• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

JUNİOR DANTE TR, işte TR için hazırlanmış yepyeni bir klavye

Cevap: JUNİOR DANTE TR, işte TR için hazırlanmış yepyeni bir klavye

Junior'un kelime anlamı genç,çocuk,küçük, ast anlamını taşımaktadır.

DanteTR'nin üst versiyonuna Junior ismi vermek saçmalık olurdu.
maalesef ki alt model :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

ama galiba ritimler veya sesler tekerlekle seçiliyor. zor olmazmı böyle. roland bk5çilerin de böyle bi sorun vardı

ama galiba ritimler veya sesler tekerlekle seçiliyor. zor olmazmı böyle. roland bk5çilerin de böyle bi sorun vardı

Sadece tekerlekle seçilme değil, her ses bankasına ayrı tuşla girebiliyorsun, En önemlisi Yamaha daki REGİSTASYON olayı var. Birde her ritime 4 adet OTS olayı. Ben klavyeyi beğendim, Düğün çalanlar için bulunmaz nimet. Binlerce lira bağlayıp gittiğimiz düğünlerde kullandığımız ritimler ve sesler belli. En alasıda bunda var.

Cevap: işte TR için hazırlanmış yepyeni bir klavye JUNİOR DANTE TR

Teşekkürler Volkancım.. Alet 128 plofoni, 65 sample ses, tamamen Tr için yapılmış bir klavye. En önemlisi rakipsiz bir fiyata satılacak, birde aletin önü tamamen açık olacak. Duruma göre ilerleyen yıllarda, tekrardan sample ve preset güncellemeler olacakmıs.

tamamen türkiye için yapılmış klavyenin neden pitchbendi batı acaba ?

pitchbendi yatay olsaymış fiyatına göre alınabilir. en azından 2.klayve olarak veya sadece bağlamacılara çok iyi olur

Cevap: işte TR için hazırlanmış yepyeni bir klavye JUNİOR DANTE TR

tamamen türkiye için yapılmış klavyenin neden pitchbendi batı acaba ?

Yani sesleri ritimleri menüleri hallediyoruz. Ama pitcbend, mekanik aksam olduğundan maliyet artıyor bu sebeple olmuyor sanırım. Ancak Dante tr gibi ilerde, isteyene sağsol yapılabilir.

pitchbendi yatay olsaymış fiyatına göre alınabilir. en azından 2.klayve olarak veya sadece bağlamacılara çok iyi olur

Merhaba,

Joystick Pitch Bender biraz abartılıyor diye düşünüyordum hep ve artık eminim.Neden mi?

Biz Dante TR için Joystick geliştirdik ve malzemesi (mekanik ve potansiyometre'si) 1. kalite ve yıllar geçsede
aşınması zor.Yani,malum bir markadaki gibi 3 ayda bir potans değişmiyor.
Piyasada 1000'e yakın Dante TR var ama gel gelelim Joysick taktıran yok kardeşim.Dahası soran bile yok.
Şimdi anladınız mı neden abartıldığını düşündüğümü.Alışan buna da alışıyor.Denemesi bedava.
Eğer alete illa bir kulp takılacaksa bence önce piyasaya girmesi için bir fırsat verin ve gördükten sonra muhakkak bir fikir oluşacak ama gariplerim daha gemide ve Türkiye'den çok uzakta.
Aslında bu yorumların bir faydası da yok çünkü cihaz bitti ve yüklendi.Biz de biliyoruz Türkiyede Joystick Bender tercih edildiğini ve bunu ben hepinizden iyi biliyorum çünkü 1983 yılından beri bu piyasaya hizmet veriyorum fakat sorun şu ki aletin fiyatı belli ve sunabilecekleri de belli.Sizler gibi üst segment aletlerle haşır neşir olanlar için bu alet ya yedek yada 2. klavye olarak hizmet eder ama Düğün salonlarında Yamaha A300 den daha çok işe yarar çükü 48 adet Performans Memory özelliği var.Ayarla seslerini effektlerini ritimlerini ve kilitle performanslara.Bitti.
Tesisat soundu çok verimli ve bizi adeta büyüledi.Ne demek istediğimi tesisata bağladıktan sonra siz de göreceksiniz.Çok hafif bir alet ben şahsen tek parmakla bile klavyenin altından tutup kaldırabiliyorum.Bir çok Düğün salonlarında çalışan müzisyenler için gerçekten temel bir alet.Umarım piyasamıza hayırlı ve uğurlu olur.

yeni zurna yapacaklarina edi zurnayi editlemisler. Gina geldi artik bu ses den.....

yeni zurna yapacaklarina edi zurnayi editlemisler. Gina geldi artik bu ses den.....

Sana geldi...

Koymayınca da niye yok diyenlerden de bize gına geldi ;)

Can başarın olduğu bir proje de herkes verdiği paranın karşılığını fazlasıyla alır müzik
Camiasına hayırlı olsun