• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg Pa 600 / Pa 600 Musikant / Pa600 QT

Cevap: Korg Pa 600 / Pa 600 Musikant / Pa600 QT

1000 Euro ise GW 8 i verip hemen alırım. Mükemmel görünüyor gerçekten. Sample falan atılıyor mu bilgisi olan ?

1000 Euro ise GW 8 i verip hemen alırım. Mükemmel görünüyor gerçekten. Sample falan atılıyor mu bilgisi olan ?

96 mb sample ram var mp3 board var vokal kesme ve mp3 transpoze yapabiliyor ve daha bir sürü yeni özellikler var alette 1000 euro olursa ilk alanlardan olabilirim ...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Evet şimdi olay net olarak ortaya çıktı.

Mp3 okuma, 96mb sample, bunlar çok iyi.

Ekstra olarak gözüme çarpanlar; Oriental 70 MB PCM data, yani zaten aletin üzerinde 70mb sample gelicek batılardan ekstra olarak. Eğer bu 70mb'daki veriler de kaliteli olursa tüm pa600lerde çalışacak ritimler setler yazılabilir. Ayrıca 96mb sample her türlü yeter artar.

Ayrıca şunu da belirteyim, ben KORG'un mühendislerinin ürettikleri pratik çözümlere hastayım arkadaş. Maalesef YAMAHA mühendislerinin kafası bu kadar çalışmıyor. Geçen gün bir konuda yazmıştım; "A2000'e Scale Reset tuşu koymayı akıl eden adamlar Hoparlör açma/kapatma tuşu ekleyemeyi nasıl akıl edemiyorlar diye". Bakın pa600de eklenen özelliklere bakalım:

pa600_detail4.jpg

Bakınız Auto fill koymuşlar, sanırım varyasyon1 den varyasyon2 ye geçerken otomatik olarak varyasyon2nin atağını çalarak geçecek. Başarılı buldum.

RTEmagicC_pa600_detail5_chord_seq.jpg.jpg

Ayrıca bakınız akor kayıt etme aracı eklenmiş. Mesela bir şarkının nakaratını çalıyorken akorları kaydedip sonra oradan çaldırarak parçanın solo kısmına yoğunlaşabilirsiniz.

Anlatmak istediğim bunlar boru değil, adamlar müzisyenlere ne kolaylık yapsak diye düşünüp böyle şeylerle de geliştiriyorlar aletleri. Ondan sonra KORG niye tutuyor Türkiye'de, tutar tabi adam beni düşünüyor cihaz yaparken. Ama ben hala YAMAHA Or700üm ile ritim değiştirecekken 3 menü gezip tempo kilitlemem gerekiyor + hoparlörü kapatmak için kablo çantasının içinde jak aramam lazım. KORG'u tebrik ediyorum gerçekten, güzel gelişmeler yaratıyor adamlar. Pa80i verip Pa600 almayı düşünebilirim.

Evet şimdi olay net olarak ortaya çıktı.

Mp3 okuma, 96mb sample, bunlar çok iyi.

Ekstra olarak gözüme çarpanlar; Oriental 70 MB PCM data, yani zaten aletin üzerinde 70mb sample gelicek batılardan ekstra olarak. Eğer bu 70mb'daki veriler de kaliteli olursa tüm pa600lerde çalışacak ritimler setler yazılabilir. Ayrıca 96mb sample her türlü yeter artar.

Ayrıca şunu da belirteyim, ben KORG'un mühendislerinin ürettikleri pratik çözümlere hastayım arkadaş. Maalesef YAMAHA mühendislerinin kafası bu kadar çalışmıyor. Geçen gün bir konuda yazmıştım; "A2000'e Scale Reset tuşu koymayı akıl eden adamlar Hoparlör açma/kapatma tuşu ekleyemeyi nasıl akıl edemiyorlar diye". Bakın pa600de eklenen özelliklere bakalım:

pa600_detail4.jpg

Bakınız Auto fill koymuşlar, sanırım varyasyon1 den varyasyon2 ye geçerken otomatik olarak varyasyon2nin atağını çalarak geçecek. Başarılı buldum.

