• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg Pa900 ile Korg Pa700 arasında artı ve eksiler nelerdir

desmon

Gold
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
Korg Pa900 ile Korg Pa700 arasında artı ve eksiler nelerdir. Hangisi neden tercih edilmelidir...?

Pa900 güzel alet.. ama klavye tuşları pa800 den iyi değil.. ses ritim değiştirme tuşları daha iyi değil. Pa700 daha sağlam. Pa700 pa900 okuyabilir. Benim düşüncem.. saygılar

Konuda bizimde katkımız olsun, 3x e kadar tüm korg serilerini kullandım. pa900 e alışamadım kesinlikle pa800 daha iyi diyebilirim. pa700 e gelince ram 128 mb sıkıştırılmış olarak 256 mb ta denk geliyor. pa800 de artık temizini bulmak zor. pa700 sıfır alet 2.el temizini bulursan tadından yenmez.
256 mb ta kadar set te yükleyebiliyorsun bence benimde yapacağım gibi pa700 derim ben. Saygılar...

Pa900 güzel alet.. ama klavye tuşları pa800 den iyi değil.. ses ritim değiştirme tuşları daha iyi değil. Pa700 daha sağlam. Pa700 pa900 okuyabilir. Benim düşüncem.. saygılar
teşekkür ederim cevabınız için Pa700 ü canlı dinleme şansınız oldumu acaba hani soundu iyimi acaba

Konuda bizimde katkımız olsun, 3x e kadar tüm korg serilerini kullandım. pa900 e alışamadım kesinlikle pa800 daha iyi diyebilirim. pa700 e gelince ram 128 mb sıkıştırılmış olarak 256 mb ta denk geliyor. pa800 de artık temizini bulmak zor. pa700 sıfır alet 2.el temizini bulursan tadından yenmez.
256 mb ta kadar set te yükleyebiliyorsun bence benimde yapacağım gibi pa700 derim ben. Saygılar...
teşekkür ederim cevabınız için Pa700 ü canlı dinleme şansınız oldumu acaba hani soundu iyimi acaba

Pa700 daha iyi, rom kapasitesi yüksek.. Ram değil, rom

PA700 ü sahnede tesisatla deneme şansım oldu üzerinde doruk usb vardı. gayet profesyonel bi alet ve saund pa900 den daha dolgun.
ayrıca pa900 de olmayan bir özellik dikkatimi çekti introlara koma veriliyor. Sadece bu özellik için bile bu klavye yi sevdim bir deneyin farkı göreceksiniz... Saygılar...

PA700 ü sahnede tesisatla deneme şansım oldu üzerinde doruk usb vardı. gayet profesyonel bi alet ve saund pa900 den daha dolgun.
ayrıca pa900 de olmayan bir özellik dikkatimi çekti introlara koma veriliyor. Sadece bu özellik için bile bu klavye yi sevdim bir deneyin farkı göreceksiniz... Saygılar...
teşekkür ederim....

yenı teknolojı sonucta ve cıhazı tanıyanladan gelen yorumlar ozellık bakımından baya bı artılarının oldugunu soyledı ...gorusler gorecelı tabıkı .aslında en ıyısı her kullanıcının beklentılerı bırebır ortusmedıgı ıcın yorumlar burada tezatlıga neden olabılır .ben kendı acımdan 700 yerıne 3x kullanmayı tercıh ederım .aradakı saund farkı ne derecededır deneyım sahıbı degılım ama saund farkı nekadar fazla olursaolsun davetlıler ıcın bellı bır sure sonra sound gurultuye donusuyor ..3x ı secme sebebıme gelınce .cıhazı kullanırken cıhazın bana vermıs oldugu albenı 700 e gore asırı derecede onde ...tus dokusu ve tusun tuse olarak aldaldırılan tatlı sertlıgı benım daha ıyı reflex sergılememe neden oluyor (.yamahanın dızayn ettıgı bu tuseyle i30 ıle tanıstım .ve keşke diyorum sample alan ve legato ozellıgı olan bır cıhaz olsaydı ben suan 800 yerıne halen i 30 kullanıyor olurdum ).gelelım .dıger swıtchlerın dızaynı ve renk uyumu daha bır hevesle kullanmamısaglıyor ..peugeot 308 ıle seat leon arası bı kıyaslama vıdeosu vardı onun gıbı ..aslında aralarında ah vah bır fark yoktur ama kullanıcıların cıhazdan beklentılerı arasında baya bı fark oluyor ..muzıkle kalın