• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg pa600 mu roland ea7 mi

Cevap: Korg pa600 mu roland ea7 mi

Üstadlar seferber olmuş elinden gelen yardımı göstermiş,iş güç arasında usanmadan yazmış yazmış yazmış. Teşekkür edileceğine trip atılmış.Çok ayıp edilmiş.

Abicim kime hata ettiysem ozur dilerim ama neden kucumsryerek yaziyor ben m3 legato menusu gormemisim diye neden kucumsuyor ona sitem ettim ben

Abicim kime hata ettiysem ozur dilerim ama neden kucumsryerek yaziyor ben m3 legato menusu gormemisim diye neden kucumsuyor ona sitem ettim ben

Ömer kardeşim, hatırlarsan ben KORG da legato var dedim, sen ısrarla, Korgda legato yok, olanda XD9 ve EA7 gibi değil dedin ve bana M3 gibi EA7 gibi olan LEGATO lazım dedin. Şimdi Emir kardeşimiz burda gerekeni açıkladı. Ben bildiğim konuda bile ısrar etmiyorken, sen PA600 kullanmadığın, EA7 kullanmadığın halde ısrarlarını sürdürdün. Burda klavye kıyası yapılırken işte bu gibi sıkıntılar doğuyor ve insanlar birbirine kırılıyor, hatta küfüre varan ithamlarda bulunuluyor. Bu formda bunu yüzlerce binlerce kez yaşadık. Bilgi paylaşımına sonuna kadar eyvallah. Açık konuşayım usturuplu olduğu sürece bu tarz konuları bende çok seviyorum. Ancak iş ağız dalaşına döndüğü zaman bunu kabullenmemiz mümkün değil. Beni tanıyan bilir şu an piyasada kullanmadığım klavye yok gibi, hepsinde de ufak tefek kendimce birşeyler yaptım. Şu an karşılaştırma yaptığımız klavyelerin hepside gerçekten teknoloji olarakda, donanım olarakda müthiş düzeylerde. Emin ol X markayıda alsan Y markayıda alsan memnun olacaksın. Şu an kullandığım klavyeyi duysan belkide gülersin. Legato varmış yokmuş, çokta lazım değil bana, sadece legatoyla yada portamentoyla klavye değerlendirilmemeli. Ben halk müziği yapıyorum bana belki uymaz, bir diğeri arabesk fantazi yapar ona uyar, yada roman çalar olmazsa olmazı olur. Bilgi paylaşımı yapalım ama birbirimizi kırmayalım, saygı ve sevgilerimle...

bu saydiğiniz 3alet icinde bence a3000 acık ara ondedir.. alınması en mantıklı alet a3000dir.. gerek ozellik gerek fiyat performans acısından..

Abow Kiyamet alametleri bunlar !!! Umidim iyimisin kardesim seni hic iyi gormedim :D

Benim fikrime gelince
ucunden en iyisi A3000 tabiki tartismak abestir ancak Menusu kullanimi Omer kardesimin seviyesine en uygun keyifle gunlerce set deneme tadina varabilecegi cihaz Korg tur (her ne kadar yuzde 90 set ayni olsada)...

ayni zamanda satmasida basittir yani pa600 le bir adim atsan daha mantikli sanki tabi ne tarz muzik sevdiginde onemli bu noktada ornek Fatih kardesimin bir yamaha demosu

simdi adam evinde oturmus bunu calmis bilmem anlatabildimmi ;)

Reis allah aşkına yamaha çok kötü olsa ben s970 almazdim ben düğün ortamında korg gibi kullanışlı deyil diyom.

Murat abicim ben korgta legato yok derken benim istedigim tarzda legato yok neyse bunu konu uzadikca uzar... İlker abicim önerin içinde cok tesekur ederim ea7 nin setini bekliyecem eger istedigim gibi olmassa dedigin gibi pa600 olabilir herkese tesekurler.