RTEmagicC_pa600_detail5_chord_seq.jpg.jpg

Ayrıca bakınız akor kayıt etme aracı eklenmiş. Mesela bir şarkının nakaratını çalıyorken akorları kaydedip sonra oradan çaldırarak parçanın solo kısmına yoğunlaşabilirsiniz.

Anlatmak istediğim bunlar boru değil, adamlar müzisyenlere ne kolaylık yapsak diye düşünüp böyle şeylerle de geliştiriyorlar aletleri. Ondan sonra KORG niye tutuyor Türkiye'de, tutar tabi adam beni düşünüyor cihaz yaparken. Ama ben hala YAMAHA Or700üm ile ritim değiştirecekken 3 menü gezip tempo kilitlemem gerekiyor + hoparlörü kapatmak için kablo çantasının içinde jak aramam lazım. KORG'u tebrik ediyorum gerçekten, güzel gelişmeler yaratıyor adamlar. Pa80i verip Pa600 almayı düşünebilirim.

haklısın emir kardeşim zaten alette 70 mb sample sesler var ritimler var +96 mb kullanıcı hafızası var bu alet 1000 euro gibi bir fiyattan satışa çıkarsa satış patlaması yapar ...

pa80 in tahtına oturur.

evet hocam haklısınız. pa serisi pa 80 ile doğdu pa800 le markayı tescilledi.pa600 le yeni jenarasyonunu ortaya çıkardı uygun fiyatlı ve işlevsel.

diğer pa serileri(pa50-55-60- pa1x 2x-3x) iyi yada kötü anlamında birşey demiyorum yanlış anlaşımasın. satış rakamı olarak yani hangi aletler daha çok kullanıcıya ulaştı. gösterge budur.

haklısın emir kardeşim zaten alette 70 mb sample sesler var ritimler var +96 mb kullanıcı hafızası var bu alet 1000 euro gibi bir fiyattan satışa çıkarsa satış patlaması yapar ...

Bence de, zaten adamlar da aleti ne güzel sezon bitimi çıkardılar. Kışın aleti bir güzel işleyip bir sonraki seneye yeni sezona gümbür gümbür çıkarız. Gelişmeleri seyredelim bakalım.

emircanayar
alıntı
Ekstra olarak gözüme çarpanlar; Oriental 70 MB PCM data, yani zaten aletin üzerinde 70mb sample gelicek batılardan ekstra olarak. Eğer bu 70mb'daki veriler de kaliteli olursa tüm pa600lerde çalışacak ritimler setler yazılabilir. Ayrıca 96mb sample her türlü yeter artar

aklımdaki soru işareti 70mb oriental data 96 mb lik alan içindemi yoksa haricenmi ? eger içinde ise sıkıntılı durum . hadi diyelim içinde olsun kullanıcı bu 70 mblik oriental data yerine onu silip usb set veya piyasa setini yükleyip kullanabilecekmi

Korg yine yıktı ortalığı,özellikler süper özellikle sampling olması çok büyük özellik,hayırlı olsun

emircanayar
alıntı
Ekstra olarak gözüme çarpanlar; Oriental 70 MB PCM data, yani zaten aletin üzerinde 70mb sample gelicek batılardan ekstra olarak. Eğer bu 70mb'daki veriler de kaliteli olursa tüm pa600lerde çalışacak ritimler setler yazılabilir. Ayrıca 96mb sample her türlü yeter artar
aklımdaki soru işareti 70mb oriental data 96 mb lik alan içindemi yoksa haricenmi ? eger içinde ise sıkıntılı durum . hadi diyelim içinde olsun kullanıcı bu 70 mblik oriental data yerine onu silik usb set veya piyasa setini yükleyip kullanabilecekmi

hariciyen kardeşim yani 70 mb alandaki sample sesler orgun üzerinde yani 96 mb ram alanımız boş orayada istediğin başka bir seti yüklersin

korg nihayet verdiği sozu tuttu ama 3x guncellemeyi unuttular