• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Lütfen herkes okusun (or700 ile ilgili)

jembeycem

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yamaha a2000 v2 plus-korg 3x pro
SAYIN PİYANİST ARKADAŞLARIM BU KONUYU AÇMIŞTIM AMA TAM BİLGİ ALAMADIM BU KLAVYE BENİ DELİ EDECEK OR 700 V2 PLUS BUGÜN YİNE AYAR YAPIYORUM CUMARTESİ SAHNEM VAR AMA DELİ OLDUM YAPTIĞI ŞEYLERE SORUNLARI TEK TEK YAZIYORUM.
1.KLAVYEYİ AÇTIM HEMEN FREEZE TUŞUNA BASTIM SONRA ŞARIYA BAŞLADIM KENDİLİĞİNDEN KOMA GELİYOR SES DEĞŞİNCE YAYLIDAN SAZA GEÇİNCE AYNI ANDA RİTİM DEĞİŞİYOR.
2.BUNLARI YAPINCA DIRECKT ACCESS 'E BAILI TUTARAK FREEZE TUŞUNA BASTIM KARŞIMA KUTUCUKALR GELİYOR İŞTE SONG İŞARETLİ-STYLE İŞARETLİ-VOİCE İŞARETSİZ-MULTİPAD İŞARETLİ-HARMONY İŞARETSİZ-TEMPO İŞARETLİ-PEDAL İŞARETSİZ-TRANSPOZE İŞRETSİZ-SCALE İŞARETSİZ AMA EXIT DİYİNCE MEMORY E BAIYORUM O KUTUCUKLAR DEĞİŞİYOR İŞARETSİZ YANİ BOŞ OLANLARI SÖYLÜYORUM SADECE SONG VE SCALE BU NEDİR YA KAFAM ÇOK KARIŞTI.
3.Bİ ARADA REGLERDEN SES DEĞİŞTİRCEM HER ZAMAN ÇALIYORUM HİÇ SES DEĞİŞMİYOR YAYLIDA KALDI ANLAMADIM GİTTİ EN SONUNDA KAPATTIM KALVYEYİ.
4.EN SON OLARAK ÇÖZÜLÜR DİYE KALVYEYİ KAPATTIM EN SON DO TUŞUNA BASILI TUTUTARAK initializing system setup GÖRDÜM EKRANDA İŞTE AYARLARI SIFIRLAKMAK GİBİ YENİDEN YAPTIM HERŞEYİ YİNE OLMADI ARKADAŞLAR NASIL OLUCAL ALLAHINI SEVEN YARDIM ETSİN KLAVEYEYİ HAZIRLİM DEDİM BUGÜN BAŞIMA BUNLAR GELDİ CUMARTESİ PROGRAM VAR YARDIM EDİN AMA LÜTFEN CEVAP VERİRKEN ARAYIN DEMEYİN KONTÖR YOK TEK TEK AÇIKLARSANIZ SEVİNİRİM....

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Lütfen herkes okusun lütfen!!!

1:)freeze tuşunda hangi kutucuklar işaretli ise o işaretli olan değer sabit kalacak demektir.scale:koma demektir.yani sen freeze de scale i işaretlersen freeze basılı iken diğer rgt ye geçtiğinde komalar sabit kalır.transpoze işaretli ise transpoze sabit kalır.mesela freeze de eğer style kutucuğu boş ise rgt yi değiştirirsen ritm değişir.çünkü style işaretli değil.eğer voice işaretli ise ses değişmez.çünkü işaretli.
diğer bir konu da:
eğer rgt ye birşey kaydederken memory tuşuna bastığın anda buradada kutucuklar karşına çıkar.bu kutucuklardan hangisi işretli ise rgt ye onları kaydeder işaretsiz olanları kaydetmez.buna dikkat et.
song şarkı demektir.multipad bildiğin multipad,harmony ise seslere verdiğimiz octave,çiftses ve vocaller gibi eklentilerdir.direct acces+harmony dğmesine aynı anda basarsan harmony seçeneklerini görürsün.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Lütfen herkes okusun (or700 ile ilgili)

cem kardeşim canım benim reglerde fazlalık var userdeki regleri flaşa tası sonra userdeki regler hepsini sil en fazla 4 tane user tut sonra orgu resetle ve ardından memory tuşuna bas voice işaretli olsun gerisi boş kalsın ve tekrer kapa orgu çık tekrar aç ... riitim çaçrkende frezeyi unutma anlamazsan çaldır

Cevap: Lütfen herkes okusun (or700 ile ilgili)

Peki teşekkür ederim herkese