• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Klavye Tavsiyeniz

celalplk

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
roland e16 tr
Selamlar,
Ben evde amatör olarak Roland E16 Tr çalıyorum. Fakat alet artık beni tatmin etmiyor. Yerine ne alacağıma bir türlü karar veremedim. Sadece forumları okuyarak bilgi edinmeye çalıyorum. Kalavyeden beklentilerim şu şekilde:
1- Güzel piyano synt sesler, ayrıca ses kalitesi (sound) başarılı olmalı
2- Sesler ile oynayabilmeliyim
3- Ritimler doyurucu olmalı.

İzmirde Zuhal Müzik de Roland PRELUDE yi denedim. Yetkili arkadaşlar da son derece ilgilendiler. Fakat ritimler bana çok doyurucu gelmedi. Yine de güzel klavye idi. 2.000tl bütçeye göre tavsiyelerinizi bekliyorum.

Selamlar,
Ben evde amatör olarak Roland E16 Tr çalıyorum. Fakat alet artık beni tatmin etmiyor. Yerine ne alacağıma bir türlü karar veremedim. Sadece forumları okuyarak bilgi edinmeye çalıyorum. Kalavyeden beklentilerim şu şekilde:
1- Güzel piyano synt sesler, ayrıca ses kalitesi (sound) başarılı olmalı
2- Sesler ile oynayabilmeliyim
3- Ritimler doyurucu olmalı.

İzmirde Zuhal Müzik de Roland PRELUDE yi denedim. Yetkili arkadaşlar da son derece ilgilendiler. Fakat ritimler bana çok doyurucu gelmedi. Yine de güzel klavye idi. 2.000tl bütçeye göre tavsiyelerinizi bekliyorum.

bir çok klavyeyi kullanmış biri olarak kendi fikirimi beyan etmek istiyorum,

1. ikinci el or700 v2,
2. ikinci el sx3000 turkish
3. ikinci el or700 v1
4. ikinci el pa 500tr
5. ikinci el x9 plus
6. ikinci el pa55tr
7. sıfır gw8

karar sizin...;)

bir çok klavyeyi kullanmış biri olarak kendi fikirimi beyan etmek istiyorum,

1. ikinci el or700 v2,
2. ikinci el sx3000 turkish
3. ikinci el or700 v1
4. ikinci el pa 500tr
5. ikinci el x9 plus
6. ikinci el pa55tr
7. sıfır gw8

karar sizin...;)
aynen katılıyorum
hocam kullanmadığınız org kalmamış valla,,:D

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bence en iyisi kendinin deneyip görmesi. Fiyat senin için önemli ise ona göre davranman. Sıfır mı yoksa ikinci el mi düşünüyorsun? Bunlara göre, forumumuzda bir sürü konu bulacaksın. Değerlendirmeni acele etmeden bu kriterlere göre yapabilirsin. Tabi fiyat performans oranı olarak düşünüldüğünde, GW-8, Or700TRV2 biraz daha pahalı ve profesyonel olanları düşünürsen, Ketron,Korg,Yamaha diye devam eder gider. Önemli olan sana hangisi hitab ederse onu deneyip emin olman. Türk müziğiyle mi yoksa Batı müziğiyle mi uğraşacağın da önemli. Sitemizi takib edersen her tür konuda bilgi sahibi olabilirsin çünkü her marka orgu kullanan son derece deneyimli ve profesyonel insanlar var. Hepsi de sana yardımcı olacaklardır. Şimdiden kolay gelsin.

piyano sesini sen de benim gibi çok seviyorsun anlaşılan.ben roland cihazlarındaki piyano sesini başka aletlerden alamadığım için eski de olsa gene rolanda döndüm.arkadaşların önerileri gayet güzel.yalnız o aletlerin piyano seslerini dinlemedim.ben ümit besen in kullandığı piyano sesine hastayım.kısaca öncelik piyano sesiyse ona göre alet seçmeni öneririm.yoksa benim gibi birsürü alet değiştirirsin.saygılar....

bence or700v1 veya bütçenizi biraz zorlarsanız v2 tavsiye ederim

Cevap: Klavye Tavsiyeniz

Arkadaslar selamlar amator biri icin Hangisi dersiniz? Korg pa800 mu ? Yamaha PRS 910s
Tesekkurler
yasar
London

Cevap: Klavye Tavsiyeniz

Arkadaslar selamlar amator biri icin Hangisi dersiniz? Korg pa800 mu ? Yamaha PRS 910s
Tesekkurler
yasar
London
Eğer batı tarzı çalışacaksanız 910 derim..Ama bütçeniz uygunsa pa 800 de güzel alettir..Yamaha'ların sesleri daha yumuşaktır tınısı bir çok kişide doğallık uyandırıyor..Korg ise genel olarak biraz daha sert seslere sahiptir bu,seste doyuruculuk arayan müzisyen arkadaşlarımızda memnuniyet yaratmaktadır karar sizin hayırlı olsun..