• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

maksimum 1800TL ye hangi orgu almalıyım?

mynatsumi

Özel Üye
Enst.
Pa3XLE - BK5-OR - Yamaha NP-V 80 - Casio AT-3
Arkadaşlar merhaba, maximum 1800tl bütçeyle hangi ordu almalıyım?
sahibinden de pa55tr - ketron xd9 - pa1x - pa500 vb cihazlar mevcut hangisine yönelmeliyim?
Engin tecrübelerinizi beklemekteyim.

Arabanız varsa pa1x ama pa1x 1800 e ölüsünü alırsınız

Or700 v2 tavsiye ederim

düğünlere gitmez sx3000 ben öyle düşünüyorum..

düğünlere gitmez sx3000 ben öyle düşünüyorum..

BK5 Or kullnıcısıyım. düğünlerde çalacak kadar marifetli değilim malesef :) sesleri daha iyi ritmleri kolay bulunabilen cihazlara baktım da bir pa80 2001 yılında çıkmış. 17senelik alet biraz kafam karıştı açıkçası.

bütçe 4000 üzerine çıkmassa anladıgım kadarıyla senın ısteklerıne cevap verebılecek bır cıhaz ayırdıgın butceler ıcerısınde bıraz zor pa 600 qt iztedıgın kapasıtede bır cıhaz lakın butçe sıkıntı olabılır ..biraz daha bırıkım yap bence

ritm ve sesler konusunda saydıgın cıhazların kapasıtelerı yabana atılır degıl fakat artık fazla sceneklerı kalmadı ..setler bırbırının benzeri ....pa 600 qt dıgerlerınden oturaklı ve daha fazla nevalesı var..yanlış anlamadıysam bk 5 or den sıkılmıs gıbı anladım senı :)

Korg pa 80 temiz işe yarar bu alet eski olmasına rağmen çok güzel kartları vardır. Ama dedim ya temizini bulmak lazım.Kullanımı kolaydır.Sesler sample sonra gerçekçi ama yamaha or 700 de olabilir tabi ama siz bilirsiniz