• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg pa1x te 13 önemli soru arkadaşlar...

atilla01

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Klavye,Elektro Gitar,Bateri,Piyano
mrb arkadaşlar...korg pa1x aldım bi kaç sorum olacak yardımcı olan arkadaşlarıma teşekkür ederim...

1-Klavyedeki Tüm sesleri nasıl eşitlerim.yani hepsi aynı yükseklikte çıkacak.biri çok yüksek diğeri çok düşük şuan.

2-Ritm değiştirdiğimde sesin değişmemesini istiyorum.kilitleme yani.rolandlarda vardı kilitleme işi.bunda varmı bilmiyorum.

3-Klavyede exboard, olup olamadığını nasıl anlayabilirim...

4-pad seslerinin bazılarını yüklüyorum ama ses çıkmıyor.basınca.örnek zılgıt sesi çıkıyor ama yeahhhh,ibo sesi,vs çıkmıyor...

5-klavyemde saçma sapan ritmler var user de ve harddiskte bunları silmek istiyorum nasıl silebilirim...

6-Oyun havası çalarken yada herhangi bir parça çalarken,tuşlarda hazır müzikler var sample oluyor galiba :) her tuşta ayrı,uzun uzun çalıyor.onu nerden buluyoruz...

7-Klavyedeki orjinal ritmler silebiliyormuyuz.( Saçma sapanları )

8-herhangi bir müzik aletinden,ses aktarıldığını duymuştum doğrumudur.

9-Klavyede olmayan bir drum kiti yükleyebiliyormuyuz.mesela gemdeki ritm kiti kopyalayabiliyormuyuz.yada güncel bi kit çıkarsa...

10-setlerdeki bulunan seslerden cımbızlama yapabiliyormuyuz :) yani tek tek yükleyebiliyormuyuz...

11-lower in sesini inceltemedim gitti :) -1 de + 1 yapacam ama bulamadım bir türlü.

12-song book kullanımı nasıl yapıyoruz...

13-assıngnable switch ne işe yarıyor...

teşekkür ederim...

Cevap: Korg pa1x te 13 önemli soru arkadaşlar...

57 kişi bakmış ama hiç cevap yazan yok.piyanistler birliğine ne oldu ?? nasıl birlik bu

:) hocam 1-2 soru sorsan neyse bunların hepsi kullanım klavuzunda mevcut, Biraz araştırma yap bence.

kardeşim öyle sorular sormuşsunki.... hiç aleti kurcalamadınmı? hepsi deneyerek cevabını bulacağın şeyler

"Armut piş ağzıma düş" hesabı olmuş seninki :)

57 kişi bakmış ama hiç cevap yazan yok.piyanistler birliğine ne oldu ?? nasıl birlik bu

Klavye evde olmadığı için sadece bildiklerimi kısaca yazıyorum. Detaylı anlatmam mümkün değil kusura bakma. Sitemiz bu konularla dolu istersen kendinde bulabilirsin.

Ritimle birlikte sesin değişmemesini istiyorsan Ritim banklarının olduğu tuşların yanındaki SINGLE TOUCH sönük vaziyette olacak.

Assıngnable switch tuşu: Koma vermek, ritimlerdeki Perküsyonu, altyapıyı kesmek için kullanılır.

Klavyede exboard, olup olamadığını nasıl anlayabilirim: Klavyenin altında metal bir kapak var. onu söktükten sonra yan yana iki tane ram yuvası göreceksin. Normalde bunlardan birisinde mevcut orgun kendi 32 mblik rami vardır. Diğerinde de board takılıdır. Eğer yuvalardan birisi boş ise board yoktur.

Klavyede olmayan bir drum kiti yükleyebiliyormuyuz: Evet. Zaten başka bir setten ritim almak istersen bu işlemi mecbur yapacaksın. 32mb ı geçmemek şartı ile. Gem marka orgdan drum kit alınıp alınmadığını bilmiyorum.

Klavyedeki Tüm sesleri nasıl eşitlerim: sesleri teker teker eşitleyeceksin. seslerden herhangi birisini aç. istediğin ayara getir. Sağ üst tırnağa bas çıkan yerden Write performans yazan yere bas kaydet.

pad seslerinin bazılarını yüklüyorum ama ses çıkmıyor.basınca.örnek zılgıt sesi çıkıyor ama yeahhhh,ibo sesi,vs çıkmıyor...
: sanırım yeah , ibo sampleleri yer kapladığı için silinmiş sadece ismi kalmıştır sen ondan çaldıramıyorsundur.

herhangi bir müzik aletinden,ses aktarıldığını duymuştum doğrumudur : Evet. Arkadaki mikrofon girişine istediğin ensturmanı bağlanarak ses elde edebilirsin. Hatta İzmirli Volkan diye bir meslektaşımız pa800'e mikrofon bağlayıp parmak şıklatmasından bile ses üretiyor.

klavyemde saçma sapan ritmler var user de ve harddiskte bunları silmek istiyorum nasıl silebilirim : Klavyedeki ritimleri silmek istersen aynen aşağıdaki işlemi uygula.
media > erase > SSD-S > All > open > style > open > erase

batuhan77 kardeşim zahmet edip tek tek cevaplamışsın sağolsın...kardeşim bide microfon sorum vardı onuda yanıtlarmısın...birde bende adam gibi set yok ritmler çok dandik elinde varmı.internetten indirdiklerim çok dandik berbat.

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 66.7%
  • Kararsızım

Oy: 7 29.2%
  • Hayır

Oy: 1 4.2%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri