• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg pax3 Nerde uretilmistir?

pynstgyokhan

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg Pa500 ORT
Slm arkadaslar hepinize hayirli forumlar korg pax3 pro nerde uretildigini bilen varmi cin malimi yoksa italyan malimi? Simdiden cok tesekkur...

Cevap: Korg pax3 Nerde uretilmistir?

Büyük ihtimal çin malıdır.

böyle büyük orgları çinde yaptırmasalar,o kadar para veriliyor,alan arkadaşlar mağdur olmasınlar,malum çinde yapılan orgların sonu belli,her gün bi arıza masraf v.s,
bu çinlilerde dünya piyasasını altüst etmiş,her yer çin malı

Artık bütün büyük markalar her sektörden çinde üretim yaptırıyor her çin malı kötü diye birşey yok önemli olan hangi ülkede üretildiği değil hangi markanın ürettiği önemlidir roland korg yamaha adını kirletecek iş yapmaz örnek ben bi motosiklet aldım markası honda ama çin üretimi 20 binde ama daha bir anahtar vurdurmadım maşallah orada işçilik ucuz olduğu için işçilikten kırıp fiyatı ucuz yapıyorlar sürümden kazanıyorlar tabi herkezin düşüncesi farklıdır benimkisi böle.

Bencede Çinde ama çinin bazı malları çok dayananıyor.Bu KORG,YAMAHA olunca :) Saygıalr..

ben çin malı olduğuna inanmıyorum.
aleti inceledim.tuşlar bir kere fatar.bu en azından klavyenin italyan malı olduğunu gösteriyor.
ayrıca cihazın yapısı güven veriyor.şimdiden alacak olanlara hayırlı olsun.

x1,x2,x3 serileri çin değil galiba.i-30 dan sonraki en sağlam seri olması lazım...

Pa3x in İtalya da üretildiğini doğrulayan bir resim,orgun üzerinden çekilmiştir.

arkadaşlar pa 800 çin malı dedik ama yinede türkiye piyasasında en fazla kullanılan aletlerden birisi.ram yakıyor dedik.alet değil biz kendimiz yakıyoruz ram ı.64 mb alete 64 mb lık set ve üzerinede bir kaç ritim ve ses ilave edince malesef ram de yanar cebimizde.bu dünyaca ünlü markalar işçilik ucuz diye maliyeti düşürerek istedikleri malı istedikleri şekilde çinde üretiyorlar.ben pa 800 çok söküp temizledim.ve o kasa ve işçiliğe rağmen sıfır pa 800 aldım.

Bildigim kadarıyla italyan ve japon yapımı diye biliyorum çünkü tusunami yüzünden alet gecikicek haziranda teslim edilecek bizeden kaporasını verdik