• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Kmp - wav dönüşümü

wurall

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Medeli Dante TR
kmp dosyalarını wav formatına nasıl çeviriyoruz..?

Cevap: Kmp - wav dönüşümü

Kmp dosyalarını Awave programının içerisine at (sadece kmp yazanı atman yeterli). Hepsini seç ve sağ tıkla. "save selected waveforms as" yazısına tıkla. Şimdi sırayla tüm sesler için tek tek kayıt penceresi açılacak. Burada altta kayıt türü kısmında wav ın seçili olamasına dikkat et. Kaydet demeden önce, aweve stüdyoda seslerin sağ tarafında, root kısmında alfabetik nota sembolleri yazar. Kaydederken bu şekilde isimlendirirsen dizerken büyük kolaylık olur. Kayıt alacağın klasörü göster ve kaydet.

Ayrıca bu işlemleri yapmadan önce dosyanın boyutunu düşürmek için sample rate'ini biraz düşürebilirsin. Ben genelde 24000 değerini kullanıyorum. Aşağısı sakıncalı olabilir. Yine dosyaların hepsini seçiyorsun. Sağ tık ve "audio processing wizard" yazısına tıkla. Çıkan pencereden (buradan toplu olarak bir çok işlemi yapabilirsin) "resample convert sample rate" yazısına tıkla. "new sample rate" yazan bölümden gerekli ayarlamayı yapabilirsin.

Kolay gelsin.

Ayrıntılı açıklama için teşekkürler...
Bu awave programının demosunu bulabildim. Yakında çalışmayacak :(

a wave programıyla gerekli dönüşmeler yapılabiliniyor.