• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Medeli Org hakkında son 3 gün

hooper113

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Yok
Abiler kardeşler 3 gün içinde medeli md 700 Org almayı düşünüyorum yeni başlayacam Org çalmaya

Benim için türk sesleri ritimleri çok önemli
Bu cihazda sd kart girişi var buna sd karttan ritim falan yukleyebilirmiyim.

Lütfen anlayan yazsın bakıp çıkmayın.

Cevap: Modeli Org hakkında son 3 gün

Kardeşim 3 yıl önce bende senin gibi medeli md700 gibi cihazlara bakıyordum. Sana şunu söylemeliyim ki alacağın cihaz roland bk5 gibi yeni bir cihaz olsun. Sakın acele etme. Birkaç ay daha sabret. Paranı biriktir. Aksi halde alacağın aletler ya eski ve yıranmış yada türk ses ve ritimleri olmayan bir alet olacak. Sen bence bekle paranı biriktir. Skın g00 g1000 a300 tr gibi aletler alma. Çabuk bıkarsın ve satamazsın.

Kardeşim 3 yıl önce bende senin gibi medeli md700 gibi cihazlara bakıyordum. Sana şunu söylemeliyim ki alacağın cihaz roland bk5 gibi yeni bir cihaz olsun. Sakın acele etme. Birkaç ay daha sabret. Paranı biriktir. Aksi halde alacağın aletler ya eski ve yıranmış yada türk ses ve ritimleri olmayan bir alet olacak. Sen bence bekle paranı biriktir. Skın g00 g1000 a300 tr gibi aletler alma. Çabuk bıkarsın ve satamazsın.

Hocam yeni başlayan birini tatmin etmezmi benim fazla beklentim yok
Eger buna hafıza kartından ritim ses vs yükleniyorsa şimdilik benim işimi ggörür.ileride yetersiz geldiğinde zaten satmamki birini hediye veririm.
Zaten ilerde iyi birşey alacağım kesin ben sadece şimdilik bununla yetinmek istiyorum .

Merak ettigim şunlar
Hafıza katından ritim ses vs yuklenirmi ve Hafıza kartına müzik atsam orga takıp bu müzikleri org dan açıp dinleyebilirmiyim.

Medeli Dante TRJ var abi senin için çok iyi olur hem fiyatıda uygun

Medeli Dante TRJ var abi senin için çok iyi olur hem fiyatıda uygun

Kardeş ben bu md700 390 a alaçam verecenmi o fiyata :)
Anlayın işte şuan başka cihaz istemiyorum bu md700 hakkında sorduğum soruları biri cevaplasa çok memnun olacağım.

Kardeş ben bu md700 390 a alaçam verecenmi o fiyata :)
Anlayın işte şuan başka cihaz istemiyorum bu md700 hakkında sorduğum soruları biri cevaplasa çok memnun olacağım.

ses yuklemesı yapamazsın...... ıstedıgın cıhazın kapasıtesını vıdeolarına bakarak yorum yapıyorum
bahsettıgın cıhaz başlangıç ıcın uygun olabılır .sonuçta kendı çapında kulagı doldurur
oyle fazla bır beklentım yok dedıgın ıcın bu cevabı yazdım .
ritm yukleme olayına gelınce sd kart oldugunu soyledın .cıhazı tanımıyorum ama az cok vıdeolarından fıkır sahıbı olunabıılr .. oyle turk ritmlerını kulaga hos gozukecek sekılde yukleme yapman ıcın medelı ile ugrasan teknık elemanlar gıbı bı sevıyeye sahıp olmak lazım cıhazın yukleme yapma ıcın negıbı asamalar ıstedıgı gıbı...
cıhaz pek kullanılan bı cıhaz degıl .senın ıstedıgın galıba fıatı makul geldı ve bunu kolayca sd karttan işleyıp kullanabıılırmıyım dıye sordun
işleyemessın kardeşim .farzetkı ritm yuklenıyor ona uygun nevale bıle yok paylaşımlarda
.ama cıhazı oldugu gıbı kullanırım dıyorsan seçım senın ..kolay gelsın

ses yuklemesı yapamazsın...... ıstedıgın cıhazın kapasıtesını vıdeolarına bakarak yorum yapıyorum
bahsettıgın cıhaz başlangıç ıcın uygun olabılır .sonuçta kendı çapında kulagı doldurur
oyle fazla bır beklentım yok dedıgın ıcın bu cevabı yazdım .
ritm yukleme olayına gelınce sd kart oldugunu soyledın .cıhazı tanımıyorum ama az cok vıdeolarından fıkır sahıbı olunabıılr .. oyle turk ritmlerını kulaga hos gozukecek sekılde yukleme yapman ıcın medelı ile ugrasan teknık elemanlar gıbı bı sevıyeye sahıp olmak lazım cıhazın yukleme yapma ıcın negıbı asamalar ıstedıgı gıbı...
cıhaz pek kullanılan bı cıhaz degıl .senın ıstedıgın galıba fıatı makul geldı ve bunu kolayca sd karttan işleyıp kullanabıılırmıyım dıye sordun
işleyemessın kardeşim .farzetkı ritm yuklenıyor ona uygun nevale bıle yok paylaşımlarda
.ama cıhazı oldugu gıbı kullanırım dıyorsan seçım senın ..kolay gelsın

Yok olduğu gibi kullanamam 2 günde soğurum cihazdan, nette bu cihaz hakkında 1 tane Türk tarafından paylaşılan video var başka hiçbir örnek yok o yüzden ilerliyemiyorum.Az daha araştırayım eğer ritim atilmiyorsa kesinlikle almam ama dediğin gibi atilsada bulmak zor olur galiba nette hiçbir bilgi örnek hiçbirşey yok bu cihaz hakkında sadece tek tük var..Tesekkurler şuan % 50 vazgeçtim gibi

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu alete(md700) bence hiç alma. Acele etme. Ha hevesim kırılmasın diye alabilirsin. Ekseri batıçalarsın. Ama piyano çalmayı öğrenirsin. Bu alette öğrendikten sonra gerisi gelr zatenç. Madem bütçen yok. Ama sana şunu söyleyeyim yanlışım yoksa ritim yükleniyor ama çin işkencesi. Uğraşılmaz. Dediğim gibi klavye çalmayı öğrenirsin ileride ikinci klavye olarak kulanırsın. :)

Bu alete(md700) bence hiç alma. Acele etme. Ha hevesim kırılmasın diye alabilirsin. Ekseri batıçalarsın. Ama piyano çalmayı öğrenirsin. Bu alette öğrendikten sonra gerisi gelr zatenç. Madem bütçen yok. Ama sana şunu söyleyeyim yanlışım yoksa ritim yükleniyor ama çin işkencesi. Uğraşılmaz. Dediğim gibi klavye çalmayı öğrenirsin ileride ikinci klavye olarak kulanırsın. :)
Teşekkürler hocam son olarak şunu da öğrenebilirmiyim.
Mesela hafıza kartına sevdigim bir parçanın fon müziğini koydum
Hafıza kartını orga takıp bu içine attığım müziği açıp ona klavyeden eşlik edebilirmiyim.
Yani hafıza kartına atılan parçaları org da açıp dinleyebolirmiyim bir mp3 player gibi misal

Moderatör tarafında düzenlendi:

Maalesef mp3 okumaz bu alet. Sen iyisini para biriktir
bi bk5 al