• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

ketronculara duyurulur

macitvega

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
ketron x1 + yamaha dx7 II hd
arkadaşlar suriye den ketron vega yı aldım fakat pcm ler arızalanınca 32mb yerine 16mb plus2 yükledim ve flaşı görmüyor sesler yok orgun içerisinde pcm bordu yok ama nasıl alıyorsa 32mb alıyor 16 lık yükleme boşa geçtiği için suriye ile temasa girdim dedim sizden sıfır vega aldım fakat pcm ler silindi gönderirmisiniz dedim bana dediği pcm göndermiyoruz suriyeye getirin orgu 500 tl karşılığında size yükleyelim peki dedim ya silinirse onlar da tekrar getirirsiniz ama önce para dedi bende dedimki lanet olsun size haram olsun aldığınız paralar kısaca arkadaşlar elimde sıfır vega var ama pcm siz ketron dan tam soğudum sanırım diğer arkadaşlar gibi korg lara yada yamaha ya geçiş yapacağım hepinizede ketrondan vazgeçin diyorum çünki nevale yok piyasa yok hiç bişey yok bana satılan pcm programının crack ları yok yani ketron sadece yok yenilik yok canlılık yok allah var italya sağlam yaptı ama bu snd pcm olayı yüzünden tam tiskindim kısaca ketron bu gidişle anca ve anca roland e70 le kapışır klarnet ve sax seslerini saymazsak
bu konu hakkında yorum yaparsanız bende ona göre klavye seçeceğim ya pa1x yada tyros2 sizce?

Cevap: ketronculara duyurulur

macit efendi hani sen vega getittiriyordun hani pcm yaptırıyordun hani ses satıyordun haaaaaaaaaaaaaaa ne güzel olmuşşş.. sana kim dedi gitte vega al diye :)

Bu sitedeki yazı ve yorumların arasında tutarsızlık görüyorum. ülkemizde kullanıcısı olmayan bir ketron modeli ile ilgili tamamen kişisel hareketlerinin sonucu başına gelen bir olumsuzluğu burada farklı şekillerde dile getirerek Ketron markasını olur olmaz kötülemen ülkemizdeki ketron kullanıcılarını üzecektir Üstelikte konu başlığına bakılırsa''Ketron kullanıcılarına duyrulur'' görende bir şey sanacak.Gerçi işi bilen ustalarca ciddiye alınacağını zannetmiyorum ancak,Bu forumlarda her yaş gurubundan her seviyede insanların dolaştığını unutmamak gerekir.Bunlardan bir kısmı müziğe yeni başlayan markalar arasında kişisel tercih yapacak deneyimden yoksun genç kardeşlerimiz var.Ve insanları sorumsuzca yanlış yönlendirmek doğru bir davranış olmaz.Selamlar

Moderatör tarafında düzenlendi:

geçmiş olsun diyorum arkadaşım, boğulacaksan büyük denizde boğul demişler bu gerçekten doğru bir söz : korg ve yamaha şu an için geniş bir kitle sahibi yardımlaşma ve dayanışma o kadar iyi bencede git biran önce al bir tane pa1x onun için programlar hazırla korg kullanıcıları da sana dua etsin herhangi bir bozulmada da sonuna kadar destek olsunlar

