• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg Pa 600QT almak istiyorum Bilginize ihtiyacim var.

Cevap: Korg Pa 600QT almak istiyorum Bilginize ihtiyacim var.

hocam bütcen varsa pa900 al yoksa kesinlikle pa600 al derim neden dersen pa800 le kıyaslarsak tek tek eksiği vokal kartı artıları ise pa800 de 64 mb ram var pa 600 de 96 mb ve pa800 ün orjinalinde mp3 board yok pa600 de var ve ekran daha geniş ve kıyaslanamaz bi özellik pa800 ün swich leri sürekli bozuluyor ve hatta start tuşu felan kırılıyor pa 600 de plastik pad kullanılmış öle bi dert yok ayrıca pa800 ün sürekli ram yakma olayına hazırlıklı olmalısın pa 600 serisinde bu olay ortadan kaldırılmış ram i yakmamak için set i tam yükeleyemez ise hata veriyor ve ram e zarar vermiyor pa800 de biraz başın ağrır eğer dediğim gibi olursa bende pa600 var bak şu konuda 2 adet demosu var dinleyeceğin sesler pa3x e ait tek tek seçtim ritim desen apayrı buyur izle

Arkadaşım Almanyayı bilmemde diğer arkadasın dedıgı gıbı pa600qt ile pa900 ün arasında cok bir fiyat farkı yok ama dağlar-taşlar kadar fark var.Eğer fark tr. deki gibi ise aman diyim pa600 den uzak dur.s650 nin üzerine birde bosu bosuna fark vermekle kalırsın.bıraz daha bekleyıp 900 al derim.saygılar

Moderatör tarafında düzenlendi:

Benim yakın bir arkadaşım elindeki pa800 ün arızalarından bıktığı için pa600qt aldı ama adamı ne zaman görsem sesler ritimler zayıf geliyor acaba başka setmi yüklesem deyip o set bu set dolaştı anladıki mesele orgun ses kalitesinin düşüklüğü en son benim a2000 in çok daha kaliteli soundu olduğunu görünce hiç aklında yokkan a2000 almaya karar verdi şu anda pa600qt ile kafa kafaya takas yapmak istiyor ilanda verdik.

ustam pa600 düz modeliylede tüm türk müzigi yapilir ben ilk alanlardanim pa600 düzü hata erkan (eco sayibi) sayesinde ve tavsiyesinde pa600 qt yu beklemedim
pa600 düz modelin icindede 8 adet türk ritimi ve sesler var tabiki ayni pa800 gibi ama bu senin icin dert olmamasi gerek cünkü pa600 e set yükleyecek ve türk ritimlerel ve seslerle dolacaktir

zaten almanyada yasiyorsan sende biliyorsun sahnede genelikle korg kulaniliyor dügün tv dede görebilirsin

korg kulanimi gayet basit cok bir zorluk cekecegni sanmiyorum ben bundan evel pa800 kulandim 4 sene sahnede bir kez olsun ne bozulma nede ram yakama oldu buda benim sansimdan herhalde

arti madem almanyada yasiyorsun hata madi sorun olmadan orgu takside de baglayabilirsin
pa600 düz modeli ile simdiye kadar sahnede bir sorun yasamadim ne ses tonlarinda nede herhangi bir konuda gayet basarili programlari bitirdim
yamaha a2000 de güzel alet fakat emo usb almasan sorun yasayabilirsin emo da 300-400 euro arasi orgunda fiyati zaten 1200 euro sana maliyeti 1600 euroya gelir pa600 ise düz modeli 999 euro ve piyasadada set cogunlugu var ve en azindan kapilarin kapali olmaz herzaman ayni sesleri kulanmak zorunda kalmasin istedigin seti istedigin an yüklersin ayrica pa600 düz modeli pa3x in de setini yüklüyor zaten pa800 96mb yi gecmemek sartiyla tüm setlerinide sorunsuz okuyor

saygilarimla

Moderatör tarafında düzenlendi:

300 euro bu iş için verilebilir. Daha da fazla para harcamak anlamsız. hem s650 den kurtuluyorsun. korg menusu dost canlısı olup kullanımına kısa sürede adapte olabilirsin. Tabii alacağın pa600 sıfır veya temiz ise...

Güzel kardeşim Anadolunun bağrından kırıkkaleden sana selam olsun Eğer aradaki parayı az ödeyim diyorsan hiç gözünü kırpma ve düşünme kullanımı kolay taşıması rahat bu pa 600qt'yi hemen al yamahadan biran evvel kurtul. Saygılarımı sunarım...

Ustalar Çok Teşekkür ederim Herkeze, verdiğiniz Bilgiler için.

Şu an beklemedeyim, çünkü bahsettiğim PA600QT,yi elden kaçırdım. Amsa sorun değil Kullanılmıştı zaten. Ve durumunu,da bilmiyordum. Şu an dediğim gibi beklemedeyim.
Bazen kafam atıyor, diyorum içimden, -al bir tane "Roland BK5 OR" benimkinide satarım. olsun bitsin.
Hayırlısı, Bekliyorum şimdilik. Tekrar Teşekkür edrim

aman hocam sakın ha ne rolandı!!!

burda korg pa600ü olanlar pa600ü sanki dünyanın en iyi cihazıymış gibi övmüşler.diğer konudada pa600ün ne kadar kötü olduğu tartışılıyor.