• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Konservatuar Sınavlarına Hazırlık

DoHaVO

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
M-Audio Axiom-49 - FL Studio 10
Bu sene nasipse sınavları geçip konservatuara girme hayalimi gerçekleştirmek istiyorum.Fakat şu olayları çözemedim..Mesela bir ses basma iki ses basma üç ses basma nedir??Akor dediğimiz olay mıdır yoksa?Birde Trakya Üniversitesinin kayıt için gerekli olan şeyler kısmına baktığımda sınavda yapılacak şeyleri soruyor..Bunlar nedir?

PİYANO ANA SANATDALI

PİYANO SANAT DALI

a) J.S.Bach Prelüd ve Füg
b) 1 Klasik sonat
c) 1 Etüd
ç) 1 Parça

Hazırlık kurslarına vermeye durumum yok.Kendi başıma bişeyler yapmak istiyorum..Birde önerebileceğiniz başka konservatuar var mı baraj 140 olsun ama :D ..Şimdiden teşekkürler.

Cevap: Konservatuar Sınavlarına Hazırlık

kardeş tek ses çift ses denilen şey akor şeklinde olsa kolay adam kafasına göre 3 tane 4 tane tuşa aynı anda basıyor na na na na şeklinde aynı tonu çıkarmanı istiyor yani belki yan yana belki farklı bir şekilde 4 tuşa basıyor senden o sesleri istiyor ayırt edebilirsen tabi
akor şeklinde basmış olsalar kolay ama o şekilde zor oluyor daha sonra kalemle kafasına göre bir ritm atıyor kalemle masaya vurarak sonra senden aynısını istiyor sonra bir melodi çalıyor garip garip şeyler sonra aynısını istiyor sınav bu şekilde oluyor başka bir bilgim yok

kardeş tek ses çift ses denilen şey akor şeklinde olsa kolay adam kafasına göre 3 tane 4 tane tuşa aynı anda basıyor na na na na şeklinde aynı tonu çıkarmanı istiyor yani belki yan yana belki farklı bir şekilde 4 tuşa basıyor senden o sesleri istiyor ayırt edebilirsen tabi
akor şeklinde basmış olsalar kolay ama o şekilde zor oluyor daha sonra kalemle kafasına göre bir ritm atıyor kalemle masaya vurarak sonra senden aynısını istiyor sonra bir melodi çalıyor garip garip şeyler sonra aynısını istiyor sınav bu şekilde oluyor başka bir bilgim yok

aboo yandık o zaman.ritim kolay istediğini atsın ama o rastgele basma olayı sakatmış..Neyse yapıcak bişey yok baya çalışmak gerekiyor.Sağol bu arada.

bol bol çalışman lazım ince ayrıntılar var kolay gelsin

Arkadaslar Ikı ses 3 SES 4 Sesi Kafalarına göre basmıyorlar

2 SES = B2[Büyük ikili] K2[Küçük İkili] B3 K3 A4 A7
3 SES= Major minör Çevrim Akolarlar 7 li Akorlar
4 SES= İki tane soruyorlar genellıkle Do mi sol si Re do Mi Sol Tarzı Seslerdir

PİYANO ANA SANATDALI

PİYANO SANAT DALI

a) J.S.Bach Prelüd ve Füg
b) 1 Klasik sonat (Piyano İle bir adet sonat en az)
c) 1 Etüd (Piano ile enaz 1 adet)
ç) 1 Parça (Kendin hazırladıgın Klasik Bir Piano Parçası Minuet Tuna dalgaları Türk marşı Vs)

askerde okadar güzel sanatlar fakültesi müzik bölümü arkadaşlar vardı içimden çok küfür ediyordum bunlar nasıl mezun olmuşlar diye birde nasıl kazandığı aklıma geldikçe gerisini siz düşünün çok sağlam kulak edinmek gerek rast gele basma dediğin ikili,üçlü,beşli ,yedili sesler tek bir sesin farklı oktavlardan basımı vs.vs. kolay gelsin.

Hmm bende muzık ogretmenlıgı okuyorum aynı sınavlardan bende geçtim Trabzon Ktü Deyim 1.sınıf