Vega kardeşim;
daha önce konu açıp ketronu övmüşsün aynen şöyle yazmışsın ''arkadaşlar orgu suriyeden 3400 tl ye sıfır aldım xd9 ile kıyasladım farkı sizinle paylaşmak istedim pratik koma üzerinde piç bend tarafına parlak makyaj aynı şekilde sağ tarafta night extreme yazan ve xd9 plus yazan yerde night extreme yazan parlak makyajlı yazılar var ekran xd9 a nazaran çok parlak açık beyaz açık maviyi anımsatan canlı ekranı var ayrıca ister startlamadan introya basınız isterseniz ritim çalarken introya basınız sadece intro olarak çalışmaktadır ve koma düğmesinin yerini ending almıştır jump tuşu eklenmiş örnek var 1 de iken fill 4 e bastınızmı otomatik olarak var4 e geçiyor diğer yenilik left controle bastıgınız zaman ekranın sol köşesinde sync hit ve half bar yazıyor sync hit işaretli oldugu zaman key start ve key stop açık kaldığı zaman (senkop) zil sesi geliyor çısssss diye half bar ritimde ataga bastıgımız zaman 1 2 3 4 diye mezur sayarken bu rakamı 2 ye düşürüyor 1 2 ritme giriyor (ritimden kaçan solistler için ideal) ve seslere transpose on off özelliği eklenmiştir bu sayede kit ler kaymıyor ve 2 kit 5 acompanya yazacağımız ritime 7 adet kit koyabiliyoruz Gofret arkadaşımız sesleri dinledi konuşmalar düğünü coşturacak nara lar zamr mjwez rababa kawala loop lar mevcut alet 64mb. bu arada samet ben macit sana ex4 ayarladım 2,el set işine el atalım ben çok memnunum canawar gibi org''

Şimdi yerden yere vuruyorsun oldumu şimdi.Senin daha önceki yazına göre birkaç kişi gidip vega alsaydı durum ne olacaktı ? Aleti aldığındaki heyecanla yazıp övdün heralde.Ne olduğunu tam olarak bilmediğin bir aleti alıp övüyorsun sonra ketronu yerden yere vuruyorsun.

tellısaz abım ne guzel soylemıs konu baslıgına bakınca audyo ıle ılgılıdır dedım ama senn kısısel sorunun ? ıcın ketronu bu kadar kotulemeye hakkın yok sen sadece satıcıya kızmıssın ketronu kotuluyorsun amacın uzum yemekmı bagcıyı dovmekmı bende yaklasık 7 ıldır ketron kullanıyorum cok sukur benı yarı yolda bırakmadı pa 1x den ıyı bana gore yamaha tyros kullanmadım onun ıcın bı sey dıyemem ozkanda tam tası gedıgıne koydu zaten hanı pcm yapan ses yazan vs.. sen degılmıydın elın surıyelısıne paranı yedırıyorsun sonra feryad fıganı burda patlatıyorsun gıt tunele al guzel bı xd9 adamlar cok ta guzel ılgılenıyorlar ben bunu bızzat yasadım xd9 almıstım meymbord kartı yandı 5 saatte hallettıler hemde cok cuzzı bı rakama herseye ragmen ketron selamlar.....

hepinize hak veriyorum ama benim derdim ketron değil suriyede kalpazanlık yapan 2 kişiye ketron 4/4 lük bi alet ondan şüpheniz kaygınız olmasın vega da güzel ama yanlış kişilerin elinde
bu arada berkay dostummusun düşmanımmısın çözemedim ama dahada tr ile alakası olmayan org almayacağım xd9 a destek olacağım ben burda marka kötülemiyorum ketron şüphesizki 1 numara yakında kendi setim tunel muzik tarafından dağılacaktır hepiniz haklısınız ne derseniz de haklsınız sağlık olsun bu arada Habet isimli şahıs ile ne org alın ne set alın bana 3,0b sistemini bile verrmedi paracı oldugu için ne varsa tr de var hamit abiden allah razı olsun

geçmiş olsun macit olur böyle şeyler inşallah bundan sonra olmaz

saolsın mustafa abi ama daha da olmaz onlardan hiç bir şey alınmaz vega ex4 yeni demolar dinlemek isterseniz çekeyim zaten çıkan sesler aynı fışşşşşşşşşş vzzzzzzzzzz ritim açıncada stop u olmayan bi vınnnnnnnnnnnn kapatmak için orgu reset atmanız gerekiyor zaten artık korg m3 bide 16mb xd9 yeter diye düşünüyorum