• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Iyi müzisyen kriterleri

yakupatık

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
korg pa 1x pro
arkadaşlar başlıktada belirttiğim gibi sizce iyi müzisyen kriterleri nelerdir aklınıza ne geliyorsa serbest aklınızdakı ıyı muzisyen nasıl dır saygılarımla....

Cevap: Iyi müzisyen kriterleri

Hocam bence iyi müzisyen müziği yaşayandır.. Nası yani??

Bardaklara çay kaşığı ile vurarak müziğin ruhunu yansıtabilen, 2 oktavlık markasız bir orgla bile inanılmaz melodiler çıkarabilen, ilkokulda kullandığımız flütle bile ruhumuza işleyebilen kişidir iyi müzisyen..

Kabiliyetleri enstrümanlardaki teknolojik gelişmelere bağlı olmayandır.. En basit enstrümanla yada sesiyle "işte müzik bu" dedirtebilendir..

Müzikal anlamda; bu konuda doğuştan avantajlı olup da, bu avantajını kullanabilmiş kişidir.
Yani çok yetenekli, bir o kadar da çalışmış kişidir. Ama genel anlamda, müziği kadar kişiliği ile de yaptığı işin hakkını verebilen, alçak gönüllü ve en önemlisi de; diğerlerinden farkı olandır.

iyi müzisyen, farklılığını ahlaki yapısına her zaman olumlu dönüştürebilen, küçük dağları ben yarattım edasından daha çok, küçük dağların etrafında yaşayan her insan gibiyim diyebilendir. öyleki daha çok kabul görüp daha çok desteklenir.. müzik hayatın sesiyse bunu icra eden de hayatın parçası olduğunu unutmamalıdır.

Iyi yada kötü kelimeleri bence görecelidir ( kisiye göre degisebilen , mutlak olmayan) bu yüzdendir ki ; müzisyen kimdir diye mülakata girirsek daha güzel sonuclara variriz.
Kanimca...

Müzik beni tanimlayan ve tamamlayan bir öge dir , haz aldigim bir olgudur .Icimdekini kelimelersiz ifade bicimidir . Iste bu duygulari baskalarinada aktarabilen insana MÜZISYEN denir . Ben degilim mesela , ama olmayi cok isterim . (Insallah bir gün )

iyi müzüsyen şuan benimde yaptığım gibi yorum yapmadan işine bakan :)dır:)

Hocam bence iyi müzisyen müziği yaşayandır.. Nası yani??

Bardaklara çay kaşığı ile vurarak müziğin ruhunu yansıtabilen, 2 oktavlık markasız bir orgla bile inanılmaz melodiler çıkarabilen, ilkokulda kullandığımız flütle bile ruhumuza işleyebilen kişidir iyi müzisyen..

Kabiliyetleri enstrümanlardaki teknolojik gelişmelere bağlı olmayandır.. En basit enstrümanla yada sesiyle "işte müzik bu" dedirtebilendir..

katılıyorum ve ekliyorum iyi bir müzisyen halkın içinden biridir :)

bana gore muzisyen ,muzigin nasil yapilmasi gerektigini bilen kisidir.muzigi nasil yapmasini bilen kisi her zaman kulaga,kalbe ve duygulara hitap eder,onun ayricaligini ve yaratilicigini ortaya cikaran kisidir,kendine yeten ensturimanlarla calisandir,eksiklerini TEKNOLOJIYLE KAPATMAYA CALISAN DEGIL,TEKNOLOJININ ONA ULASMASINI saglayan kisilerdir.

ne muzisyenler gordum onunde enstruman olmayan,ne ensturumanlar gordum arkasinda muzisyen olmayan...........artik neye yorarsaniz......

iyi müzisyen önce,terbiyeli alçakgönüllü olmalıdır,yoksa çok iyi enstrüman kullanıp,sonrada af edrsiniz şerefisizin biri olmaktansa,iyi müzisyen olmasın daha iyi..

bana gore muzisyen ,muzigin nasil yapilmasi gerektigini bilen kisidir.muzigi nasil yapmasini bilen kisi her zaman kulaga,kalbe ve duygulara hitap eder,onun ayricaligini ve yaratilicigini ortaya cikaran kisidir,kendine yeten ensturimanlarla calisandir,eksiklerini TEKNOLOJIYLE KAPATMAYA CALISAN DEGIL,TEKNOLOJININ ONA ULASMASINI saglayan kisilerdir.

ne muzisyenler gordum onunde enstruman olmayan,ne ensturumanlar gordum arkasinda muzisyen olmayan...........artik neye yorarsaniz......

aynen katılıyorum.çok güzel ifade etmişsiniz baris aksut eklenecek bir şey yok.:)