• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Neden Düğünlerde YAMAHA KULLANAN yok ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Neden Düğünlerde YAMAHA KULLANAN yok ?

Hani bir laf vardir " Kahramanlar cok yasarlar ama efsaneler ölmez " bence korg ile yamaha arasindaki fark bu ...

dugundeki kac tane adam kullandigin markadan anlar gecen dugunde gencler kendi aralarinda konusuyolar piyanist korg caliyo diyolar korg un marka oldugunu bilmeyenler var bu konu gereksiz bence

Ben kendi yakınım dışında kullanan görmedim.Or 700 vardı, sıkılınca pa80 aldı.pa800 istiyordu aslında.Or 700 tesisatta fena değil.

A1000tr'yi tesisatta da, bilgisayarda da, canlı da denedim.Hatta karşılaştırmak için Roland-E86 ile karşılaştırdık aynı tesisat üzerinde.Şu an o cihazı bana bedava verseler almam.OR 700 ondan kat kat daha canlı.Ben bütün davulların sesini en tepeye çekmiştim.Yok arkadaş, yok...Elinizde sert ses olmayınca hiçbir şey olmuyor.Aksine bilgisayarda da sesleri çok dengeli geliyordu.Sanki albüm kaydı yapılmış gibiydi A1000tr.Sesler kendinden compressor yemiş gibi dengeliydi.Fakat pa800 gibi bir makine varken Tyros dışındaki makineye dönüp bakmam Yamaha'dan.Bir de psr3000 idi sanırım, sesleri çok sağlam.

Üstadım senin deneme yaptığın koşulları ve ritimleri bilemiyorum ancak birkaç mesaj üstte söylediğim gibi ben A1000TR'nin her kıvama gelebilen bir soundu olduğunu düşünüyorum. Kendi yazdığım ritimlerle birlikte Batuhan'ın Edirne özel ritimleri vardı. ( Kendi düğünde kullandıklarını vermişti bana :) ) İnanın bana o setle tesisatta aldığım sound pa80'de yoktu o zamanlar.

Ha bedava verirlerse almazsan bana ilet ben kullanırım seve seve abi :)

işte bende bunu söylüyorum ama anlamıyorlar üstad.. bilgisayar üzerindeki kayıtlarda cihazın saundu güzel geliyor ama tesisat her ne kadar kaliteli olursa olsun a1000tr den randuman alamadım..Üzerindeki set piyasada 2-3 kişide belki vardır belki yoktur.. çok süper geliyor kendi hoparlöründen ama kolonlara bağladığım zaman çok balanssız ve tonsuz.. sesler kazık gibi..ritimleri dağıtıyor ustalar.. yalana gerek yok kendi aletim hakkında konuşuyorum..a300 ün saundu bile a1000tr den daha iyidir.. Zurna konusuna girmeye gerek bile yok..Piyasadaki en iyi zurnayı attım ama a300tr deki zurna tonunu bile yakalayamadım..

2-3 farklı tesisatta denedim ama sonuç aynı.. setle alakalı değil.. her türlü seti denedim tesisattada ama ..

Gökhan kardeşim sen kaç farklı ortamda sahne aldın? Kaç farklı tesisat kullandın ? Ne tonlamalar yaptın ? Hayatında A300 ile A1000i aynı tesisata bağladın mı ? Olay tamamen setin ve tesisatın ile alakalıdır. Aletlere bok atmadan önce hatayı kendimizde aramak lazım.

bence aletin tesisatta ki kalitesi kulanılan power anfi vs. ile ilgili aslında zaten tesisatta yok şu org iyi yok bu org kötü diye bir kavram yok emir kardeşimin dediği gibi alete güzel bir set yükleyip power anfiye güzel bir ayar ve tonlama ile çok güzel tonlar elde edilebilir ben tesisatta kötü denilen pa500 tr ile çok güzel tonlar elde ediyorum tesisatta elde edilen sound kalitesi org tan ziyade kullanılan anfi power ile ilgilidir bence ...

