• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

korg ix300 yardım

niyochum

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
korg ix300
slm korg ix300 de PC TO HOST diye bir girişi var bu kabloyu nerden nasıl buluruz, bu kabloyu bilgisayara bağladığımızda ritim ses gibi veri alış verişi yapabilirmiyiz
daha önemlisi istemediğimiz rakamlardaki ritim veya sesleri değiştirebilirmiyiz yani pc ile yapabildiğimiz herşeyi yazarsanız bilenler veya kullananlar varsa lütfen yardımm:(

Ekli dosyalar

• IMG0086A.jpg
    IMG0086A.jpg
    45.5 KB · Görülen: 226
bu kablo normal orgu usb ye bağlayan kablo farklı bişey değil yani standart olandan alırsan işini görür tam bilmiorum ama sanırım işini göörür ritim ve ses ayarlayabilrsin kabloyu bilgisayarcılardan o işi yapanlardan temin edebilirsin saygılar..

peki arkadaşlar bu kabloyu bulduk ve taktık pc ye hangi program kullanıcaz ritimleri sesleri nasıl editliycez

selam arkadaşlar böyle birsey oluyorsa bendede x300 var çok memmnun olurum paylaşırsanız sevinirim

Ben o çıkışın usb çıkışı olduğunu sanmıyorum çünkü bu cihazın çıktığı yıllarda usb portu yoktu bilgisayarlarda. Bu port ile ilgili internette ix300'ün özellikleri arasında şöyle yazıyor "serial interface for Macintosh or PC" yani bilgisayarın serial portu ile bilgi alışverişi yapmak için. kablonun korgun sitesindeki resmi için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.