• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Neden Düğünlerde YAMAHA KULLANAN yok ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Neden Düğünlerde YAMAHA KULLANAN yok ?

hocam o değilde artık insanlar çaldığın alete bile bakıp yorum yapıyor :) bi ara dedim a1000tr yazısnı filan söktürüp korg filanmı yazdırsam :D insanlar o yazıyı görünce tatmin oluyor sanırım :D

:):):) bunun bir benzeride benim başıma gelmişti ozmn pa800 ve pa80 üst üsteydi çift org vardı eşyaları kurarken geldi bi amcam yaw herkes org çalıyo sen neden korg çalıyosun demişti yarılmıştım o aklıma geldi paylaşmak istedim ama neyse bende muğla ve çevresindeki düğünlere çok gittim hem çaldım hem dinledim yamaha ve roland kullananı görmedim nadir 1-2 kişi ketron kullnıyodu

Yamahanın tüm orglarında sesler iyi olabilir ama Tyros4-3 ve kısmen 2 haricinde user davul kiti ve sample seslerden user davul ve ses edit yapıp bu sesleri kullanan orgu yok. Ayrıca Tyros serisi haricinde hepsinde amatör tuş takımı var. Korgda ise pa80-50-60-55-500-pa1x-2x-3x ve mikro arenger serisinin tümünde en az 64 user davul kiti diziliyor ve pa 80-60-pa1x-2x-3x dışarıdan sample alıp edit yaptıktan sonra user ses ve davul olarak ritimlerde kullanılıyor.(Pa55-500-50 nin tuş takımları da amatör.) Bu fark düğünde çalınan tarz için çok önemli...(Yamaha ses teknolojisinde ileri olduğundan bu konuları bilerek ihmal ediyor ama bir gün pişman olabilir)

Moderatör tarafında düzenlendi:

gazinoda çalıyorum sanatçıya ketron x1 le eşlik ediyordum org bozuldu korg pa 80aldım arkadaşdan sanatçıorgu beğenmedi eski orgu getir illa dedi öbür günorgu yaptırmaya götürdüm hiç aklımdan çıkmaz org kullanmak tercih meselesi marka hikaye

arkadaşlar insanları neye yönlendirirsen neyin reklemını tanıtımını daha ön plana çıkarırsan o satar o tutar demek istediğim yamaha kullanıyorum gayet memnunum ama burda da aynı tek benım yamahaci isterdim ki herkes kullansın herkes o tadı zevki yaşasın ama olmuyor zevk ve tercih meselesi

birşeyi ilk yapan kazanırmış korg'da sample olayına erken atıldı bombayı patlattı. he korgdan önce roland yaptı va-7 de ama yeterli olmadı. korg yerine yamaha veya roland 80 gibi alet yapsaydı o yıllarda yamaha veya roland tutulurdu. Ben Arkadasımda Yamaha Tyros 3 ü gördükten sonra ne ketron ne korg nede roland tanırım süper bir alet inş. yaza alette çalışma yapıcaz studio kurabilirsek :)

tuşe, user drum, adaptör, ağırlık.... Bunların hepsi birer bahane bence.

Şimdi oturup düşnüyorum user drum... hmm fena fikir değil gibi geliyor en başta.

Ama bakıyorsunuz,
1) herkes ritim yazamıyor, ama user kit dizmek istiyor.
2) user drum kit istiyor, beğendiği ritmin user drum'ını bir türlü tutturamıyor.
3) Tyrosta user drum diliziyor ama neden kimse ritim yazamıyor/yazmıyor?

En basitinden Or700 de kemikleşmiş 4 drum kit var bu kitlerle 800 adetten fazla ritmi var. (hepsi birbirinden farklı sıfır yazım).

Kullanıcının Yamaha'ya bir kaç yönden soğukluğu var
biri pitchbenddi,
diğeri korgtaki parametirk ayarlar, kullanım, el çabukluğu alışkanlıklarını Yamaha'ya entegre edememelerinden.
başka bir diğeri desteği yok.

--------
ama şu var ki... farklı olmak iidir :)

Ben eskişehir'de bir çok insanı bu farklılıkla tanıştırdım :D

bn eboluda 2 senedir kullanıyorum çokda memnunum bence söylenenler bahane

ben ce yamahayı saundan anlayan vede en önemlisi org tan anlayan kullanıyor ha belki yanlış kelime yazmış olabilirim ama herkezin zevki farkılı ben yıllardır rolanda korgum tüm serileri ketron hepsi gecti elim den ritim de yazrım ses de yaparım ama saund cok önemli yamaha yumşak diyenler re katılmıyorum sen yap ayarını bak alet nasıl sert leşiyor önce aleti tanımak lazım yıllardır korg var evet inkar edilemez ama yamaha yeni nesil müzisyenlerimn vaz gecemiyceği bir alet vede olcak tabi bu benim kendi kanatim şuan oturulup sıfırdan ritim ses yapılan calışma olantek alet hala i 30 ritimleriyle pa800 kullanan arkadaşlarımız var zamın müzisyenleri yazmış şuan da bile kullanıyorlar YAMAHAYI MÜZİSYENİN HASI KULLLANIRbuda benim görüşüm

Geçen sene Konya' da araba pazarında eniştemin damadı için arabalara bakıyoruz. Corsa edition yani Opel' in 101 yıla özel ürettiği 2000 model bir araç. Beyaz ve tertemiz. Sahibi 11,500 yazmış. Özelliklerini merak eden araştırabilir. 98 Doğan SLX için kaç para istiyorlardı dersiniz... En iyisi hiç söylemiyeyim... Zevk meselesi derler ama pek inanmam bence 'Komşunun tavuğu kaz görünür' meselesidir... Madem ki 'A' markasını alıyorlar, demekki bir bildikleri var. O halde ben de aynısından almalıyım... Geçenlerde 93 model bir Şahinin fiyatını sordum, benim arabanın iki katı bir fiyat söyledi adam. Gerçekten şaşırdım... Benimki de Samara hatchback. Yıllar önce olsa yedek parça yüzündendir diyebilirdim ama bugün Lada' nın parçası daha ucuz. Niye o halde o eski modellere o kadar para ödüyorlar? Bunun mantığını çözemediğim için üzerinde de hiç durmuyorum. Madem alan memnun, öyleyse sorun yok demektir... İşte org hikayesi de aynen böyle... Kimin nerde neyi ne kadar kullandığının ne önemi var? Sen işihi görüp, gemini yürütebiliyor musun? Bütün hüner sendedir. Gerisi hikaye. Dsr 2000 ile neler yapmıştım. Millet imrenerek bakıyordu. Yıl 1990...

arkadaşlar ben muğla ili ortaca ilçesinde müzisyenlik yapmaktayım.1987 senesinden beri değişik markalarda org kullandım.şuan yamaha or700v2 kullanıyorum ve gayette memnunum.kendi görüşüm yamahanın tınıları yumuşak ve kulağı yormuyor.korg pa 80 de kullandım ama korgun ritimleri sert geliyordu.yinede bu tercih meselesi.önemli olan hangi marka değil nasıl kullandığındır.Arkadaşların dediği gibi korga türkiyede destek verenler çok oldu.ama genelde bizim müzisyenlerimiz kimse alınmasın biraz tembel.bazı şeyleri hazır istiyoruz.korg bu konuda müzisyenlere cazip geliyor.İnşallah emekli olduğumda hayalim evime bir tane yamaha cvp 509 almak.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...