• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

**kutlu doğum haftası**

furalabi

Moderator
Moderator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
korg pa300
efendimizin yeryüzüne teşrifinin, bizleri varlığıyla şereflendirişinin temsili anma haftası bence... o hep bizimle kalbimizde, fikrimizde, tüm hayatımızın her zerresindedir....
Sonsuz salât ve selam, Efendimiz Muhammed ( Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem ) üzerine olsun. Efendimizin ahlâkı ise Kur'ân'dan ibaret idi.
"Seni ancak âlemlere rahmet olarak gönderdik."
(Enbiya Suresi, 107)

Sevgili Peygamberimiz Muhammed (s.a.v) anmak için, her sene Rebiülevvel ayında organize edilen, Peygamberimizin dünyayı teşrifleri olan Mevlid Rebiulevvel ayının 12. gecesi, yıllardır insanlarımız tarafından "Mevlid Kandili" olarak kutlanmaktadır.Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı, yüzyıllar önce bir ilim ve kültür bayramı şeklinde kutlanan mevlid geleneğini taze tutmayı hedeflemiş, bu düşünce ile de Peygamberimizin doğum gününü içine alan bu haftayı, "Kutlu Doğum Haftası" olarak ilan etmiştir.

Kutlu Doğum Haftası 1989 yılından beri kutlanmaktadır Peki kutlanma fikri nasıl doğmuştur?

Herkesin bildiği üzere Peygamberimizin dünyayı teşrifleri olan Mevlid-i Nebevi, yıllardır insanlarımız tarafından ‘Mevlid Kandili’ olarak kutlanmaktadır.

Süleyman Çelebi’nin kaleme almış olduğu Vesiletü’n Necat isimli şiirin, Mevlid ismiyle, senelerdir coşkuyla, dertte, doğumda, ölümde okunması ve bu adetin bugün de canlı bir şekilde devam etmesi, Peygamber sevgisi etrafında meydana gelen milli ruhun göstergesidir....

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: **kutlu doğum haftası**

Tüm insanlığa göstermiş olduğu çizmiş olduğu yolda en ufak hata bulunmayan,
tüm insanlığa insanlığı güzelce yaşamayı,adaleti,huzuru,büyüklere saygı,küçüklere sevgi,akrabanın önemi,kardeşliği,birliği,beraberliği ve doğru yolu gösterdi,bize bıraktığı en büyük rehberi de KUR'ANI KERİM dir,

Sevgili Peygamberim
Sevgin ile seni andım,
Sevdim seni Peygamberim.
Seni andım, aydınlandım,
Sevdim seni Peygamberim.

Çağırarak kutlu ize,
Önder örnek oldun bize,
Sevgileri dize dize,
Sevdim seni Peygamberim.

Yüreğimde kutlu sözün,
Nurlar saçar o gül yüzün,
Geceleyin ve gündüzün,
Sevdim seni Peygamberim.

O anlattı İslâm nedir,
İlim, ahlâk, insan nedir,
Adın her an dilimdedir,
Sevdim seni Peygamberim.

Son peygamber, kutlu insan,
Dost ve düşman ona hayran,
Odur derde ilaç, derman,
Sevdim seni Peygamberim.

Bugün islam alemi geri kalmışsa peygamber efendimizin öğütlerini unuttuğumuzdandır, ne mutlu ki peygamber efendimiz tüm alemler için çok doğru bir insandır.

güzel yorumlarınız için teşekkürederim arkadaşlar.... insanlık tarihinin en önemli günü diyebileceğimiz bu günde güzel duygularınızı paylaştığınız için ayrıca teşekkürederim...

Rabbim tüm inananları peygamber efendimizin aydınlattığı yoldan ayırmasın...

müslümanlar için kuran-ı kerim ve peygamber efendimizin sünnetleri bizlerin yolunu aydınlatan ışıklar olur inşallah, yüce mevlam bizleri hz. muhammet mustafa (s.a.v.) efendimizin şefaatine nail olan kularından eylesin!
konu açımı için teşekkürler furalabi...

Amin.. güzel dualarınızı temennilerinizi Yüce rabbim kabul etsin arkadaşlar.. konuya dahil olduğunuz için asıl ben teşekkür ederim....

not:dostlar biliyorum önemli bişey değil fakat teşekkür butonu bi görünüp bir kayboluyor.. teşekkür edemediklerim hakları bakidir..

peygamberimize selam olsun, teşekkürler böyle bir konuyu açtığın için ayrıca furalabi, onu dile getiren naatları okuruz inşallah.

Peygamber efendimiz (S.A.V)'in dünyaya teşrif ettiği mübarek gün nedeni ile tüm islam aleminin kutlu doğum haftası kutlarım.Şu mübarek hafta hürmetine bol bol salavat-ı şerif getirerek fahr-i kahinatı bir an bile unutmayalım.Yüce Allah tüm müslümanları onun şefaatine nail olmayı nasip etsin inşallah...amin

Saygılar...

bu güzel ve önemli günlerin hürmetine Rabbim dua ve yalvarışlarımızı kabul eylesin,,, konuya dahilolduğunuz için çok teşekkürederim arkadaşlar...