• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg Pa900 & Pa600QT'cilere Müjde..!

Cevap: Korg Pa900 & Pa600QT'cilere Müjde..!

pa600 rem kapasitesi 96 mb set 250 mb olsa nolur ne işinize yarar

Öncelikle yaptığınız çalışmalar için teşekkür ediyorum , umarim emeklerinize değer , ben nacizhane görüşümü belirtmek istiyorum , her yörenin her bölgenin alışkanlıkları farklı , kalıplaşmış bir setin yuzde yüzü kullanılmıyor ,o yuzden set fiyatlari yuksek geliyor bizlere , tüm usb ler için diyorum fiyatlarin biraz daha düşürülmesi icin çözüm uretilmesi daha fazla kişinin almasını saglar .

Sayın DorukUSB kardeşler şimdiye kadar nerdeydiniz.20 Eylül itibariyle sezon bitiyor siz kalkmış set piyasaya sürüyorsunuz. Bu seti ancak gelecek yaza kullanabiliriz vede evde çalıp dinlemekten usanmazsak. Keşke biraz erken davransaydınız neyse hadi hayırlısı ben olsam kesinlikle almam... İçeriği ne olursa olsun ?

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki pa900 ve pa600 den önce sırada pa3x in hakettiği soundu bulması gereken bir çalışma çıkması gerekiyordu.bir usb set cikarmak kolay bişey değil en azindan bizim için öyle seslerin kayıt alımları ritim yazılımları v.s üstelik bu işi sezonluk düşünenler sezonda alabilir yada almak istemeyenlere zaten sözümüz yok saygı duyuyoruz.bizce gec olsun güç olmasın her alet hakkettiğini alsin bu bize yeter. ;)

Moderatör tarafında düzenlendi:

hocam adana ve çevresi için gereken ritimler ilave edrseniz bu seti alabiliriz. bize karadeniz ve ege trakya ritimleri olmasada olur. iç anadolu ve doğu ağarlıklı bir set olması şart. malatya halebi grani kırıkhan lorke dik vs ritimler barındırırsa eğer içinde iyi bir satış elde edersin. benim düşüncem tabi... sesleri biz kendimiz atıyoruz setlere zaten. buralardaki düğünler halay ağarlıklıdır. sağlam 2/4 ve misket çiftetelli de şart. böyle işte.... ha bu setinizde genelleme bişeyse standartların dışına çıkamazsa buralardan talep görmez. saygılar

Benim fikrim genel olarak şu şekilde. Daha az ritim içeren yöresel setler uygun fiyatla daha çok kullanıcıya ulaşır diye düşünüyorum. Örneğin Ege, Karadeniz, Ankara, Pop, Doğu gibi yörelere ait setler yapılsa ve fiyatlar daha ucuz satılsa isteyene 2 yada 3 yörenin ritimlerini birden alsa çok daha mantıklı olur. Set alıyoruz 5 tane misket ritmi var. Sadece 1 misket ritimi olsa ama hakkı verilerek yazılmış ve daha önce yazılmamış benzersiz ritimler olursa az ama öz ritim daha çekici olur diye düşünüyorum. Ben genelde pop müzik ve bar programı yaptığım için aldığım setin %80 ini hiç kullanmıyorum bile. Buda extra maliyet olarak müzisyene yansıyor. Bu durumda herkes kendi çalacağı bir yada birden fazla seti satan alarak kullanabilir diye düşünüyorum...

Moderatör tarafında düzenlendi: