• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Ketron sd9 Taşkın Münir Akgeyik ten Duyuru..

• Konbuyu başlatan AdmiN
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 20
  • Görülen : 8K
Cevap: Ketron sd9 Taşkın Münir Akgeyik ten Duyuru..

Abicim kesin degil zaten bir yerde yazilmisti bu daha belli degil

Umarım o kadar yüksek olmaz fiyatı...Ben EA7 yi bekliyorum...Canlı inceleyip ,beğenirsem almak istiyorum...Ketronu (XD9) daha önce kullanmıştım ve beğendiğim bir cihazdır...Fiyat uygun olursa EA7nin yanına SD9 ne güzel olurdu :)

Bence Eğer gerçekten Taşkın Akgeyik'in açıkladığı gibi kullanıcıya açık sample ve drum kitlerle gelirse bu bile başlı başına Ketron açısından bir devrimdir.Çünkü gerek Audyada gerek diğer modellerinde böyle bir özellik yoktu.Kullanıcı istediği gibi sample ve drum kit yükleyemiyordu.Bu demektirki bu alete müzik ustaları çok güzel setler yapabilirler.Zaten Ketron'un ses kartının ve malzemesinin kalitesini hepimiz biliyoruz.Eğer menüsü ve kullanımı pratik olursa bu alet bence Korg Pa4x den çok daha fazla satar gibime geliyor.

özellikleri okuduğumda ketron kalitesi ( kasa tuşe vs..) eklenince çok güzel bir cihaz olacağa benziyor 700 mb ramda kullanıcı yeterli zira rom da akatay looplar taşkının sampleleri vs.. bunlar rama dahil değil multi sample özelliği denmiş Korg markasının Türkiye'de yavaş yavaş işi zorlaşıyor ama bu tamamen keendi suçu hiçte üzülmem pa800 256 mb ram pa900 192 mb ram bu mantıklımı ? amaaaa eyyyy ketron audyadaki gibi ekran donacaksa alet legatolarda takılıp kalacaksa kilitlenecekse onu bilemem yine hüsran olur inşallah olmaz seçenekler rekabet artar bizde yararlanırız

Arkadaslar ketronda dem modu varmi? En basit sekilde dem nasil verebiliriz seslere..

Ketron bu sefer linux isletim sistemi kullaniyor pa4x tede var galiba bi sefer audyodadaki gibi sorunlar olmaz bence yeni bi alet sonuçta.

Ben EA7 yi bekliyorum...F/P olarak beni cezbediyor...umarım hayal kırıklığına uğramam...malum, aleti canlı olarak göremedik daha...

Primera ayni sekilde dusunuyorum ea7 insallah umitlerimizi bosa cikarmaz ama sd7 de uygun olursa onuda dusunurum.

Değerli müzisyen arkadaşlar sanatçı ve sanatkar dostlar.Acizane Fakirhane alaylı kuılaktan çalan bir müzik adamıyım bu sebeple çok bir çok markaorg pyiano kullandım aldım sattım.Şunu gördüm Korg bir boşluğu yıllar önce Türk sample sesler ile doldurdu isteğe cevap verdi fakat sonra hep aynı sesleri bir üst modellere formatlayarak cevirdi yeni ürüne nevale yazılmadı Rolan teknolojik olarak iyi batı sesleri vs lakin yeni modeller üretti Türk sample sesler geliştirmeye başladı lakin Sample konusunda umduğunu müzisyen dostlar bulamadı yamaha o keza teknolojik olarak çok iyi fakat hala türk sesler konusunda zayıf ve yeterli değil zayıf

Gelelim Ketrona ketron bu anlamda çok iyi Audya modeli ve önceki serilerde Türk Samleri çok iyi ve en iyisi diye bilirim ses kartları daha büyük ve gelişik sadece tipten biraz kaybediyordu fakat Sd 7 ve Sd 9 Modelize olarak bu anlamda çok daha iyi olmuş umarım yine Türk sample seslerde en iyi olma özelliğini hak ediyor Türkiye'ye kısa zamanda gelmesini inşallah diliyorum Hepinize hayırlı işler bereketli günler ve huzur diliyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:

aradan bir yıl geçti sd9 ne oldu acaba?

şimdi sd9 videoları bakıyorumda alet muhteşem ötesi ama neden bu kadar ayak sallıyorlar anlayamadım gerçekten yok böyle bi sound bence biraz acele etseler iyi olacak çünki korg un pa1000 ve 700 baya satış yapacak gibi duruyor videolardan dinlediğim kadarı ile tabiki sadece batı ses ve ritmlerini dinledim bazı kıyaslama videolarını seyrettim pa4x ile olan videosun da sd9 resmen uçmuş ama ketronun satış politikası ve ağır ilerlemesine bir anlam veremiyorum

Moderatör tarafında düzenlendi: