• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Neden Düğünlerde YAMAHA KULLANAN yok ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

lost__92

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA800-1X -YAMAHA S650-A300V2
Arkadaşlar, değerli üstadlar bu konu beni düşündürüyor,

Mersin ili çevresinde ve adana-osmaniye-hatay-konya tarafında düğüleri gezme fırsatım oldu.. uzun süre durduğumda oldu ..hemen hemen hergün düğün düğün gezerdim(repertuar oluşturmak amacı ile) ama Yamaha kullanan hiç kimse görmedim ...

Mersindede sürekli dolaşırım,başka pianistleri dinlemek çok hoşuma gider..

her neyse neden yamahacı çok az piyasada..? Mersin piyasasında işe başladım..Koskoca Şehirde sadece ben Yamaha ile düğün-kına çalıyorum..

hatta bazen insanlar bile soruyor,(neden Kork ile çalmıyorsun) gibi sorular geliyor :D korg a KORK diyorlar.. bu soruya verecek cevap boğazımda düğümleniyor...

cevabı belli ama..(maddi durumlar) .. Allah Yamaha'yı başımızdan eksik etmesin.. Yoksa 2.el ucuz fiyatlardan alacak org bulamayız..

Siz değerli üstadların bulunduğu şehirlerde Yamaha ile düğün yapanların yoğunluğu ne durumda... Amacım polemik değildir yanlış anlaşılmasın..

Hayırlı kazançlar değerli üstadlarım

Cevap: Neden Düğünlerde YAMAHA KULLANAN yok ?

bence korg bir akım olmuş yani düğüncü korK :) akımı, KORG ) korgların nevalesi de çok o yüzden çok tutuyor; ama yamaha ile ,roland , ketronla sadece düğün değil her türlü müzik ziyafeti verilir. bence korg olayı biraz da piyasa klişesi gibi olmuş. Korg'un en güzel özellikleri yaygın bulunması, sample sesler alması gibi teknik özelliklerinin iyi olması.

bence korg bir akım olmuş yani düğüncü korK :) akımı, KORG ) korgların nevalesi de çok o yüzden çok tutuyor; ama yamaha ile ,roland , ketronla sadece düğün değil her türlü müzik ziyafeti verilir. bence korg olayı biraz da piyasa klişesi gibi olmuş. Korg'un en güzel özellikleri yaygın bulunması, sample sesler alması gibi teknik özelliklerinin iyi olması.

hocam o değilde artık insanlar çaldığın alete bile bakıp yorum yapıyor :) bi ara dedim a1000tr yazısnı filan söktürüp korg filanmı yazdırsam :D insanlar o yazıyı görünce tatmin oluyor sanırım :D

kardeşim valla istanbulda da her düğün salonun da korg var yamaha en fazla 1-2 kez rastlamışımdır valla sizin oralarda söylenildiği gibi KORK korkucaksın :D

korg ritimlerinde ki sertlik ve dolgunlukla düğüncüler için biçilmez kaftan aletler ...

Yamaha hantal bir cihaz ya taşıması zor.:)

v2 plus varken bana cok hafif geldi hocam katla cebine koy hehehe lakin hicbir korg kullanan piyanist arkadasima yamahayi sevdiremedim pa80le iki dugune cik parmak uclarin su toplar tuseleri fena

sanırım her yerde durumlar böyle desenizde üstadlar :) yamaha'nın tek sevdiğim yanı tuşeleri ve usb üzerinden direkt ritim ses okumaları... Tuşeleri her ne kadar dandik olsada yumuşak ve fazla aşağı çökmediği için çalması daha rahat ve daha hızlı

20 yıldan fazla süredir düğün işleri yapıyorum. Casio'nun komasız ve Türk ritimsiz orguyla onlarca düğün çaldım; Sonra Roland E70 Kullandım . Herkesin roland e86, g600, g800 diye delirdiği yıllarda, muhteşem klavye KORG İ4S aldım. İnanın o yıllarda kimse Korg ile ilgilenmiyordu. Aslında roland'ın çok tutulmasının nedeni: Cengiz Kurdoğlu, Emrah gibi popüler sanatçıların albüm kayıtlarında Roland kullanılmasıydı; yani piyanistler ve dinleyenler albümdeki saundu yakalayınca haklı olarak mutlu oluyorlardı. Yani insanların düğünlerde duymak istediği saund roland saunduydu.
"Neden Yamaha yok "konusuna bu cevabı neden yazdım? bilmiyorum, sanırım paylaşmak istedim.
Kısacası arz talep meselesi, ya da Korg bu anlamda daha başarılı diyebiliriz.
"

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...