• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Kayıt Sorunu Yardım

erencngz

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
YAMAHA PSR-150 & Or700tr v2 PLUS
Öncelikle Herkese merhaba,hayırlı forumlar...
Or700 v2PluS kullanıcısıyım.Demoları paylaşmak için çaldığım parçayı once midi olarak kaydedip sonra klavyem ile laptopum arasında bir bağlantı kurarak kayıt yapmaya çalışıyorum.Bağlantıyı klavyemin phones çıkışına 3,5 luk jack çevirici ve buna bağlı bir kablo bu kabloyuda laptop mikrafon girişine bağlayarak yapıyor ve kayıt yapıyorum.Sorunum şu

1.Kayıt başladığında klavyeden ses çıkmadığında yani kaydettiğim midiyi başlatmadığım sürede aşırı bir TISSS sesi yani tıslama geliyor.Parça başladığında kesiliyor.Parça bittiğinde tekrardan başlıyor.Yani kayıtlarımın başı sonu tısss.

2.Ses ağırlıklı olarak sağ tarafa verilmiş soldan sanki sadece echo geliyor gibi

3.Parçanın çaldığı esnada diyelimki parça başında bir solo var keman yada elektro veya başka bir çalgı..Ritim girdiği an solo ses kısılıyor baslar soloyu bastırıyor.

4.Kesinlikle ve kesinlikle klvyeden cıkan kayıt kalitesiyle pc ye kaydettiğim kayıt kalitesinin alakası yok.Bazı forumdaşlarımızın kayıtları çok şahane bu kaliteyi nasl yakalayabilirim.

Önerilerinizi yardımlarınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkürler...

Cevap: Kayıt Sorunu Yardım

Kaydı hangi programla alıyorsunuz?

Söylediğiniz şeyler "gain" yani sesi kayda gönderen sinyal artırıcı devrenin çok açık olduğuna işaret ediyor.Onboard ses kartı kullandığınızı tahmin ediyorum buna göre ses dalgası ve ana master ses ayarları çok açık olmalı.Bu tür kartlar zarar görmemesi için "fader control" sistemiyle desteklenir.Bu yüzden müzik devreye girdiğinde "gain" kendini biraz toplar ve "sss" dediğimiz hışırtı azalıyor gibi görünür.Kullandığınız programın ve ses kartı ayarlarınızın "0" (sıfır) desibelde olmasını sağlayın.

bağlantın yanlış orgun arkasında cihaza bağlanan yer varya onun yanındaki in out diye yazar ona bağla diğeri ucuda pc ye ama ses kısık olsun cızırtı yapar tek kanal kayıt yaprsada jakın yerini değiş

Kaydı hangi programla alıyorsunuz?

Söylediğiniz şeyler "gain" yani sesi kayda gönderen sinyal artırıcı devrenin çok açık olduğuna işaret ediyor.Onboard ses kartı kullandığınızı tahmin ediyorum buna göre ses dalgası ve ana master ses ayarları çok açık olmalı.Bu tür kartlar zarar görmemesi için "fader control" sistemiyle desteklenir.Bu yüzden müzik devreye girdiğinde "gain" kendini biraz toplar ve "sss" dediğimiz hışırtı azalıyor gibi görünür.Kullandığınız programın ve ses kartı ayarlarınızın "0" (sıfır) desibelde olmasını sağlayın.

nero wave editor kullanıyorum söylediklerinizi denicem.Laptop kullandığım için ses kartına müdahale edemiyorum yani bir değiştirme söz konusu olmuyor.Teşşekürler cevabınız için

bağlantın yanlış orgun arkasında cihaza bağlanan yer varya onun yanındaki in out diye yazar ona bağla diğeri ucuda pc ye ama ses kısık olsun cızırtı yapar tek kanal kayıt yaprsada jakın yerini değiş

Hocam sanırım o şekilde de denemiştim yine aynı olaylar olmuştu fakat tekrar denicem bi yerde hata yapıyor olabilirm. Teşekkürler cevabınız için

Aşşağıda linki bulunan konuyu okumanızı tavsiye ediyorum.

Şöyle bir paylaşım yapmıştım yararlı olabilir...

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D nice