• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Kapalı Site Yönetimine !

emirercanayar

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Katılım
6 Mar 2006
Mesajlar
682
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Yaş
30
Enst.
....
Bildiğimiz gibi trakyamuzik.net'in barındırıldığı sunucuda problem olduğu için site sıfırlandı, ancak ... webmaster'ımızda, aynı adminimizde, sitenin database yedekleri yokmuydu, Trakyamuzik.net gibi bir sitenin, elde yedek olmamasından dolayı sıfırlanması, beni gerçekten üzdü ki "büyük başın derdi büyük olur" diye bir de laf vardır, en azından otomatik yedek ile veritabanı yedeği aldırılabilirdi
 
kardeşim bu konuyu bende dile getirdim ama konum kilitlendi ve bana söylenen sadece şu ...'' keşke yedekleseydin''.... malesef çok kötü oldu bu olay ama yapacak bişey yok..
 
emircan bu işe neden bu kadar kafa yordunuz anlamadım bir türlü yahu?
webmastering den anlamam,dediğiniz gibi mutlaka bir yolu vardır.lakin ortada bir gerçek var; veriler silindi!
artık yapacak birşey yok.
site açıldığından beri benimle alakası olsun olmasın her yere girip çıkıyorum ki bunu tüm moderatör ve yönetici arkadaşlar da yapıyorlar.en önemli konularımız tekrar oluşturulmuş durumda.hemen hemen herkes ki buna sen de dahilsin kendince önemli gördüğü konuların çoğunu geri getirmiş durumda.
esasen ben bazen seviniyorum da bu işe.alakasız,gereksiz yere açılmış,mükerrer de pekçok konu vardı.bu arada bunlar da temizlendi...
ben kendi adıma açtığım bütün önemli konuları geri koydum yerine.
üstelik farkındaysan çoğu bölümde bir düzen oluşmaya başladı...
selamlar
 
Aynen Bahadır abim gibi düşünüyorum 2006 yılında açılan konular hortlatılıyordu böyle çok iyi oldu birde 2. serverımız kullanıma açıldı mı paylaşımlar patlayacaktır.Tabi 2. server için biraz beklememiz lazım.(kendi adıma:) )
 
emirercanayar yazdığım açıklamaları dikkatli okumadın sanırım.
elimde yedekler mevcut.
fakat 4 ay önceine ait. sistemi geri yükleme yapsaydık 4 ay öncesinden başlayıp hala yüzlerce sorunla boğuşuyor olacaktım. Database hataları site kasması vs vs. şu anda bir sorun görebiliyormusunuz ?
dabasemiz ms accesten mssql mssqldan mysqla çevrildi. asp den php ye geçiş yapıldı.
bunca zaman içeriisnde nekadar tablolar onarılsada repair olmayan bölümler ve sql sorgularını temizliyemedim.
2 yöntem vardı 2 hafta kapalı kalarak kaldığımız yerden hatalarla yavaşlıkla devam etmek.

yada tüm bu sorunlara kökten son vererek reform yapmak.. sonucuda görüyorsunuz.
Hitlerimizde değişme yok
günlük 27 bin çoğul 9 bin tekil hitimiz var. sizlerdnde artık sorularınızı özel mesajla bana bildirmenizi istiyorum zaten herkezin canı sııkın bu konuda forumlara yazarak ortamı dahada sıkmaya gerek yok !! cevabınız bende.
 
Tebdili mekanda ferahlık vardır, derler. Bence böyle daha iyi oldu. Çünkü çok gereksiz konular, yazışmalar vardı ve onlar silinmiş oldu. Bakıyorsunuz, adam iki yıl önceki konuya mesaj yazmış. Bence böyle bir temizlik düzen açısından da iyi oldu. Şimdi daha derli toplu ve düzenli bir şekilde devam ediyor. Konular zaten belirlendi. Bir iki hafta içinde eski konulardan önemli olanlarınon hepsi siteye yüklenir. Böylecede sorun kalmaz. O yüzden diğer arkadaşlarıma katılıyorum. Artık bu konuda takılı kalmanın bir anlamı yok. Önümüze bakalım ve güzel şeyler paylaşmaya bakalım.
 
bence bundan sonra hep böyle olsun... heryıl başında silin yenileyin zaten herşey sürekli değişmiyormu ''eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yağardı ''demişler yanlişmiyim..evet bende çok üzgünüm... ama bu teknoloji denen şeyinde sınırları var unutmayalım ..birde çok sıradan konular açmayalım ne olur bu sitemize hantallıktan başka birşey getirmiyor.....:)
 
yapılandırmaya devam bu konuda bu mesajla kapansın arkadaşlar timur da yazmış gerekeni özel mesaj atar cevap isteyen üyelerimiz
 
Bildiğimiz gibi trakyamuzik.net'in barındırıldığı sunucuda problem olduğu için site sıfırlandı, ancak ... webmaster'ımızda, aynı adminimizde, sitenin database yedekleri yokmuydu, Trakyamuzik.net gibi bir sitenin, elde yedek olmamasından dolayı sıfırlanması, beni gerçekten üzdü ki "büyük başın derdi büyük olur" diye bir de laf vardır, en azından otomatik yedek ile veritabanı yedeği aldırılabilirdi
emirercanayar Sana Şöle bişi diyim dostum hayatta hiç bir şeyin yedeği yoktur:) hiç bir şey %100 de değildir. burdaki adminde yada herhangi bir suç bulmayalım hep beraber neden bu siteyi güzel yeni güncel konular ekleyerek sitemizi neden güncel tutmayı başarmıyoruzda hala 2004 ün konularındakiş yada daha eskinin yedeklerini düşünüyoruz değil mi?
 

Benzer konular

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

  • Evet

    Oy: 19 67.9%
  • Kararsızım

    Oy: 7 25.0%
  • Hayır

    Oy: 2 7.1%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri
Üst