• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Müzisyen Arkadaslarin Dikkatine :)

DeeJay Okan

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Yamaha PSR A2000, Gitar, Saz
Merhaba müzisyen arkadaslarim ben Okan Fransa Strasbourg'dan katiliyorum araniza. Forumda tanisma bölümü bulamadigimdan hem tanisma faslini hem bir sorumu burda sizlerle paylasmak istedim.

Yaklasik 11-12 senedir müzikle ugrasiyorum. Dj'lik, klasik akustik elektro gitar, saz ve çesitli ritmik ve vurmali çalgilar çaliyorum. Cok onceden içimde kalan ve hala bir o kadarda hevesli oldugum org'a geçme kararini dün bazi modellerle tanisarak almis bulunuyorum :D

Ama tabi ki bir çok arkadasimiz gibi bende ilk org aliminda bilgisiz oldugum için kararsizim. Bu noktada benden yardimlarinizi esirgemeyeceginizi umuyor ve sabirsizlikla onerileriniz bekliyorum. Yeni basliycagim için aldigim makinanin sesinin kulaga hos gelmesi ve daha ilk temasta beni org hevesinden uzaklastirmamasini istiyorum.

Gittigim magazada (ki avrupada magaza çesitliligi fazla yok kaldigim yerde sadece 1 tane :) ) Yamaha PSR s550, s650 ve OR700 son oralakta ikinci el KORG pa500 bulunmakta. Tabi bir müzik ve teknoloji hastasi olarak gönül ister ki Tyros4 alalim (gorunusune asik oldum olmamak mümkün mü) ama fiyat 3500€ civarinda ve baslamak için gerek yok simdilik ilerde nolur bilinmez tabi ki.

Neyse konuyu fazla sisirmeden ve kafanizi agritmadan kisaca sözün girdigi çikmaz sokaga giriyorum.

Sizce hangisini almaliyim? PSR s550'mi s650'mi OR 700'mü yoksa PA500'mü?
Avrupada oldugum için OR 700'e v2 plus güncellemesi yapamiycagimi göze almanizi ve hangisine disaridan yani USB bellekten veya hafiza kartindan sesler aktaricagimi belirtirseniz sevinirim.
Yorumlarinizi ve yardimlarinizi bekliyorum. Simdiden cevaplariniz ve ilginiz için tesekkur ediyorum görüsmek üzere saygilarla...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Müzisyen Arkadaslarin Dikkatine :)

Kendi konumu kendim cevaplayayim dedim :D Az önce dayanamadim dün eve geldigimden beri forumu didik didik ettim ve alicagim aletlerin hepsinin guzel olmasiyla beraber yeni çikan a2000'de karar kildim tabi burda sizin konusmalarinizin fikirlerinizinde payi var. Her ne kadarda cevap gelmese hepinizden ayri ayri cevaplar buldum benim için yeterli :) Sonuçta bende artik bir a2000 kullanicisi olmakla beraber piyanistler camiasina bank asyadan giris yapmis bulunmaktayim insallah yolum açik olur ve erken zaman içerisinde sizinde yardimlarinizla herseyi hatasiz çözerim. Saygilarla

başarılar ;)

doğrusunu bulmuşunuz.hayırlı olsun...

Tesekkur ederim. Aleti tanimaya çalisiyorum bu aralar :) Birde burdaki arkadaslardan ricam yeni yani sifirdan org'a baslayanlar için onerileriniz nelerdir? çalma yontemleri notalar ilk baslanicak parçalar felan? Ayrica bu V2 guncellemesini veya agustosta çikacak olan EMO Usb seti yurt disindan temin etme imkanim var midir?

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 66.7%
  • Kararsızım

Oy: 7 29.2%
  • Hayır

Oy: 1 4.2%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

Geri