• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

MIDI 101 - Açıklama Yerel Kontrol

Nejat Levent

MERHUM ( Allah Rahmet eylesin)
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Katılım
9 Nis 2005
Mesajlar
1
Tepkime puanı
7
Puanları
0
MIDI 101 - Açıklama Yerel Kontrol

NOT: Amacıyla, Macromedia Flash eklentisi ile PC ses sistemi gereklidir Bu online belgenin tüm özelliklerini yaşamaya.

Eğer tuşları enstrümanın iç ses kontrolü Yerel Kontrol ayarı belirler. Zaman Yerel Kontrol ayarı AÇIK, tuşları iç ses kontrolü ve MIDI OUT portu üzerinden MIDI mesaj gönderebilirsiniz. Zaman Yerel Kontrol ayarı OFF, tuşları MIDI OUT portu üzerinden sadece MIDI mesaj gönderebilirsiniz. Iç sesler tuşları tetiklediği olmayacaktır.

Yerel Kontrol ayarı aşağıdaki uygulamalarda resimli olabilir:

Kontrol Harici Ton Generator

Eğer tuşları iç kontrol Bu uygulamada, Yerel Kontrol ayarı belirler ve dış sesi jeneratörler ya da sadece dış sesi jeneratör.

Içinde Şekil 1, Ne zaman Yerel Kontrol AÇIK, oyuncu katmana seçeneği seçer veya iç ve dış ses çıkışları birleştirir.

Içinde Şekil 2, Ne zaman Yerel Kontrol OFF, oyuncu bir dış sesi jeneratörü seslerini oynamaya ve enstrümanın iç sesleri susturma seçer.
İPUCU: Tıklayarak, yukarıdaki resimde [YEREL] düğmesine klavyedeki görmek ve nasıl ayar sistemi etkiler duymak Yerel ayar veya geçiş yapmak için tıklayınız.
Macromedia Flash Ses Uyarı: Flash müzik çalma kalitesi sistemden sisteme değişir.

Bilgisayar bağlanma

Bu uygulamada, Yerel Kontrol ayarı MIDI veri rota belirleyecek. Her iki örnekte de, MIDI veri klavye iç sesi jeneratör yönlendirilir.

Içinde Şekil 3, Ne zaman Yerel Kontrol AÇIK, oyuncu seçer ve çalış klavye iç sesleri doğrudan Klavyenin panelindeki düğmelere basarak ve klavye tuşlarını oynayarak. MIDI uygulama klavyeden MIDI mesajları alır ve onları uygun şekilde işler. 'ECHO' fonksiyonu, parametre en MIDI uygulamalarında ayarı KAPALI amacıyla bir MIDI geribesleme önlemek olmalıdır. Bu yapılandırma en çok, bir MIDI Müzik Eğitimi uygulaması kullanma gibi Klavye keşfi olarak yaygındır.

Içinde Şekil 4, Ne zaman Yerel Kontrol OFF, oyuncu seçer ve çalış klavye iç sesleri aracılığıyla bilgisayar ve MIDI uygulaması. Oyuncu klavye iç ses seçmek ve MIDI uygulama kullanır sonra klavye tuşlarını oynayarak bu sesleri çalar. MIDI uygulama klavyeden MIDI mesajları alır ve onları uygun şekilde işler. Amacıyla MIDI mesajları yönlendirme tamamlamak için 'ECHO' fonksiyonu, parametre en MIDI uygulamalarında ayarı olmalıdır. Bu yapılandırma en kullanırken ortak bir MIDI Müzik Cakewalk gibi uygulama Sıralama.
İPUCU: Tıklayarak, yukarıdaki resimde [YEREL] düğmesine klavyedeki görmek ve nasıl ayar sistemi etkiler duymak Yerel ayar veya geçiş yapmak için tıklayınız.


Macromedia Flash Ses Uyarı: Flash müzik çalma kalitesi sistemden sisteme değişir.
asagidaki linkte semalar

 

Benzer konular

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

  • Evet

    Oy: 19 67.9%
  • Kararsızım

    Oy: 7 25.0%
  • Hayır

    Oy: 2 7.1%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri
Üst