• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg Pa 600 / Pa 600 Musikant / Pa600 QT

Cevap: Korg Pa 600 / Pa 600 Musikant / Pa600 QT

emircanayar
alıntı
Ekstra olarak gözüme çarpanlar; Oriental 70 MB PCM data, yani zaten aletin üzerinde 70mb sample gelicek batılardan ekstra olarak. Eğer bu 70mb'daki veriler de kaliteli olursa tüm pa600lerde çalışacak ritimler setler yazılabilir. Ayrıca 96mb sample her türlü yeter artar

aklımdaki soru işareti 70mb oriental data 96 mb lik alan içindemi yoksa haricenmi ? eger içinde ise sıkıntılı durum . hadi diyelim içinde olsun kullanıcı bu 70 mblik oriental data yerine onu silip usb set veya piyasa setini yükleyip kullanabilecekmi

70mb ROM datadır, yani aletin direkt olarak içinde yüklüdür. Bunları silmenin ya da değiştirmenin mümkün olduğunu sanmıyorum. Nasıl bir pianoyu gitarı silemiyorsanız bunları da silemezsiniz.

emircan kardeşim umarım senin dediğin gibidir .fakat ben öyle düşünmüyorum 70mb orient pcm data olayında korg bir cinlik yapmış gibi geliyor. hayırlısı gelice inceler bakarız. ama güzel makine

değerli hocam
saygılar sunarım .
pa600 @t modelinde 70mb oriantel ses veri denmiş açıklamada yani 96 nın 70 i dolu olarak mı geliyor?. engin tecrübenize sunarım.

Ben bu konuyu toplam data mesela 128 Mb ise 70 'i oryantel geri kalan= 58 i batı diye anlıyorum.(Oryantel modelde. Batı versiyonunda ise 128 ide batı sesidir)

Yoksa 128+70 ise pa800 den daha fazla roma sahip demektir ki sanmıyorum.

Aynı konu Gw8 latindede vardı. Onlarda şahane flüt, mexiva trompet, latin vurmalılar varken bizde darbuka bolluğu vardı.

Moderatör tarafında düzenlendi:

eğer 96 mb kullanıcı sample alanı olursa bence bu türkiye de en çok satan alet olur...ayrıca mustafa abinin verdiği demolar linkinde 3.sayfadaki strings dnc ve vokal sesleri çok hoşuma gitti bence bu aletin önünün açık olduğunun göstergesi gibi...

işte bu,çıkar çıkmaz alıcam,bana yeterde emekli bile eder.

En az 1500€ olur bence

Hem düzün hemde ory modelinin USA fiyatı 1300 dolar. Ory modelinin teslimi eylül ayı diğeri Kasım...Demekki org modeli çok önceden hazırlanmış ama stok erimesi beklenmiş. Bu fiyattan satılacağını düşünüyorum ve korgun pazarlama departmanı elemanlarını kutluyorum. Piyasanın nabzı böyle tutulur..Rolandın 10 sene önce kaybettiği pazardaki atağına bak birde buna bak....

evet ciddi ciddi ketrondan korga dönüyorum alet dediğiniz gibi 1000euro olursa hemen alıp korgçu olacam kesin kararımı verdim ilk kez olacak fey müzikten fuat kardeşimdende ses çıkmıyo demekki bi sorunlar var umarım pa 600 ekime kadar gelir

alet resmi korg sitesinde açıklandı detaylar için

korg icin usb set yapip satan ustalara tavsiyem 128 mbye yukselttikleri sample boyutunu 96 mb ye gore revize etsinler zira pa 600QT 1300 dolara tr de satisa cikarsa vatandasin cebinde usb set almak icin parasi kalacak