• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Klavye tavsiyesi?

trakyali22

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Bağlama
Herkese merhaba.
Açıkçası orgda çok yeni değilim.Normalde uyduruk bir casio ctk710 um var,yalnız şu anda yanımda değil.Yaşadığım yerde idare etmek için yeni bir klavye almak istiyorum fakat güzel bir makina alacak kadar bütçem yok maalesef.
Aleti daha çok bilgisayara bağlayarak piano vstleri ile kullanacağım.Bu yüzden tuş hassasiyeti,tuşesinin kalitesi de biraz önemli.Bunun yanında pop ritmleri ile en azından,akumpanya ile parça çalabilme imkanım da olursa güzel olur.Bütçem en fazla 200-250 lira kadar.Aşağıda ikinci el veya sıfırını dediğim fiyata bulabileceğim birkaç model var.İşimi görecek ve sample kalitesi harika olmasa da casio ctk710 u aratmayacak bir tanesini önerirseniz sevinirim.
Casio ctk 2100
Casio wk 1800
casio ctk1150
Piranha acoustica z type/ m type veya T type(Nasıldır bilemiyorum)
Eski modellerden:
Casio AT 1
casio tonebank ct 657
casio ct 680
casio ctk 630 tuş hasssasiyetli
casio tonebank ct 470

Fonksiyonel ama eski cihazlar mı yoksa basit yeni cihazlar mı bir türlü karar veremedim.Seçmeme yardımcı olursanız ( veya farklı bir model de önerebilirsiniz) sevinirim.

Cevap: Klavye tavsiyesi?

o paraya git roland midi klavye al bence madem tuşe olarak kullanacaksın..

Evet bu fiyata midi klavye alabilirim ancak dediğim gibi altyapısı olur da parça çalabilirsem daha güzl olur.

piranha acustica modellerini biliyorum fl studio programıyla kullanan arkadaslar var usb baglantısıyla paglayıp pc desteyi ile ses falan editleme olayı falan var gayet güzel..

Cevap için teşekkürler cankut_95.Acoustica nın s type ını midi çıkışını usbye dönüştürerek bağlayabiliyor muyuz bir de tuş hassasiyeti var mı?
Veya şöyle sorayım : Usb veya midi ile bilgisayara bağlanabilen ve tuş hassasiyeti olan bir model var mı?

midi kabloları artık usb li usb jackı bilgisayara standard midi soketlerini orga takıyoruz