anlamı olmalıdır.müzisyen öncelikle kişilikli olmalıdır..

müzisyenin tanımını bir müzik aleti çalan kişi olarak yaparsak... "ahlak" vasfını hangi müzik aletinin üzerine koyuyorsunuz... müzisyen denince ilk önce "ahlak" aklınıza geliyorsa ve ahlakın tanımını yapıyorsanız o zaman söyliyelimde enstrman yapan kişiler ve firmalar bir "ahlak" efecti yada düğmesi eklesinler aletlere yoksa bizim müzisyenler çalamayacak bu aletleri bir "duygulu çalma" repliği dönüyor zaten piyasada buna "ahlaklı çalmada" eklensin... biri yorum yaparken "aha usta duygu olmuşta ahlak verememişsin şarkıya" eleştiriside başlasın