• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

karşılaştırma

damlalar67

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA300
arkadaşlar korg pa500tr mi yamaha or 700 v2 mi ?

Cevap: karşılaştırma

Neden ve neye göre karşılaştırma yapmak istersiniz? Öncelikle tarzınız nedir hangi tarz müzik icra edersiniz? Size tavsiyem imkanınız varsa yerinde iki aletide inceleyin teşhir ürünlerinden ayrıca internet ortamında da gerekli araştırma yapabilir eminim ki sonuca ulaşırsınız .Bunları yazma sebebim bu sitede bu tarz sorular çok olur her kafadan bir ses çıkar herkes kendi elinin altındaki klavyeyi göklere çıkarır ve hatta zaman zaman gerginlikler bile yaşanır.Size tavsiyem yukarıda ...Eminim dediğim gibi daha iyi sonuç alırsınız..Saygılarımla...

her yönden soruyorum tarz yok bende her tarz var halk sanat pop fantazi arabesk hangi org daha üstün

Or 700 daha kullanışlı ve oturmuş bir klavye desteği de daha fazla pa500'e göre kullanıcı sayısı da fazla.

Benim için önemli olan pitchbend ise ne yazık ki or700'de dikey. Pitchbend yüzünden or700 almamıştım.

Yukarıdaki yazdıklarım pa500'de olmadığı için onu da almayıp ben bk-5 or almıştım.

Pitchbend sorun değil ise sanki or700 tercih edilebilir pa500'e karşın.

or700 üzerinde bayağı bir emek harcandı düz modelden v1 ..v2... plus ..modafikasyon yapıldı..e artık bunca emek boşuna yapılmamış olsa gerek.......or700 piyasaya oturmuş bir alettir....
saygılarımla

Moderatör tarafında düzenlendi:

Pa 500 için bisey diyemem ama or700 plus guzel alettir. Cok kullanisli pratik fonksiyonel nevalesi bol. Fakat soundu (bazı tonları hariç) beni sarmadığı için değiştirdim. Bu fiyata alınabilecek korg ve gem hariç tüm cihazları kullandım. Sonuç olarak anladım ki bu paralara tüm güzellikler bir arada olmuyor.

Bugüne kadar kullanmadığım klavye yok diyebilirim. Dolayısıyla or700 ve 500tr de kullandım.
Yamaha or700 (''v2 plus'') Korg Pa500tr den her konuda kesinlikle daha iyi bir alet ;)

or700 v2 plus ritim saund olarak daha iyi tam sana göre kanka

yamahanın bir kere soundu herşeyden güzel arkadaş eski roland soundları gibi korgdaki metallik yok yani tonları falan güzel kısaca şöyle söyletim kroslar sert sert vursun diyorsan korg pa500 derim ama herşey canlı gibi orjinal olsun kroslar doğal gelsin dersen yamaha ot700v2plus derim pa500tr yi dinledim or700 ü kullanıyorum benim tercihim yamaha ve bundan sonrada yamaha olacak