Üstadım senin deneme yaptığın koşulları ve ritimleri bilemiyorum ancak birkaç mesaj üstte söylediğim gibi ben A1000TR'nin her kıvama gelebilen bir soundu olduğunu düşünüyorum. Kendi yazdığım ritimlerle birlikte Batuhan'ın Edirne özel ritimleri vardı. ( Kendi düğünde kullandıklarını vermişti bana :) ) İnanın bana o setle tesisatta aldığım sound pa80'de yoktu o zamanlar.

Ha bedava verirlerse almazsan bana ilet ben kullanırım seve seve abi :)

Gökhan kardeşim sen kaç farklı ortamda sahne aldın? Kaç farklı tesisat kullandın ? Ne tonlamalar yaptın ? Hayatında A300 ile A1000i aynı tesisata bağladın mı ? Olay tamamen setin ve tesisatın ile alakalıdır. Aletlere bok atmadan önce hatayı kendimizde aramak lazım.

On dakika arayla, aynı tesisata bağladık.Daha doğrusu, Yamaha'yı çıkarıp E-86'yı aynen bağladık.Bedava veren olursa iletirim ;)

Emir ercan Ayar kardeşim! Bokladığımız yok birşeyi..Kendi şu an kullandığım alet hakkında konuşuyorum..Maksadım birşeyleri kötülemek yada herhangi bi polemik yaratmak değil..Tüm setleride kullandım ama alet randuman vermedi..3-4 farklı tesisatta işten anlayan arkadaşlarla ayarlamalar yaptık..(çevrem geniş) bi çok yerde sahne alıyorum..Düğün salonundan,sokak düğünlerinden, bi kaç gazino işi yaptığımda oldu..

a300tr ilede kaç düğün bitirdim.a1000tr ilede videolarınıda atacam dur bekle ..bi kaç video çekebildim.. hani sen aşağılayıcı bi üslupla hayatında kaç program yaptın gibisnden konuşuyorsun ya sırf o lafın için bunları yayınlıyorum..

amacım birşeyleri boklamak değil..Şikatimi dile getirmek..Zaten a1000tr yi satıyorum!..

al bak övemediğin a1000tr ne..Kendi cihazımı kötülüyorum..Berbat alet kardeşim..Tesisatta sadece kuru gürültü..

Diğer yapmış olduğum programlardan ufak kesitler..
pa500tr düğün öncesi bi çekim bu

pa800 düğün öncesi arkadaşlarla takılmaca..o programıda kendim bitirdim

pa3x pro ile yapmış olduğum program
Dün hiç bi prova yapmadan düğün yerinde tanışmış olduğum arkadaşlarla ritim kapatmadan orgun başına geçtiğim ve düğünün kendim bitirdğim bi program.. (elektrocu meyan çekerken direkt parçaya giriyo az çok hatalarımız var) ilk denememiz ve düğünün ortası..

Bak buda 2008 de pianistliğe yeni adım attığım yıllarda çekmiş olduğum bi video..

Emir ercan kardeşim, halen Bi takım şeyleri savunacağına, karşındakine sen hayatında programmı yaptın , sistemmi gördün vs. vs. gibsinden konuşacağına işe çocukca o org bu orgu döver gibisinden ele alacağına farklı boyutlardan bak..

kendi aletim hakkında konuşuyorum burda..Randuman alamadım diyorum,isyan ediyorum yahu! sezonun ortasında alet elimde kaldı. kaç farklı sistemde denedim yok yok!..o kadar meraklıysan al sana satayım bendeki a1000tr yi?

Emir geçmişte bi çok yardımların oldu bana, bazı şeyleri senden öğrendim sağolasın..Geçmişi inkar etmem emirden öğrendiğim bi çok şey oldu orga ilk başladığım zamanlarda..Ama emir yaklaşımın ve üslubun beni üzdü..Eski emir gitmiş, yerine başkası gelmiş sanki...

Allaha emanet ol , sağlıcakla kal

Moderatör tarafında düzenlendi:

---- Korg un hem nevalesinin çok olması.... hemde Korg piyasada yaygın oldugundan satmak yada takas yapmak istediğinde fiyatı fazla düşmüyor.....

---- ama yamaha aldığında satmak yada takas durumunda fiyatı korg dan daha fazla dusuyor.... hele hele ketron biraz daha fazla dusuyor....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...