• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Klavyede Altyapı Öğrenmek istiyorum.

muratcaner88

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
korg pa800
10 yıldır Düğün salonlarında cafelerde klavye calıyorum aletim pa800 Fakat kulaktan çalma işlemini artık bı kenara bırakıp soloları bı kenara bırakıp pich bendi bi kenara bırakıp piyano Nota armoni Yani alt yapı öğrenmek istiyorum. Misal bass piyano calmak istiyorum. Bunun ıcın nereden eğitim almam Lazım ne üzerinde calısmam lazım.

Bana önerilerinizi ders almam gereken iyi yerleri iyi hocaları söylerseniz sevinirim Parası onemli değil cunku gercekten bu işi öğrenmek istiyorum. Klavyecıyızz dıye gezıyoruz bass piyano dahi calamıyoruz. Hep hazır rtim solo.

Cevap: Klavyede Altyapı Öğrenmek istiyorum.

yokmu arkadaslar bilgisi olan

çok isabetli bir karar muratcaner88..ilk önce notaları değerlerini falan öğren sitede oku.bütün bilgileri anlayarak okursan arkası gelir.müzik çok çabuk öğrenilmiyor sabırlı olmalısın.sonrasında özel bir dersaneye gidersin.

.
muratcaner88 ikamet ettiğin yeri, ders için zamanının hangi saat aralığında olduğu gibi bilgileri belirtirsen sana daha faydalı olacak mesajlar yazılacaktır.

hı pardon istanbul gaziosmanpasa bayrampasa bu cıvarda ikamet ediyorum.Bide benim armoni eğitimimi almam lazım org metodu falan yoksa piyano dersimi almam lazım.

önce nota öğrenmelisiniz, nota egzersizlerine çalışırsınız, hiç bilmediğiniz şarkıların notasını bulup önce bonasını yapıp sonra klavyede çalarak kendinizi bu konuda geliştiriniz.

minör majör dizi formüllerine bakar, her notanın majör/minör dizilerini çıkartınız

sonra akorlarların nasıl kurulduğunu öğrenirsiniz

bunları yaptıktan sonra gerisi gelir. Zaten bunlar en bilinmesi gerekenler.