Murat abicim ben korgta legato yok derken benim istedigim tarzda legato yok neyse bunu konu uzadikca uzar... İlker abicim önerin içinde cok tesekur ederim ea7 nin setini bekliyecem eger istedigim gibi olmassa dedigin gibi pa600 olabilir herkese tesekurler.

Ömer EA7 yi bilmiyorum, deneyemedim, ama demolarını dinledim. PA600 ü çok iyi biliyorum 4 tane alıp sattım, set yaptım. Sana tavsiyem KORG yönünde olacak. EA7 oturana kadar 2 sene geçer. Sıfır alacaksan PA600 alma, o para verilmez, 4500 - 4800 civarı ikinci el PA900 bulabilirsin ben PA900 almanı tavsiye ederim.

Ömer EA7 yi bilmiyorum, deneyemedim, ama demolarını dinledim. PA600 ü çok iyi biliyorum 4 tane alıp sattım, set yaptım. Sana tavsiyem KORG yönünde olacak. EA7 oturana kadar 2 sene geçer. Sıfır alacaksan PA600 alma, o para verilmez, 4500 - 4800 civarı ikinci el PA900 bulabilirsin ben PA900 almanı tavsiye ederim.

moderatorum guzel noktaya deginmis para performans olarak korgun en iyisi pa900 ama butce yoksa ozzman pa600...

Omer Simdi bir sey daha ekleyim bu cihazlari kullanmis arkadaslarin fikirlerini onemse bence zira disardan bakisla kullanmis olmak inan her cihazda cok farkli muzik aleti olsun olmasin ... Birde bencede ikinci ele bakmanda yarar var tabi dikkatli olmak kaydiyla sakin cihaz alacam diye milletin bankasina para yatirma !!!

son not:Umit insallah kizdirmadim kardesimi ;)

Yok abiler bu sefer alirsam sıfır alırım bakın bu konu acmanin faydasini nasil görüyorum abi sifiri alinmaz diyok aklimda suphe birakti ilker abicim bizzat orgu görecem deneyecem orgu alip parasini verip de alacam bankayla mankayla ugrasmiyacam

Her klavye kullanıcısının yetenek, talep ve tarzına göre aslında iyidir ve birçok noktada iş görür. zannımca önemli olan alınan cihazı iyi tanıyıp ihtiyaçlarımızı karşılıyor mu olmasıdır. Alırız, karşılamıyorsa, çözemiyorsak ki, çözülmeyecek cihaz yoktur, satma yoluna gideriz. Bu defa piyasa engeli çıkar. olay burda önemli, hemen alıp satmada korg malumumuz bir kaç tık önde. ama bu herşey demek değil. hepsinin artıları eksileri mevcut. evet imkan olmuyor gidip denemeye, ama internet her cihaz hakkında epey bilgi edinmek için bilgi dolu. ben dante kullandım, netten araştırarak dinleyerek, ve cihazı aldım, çok memnun kaldım, onunla çok sağlam program yaptım, 1200 TL Lik yamaha psre 443 ile bile program bitirdim. bırak semple legato vs vs, 16 kb hafızası ile. şimdi olay biraz değişti gelişti korg pa900 e geçtim. mağdur mu oldum yok abi yok, nerde neye ihtiyaç varsa o yani. hepsinin piyasası var, hepsinin seveni var, temiz kullandıktan sonra elde kalmaz. al roland pişman olmazsın, ya da yamaha çok memnun kalırsın, seslerindeki yumuşaklığa doyamazsın, veya a3000 parası varsa al pa900 müthiş işler yapar dünyanın dokümanını bulursun nette. yeter ki aleti çöz, göreceksin ki sevmeye başlayacaksın. elbette özel ayrıtların olacak işte o zaman burada değerli abilerimizin, müzik geçmişi çok eski yada teknik bilgisi çok olan abilerimizin değerli tavsiyelerine kulak asacağız. Allah gönüne göre seni memnun edecek bir cihaz nasip etsin. bu sitedeki her bir konu ve yorum bizim gibi sıfırdan başlayanlar için çok kıymetli.
saygılar...