• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

OMEXR BK-5 Yeni Demo - Çiftetelli & Lead

OmeXrRoland

**Müzik**
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
EM50OR x2, EM55OR, G1000, BK5OR
Pop Çiftetelli ritmini re-mixledim, iyi eğlenceler..

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=xVAUkCv5FwU]Lead & Çiftetelli - OmeXr & Roland Türkiye - YouTube[/ame]

Cevap: OMEXR BK-5 Yeni Demo - Çiftetelli & Lead

Teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
alt tarafı bir ses, ben seslerle uğraşmam ki, boş zaman kaybı olduğuna inanıyorum. başlığa özellikle lead yazmamın sebebi, diğer çiftetelli demosu ile karışmamasını istediğim için.

Cevap: Re: OMEXR BK-5 Yeni Demo - Çiftetelli & Lead

alt tarafı bir ses, ben seslerle uğraşmam ki, boş zaman kaybı olduğuna inanıyorum. başlığa özellikle lead yazmamın sebebi, diğer çiftetelli demosu ile karışmamasını istediğim için.

Zaten yorumu düzelttim yanlış anlaşılma olmasın diye. Ritim nihayetinde yine harika eline sağlık :) Özellikle Çiftetelli'de Bk-5 diğer hepsi ile ile kafa kafaya diye düşünüyorum. Vuruşlar harika.

yine de yorumunuz için teşekkürler.

nedense yorum yapan da kalmadı, misket demosu 65 kere dinlendiği halde insanlar destek vermek istemiyorlar. roland ın piyasaya çoktan girdiği ve kendi aletlerini geçeceğini kabullenemiyorlar başka birşey değil. bu kadar yıllık uğraşın gerçekten işe yaradığını anlayabiliyorum şimdi. insanlar başarınızdan korkmaya başladığında gerçekten başarılısınız demektir ;)

Cevap: Re: OMEXR BK-5 Yeni Demo - Çiftetelli & Lead

yine de yorumunuz için teşekkürler.

nedense yorum yapan da kalmadı, misket demosu 65 kere dinlendiği halde insanlar destek vermek istemiyorlar. roland ın piyasaya çoktan girdiği ve kendi aletlerini geçeceğini kabullenemiyorlar başka birşey değil. bu kadar yıllık uğraşın gerçekten işe yaradığını anlayabiliyorum şimdi. insanlar başarınızdan korkmaya başladığında gerçekten başarılısınız demektir ;)

trakyamuzik.net başta klavye olmak üzere müzikle ilgili en büyük site. Kullanıcı sayısı çok fazla ve uzun yıllardır var olduğu için hepimiz birbirimizi tanıyoruz. Fakat özellikle son zamanlarda (birkaç kişi hariç) herkes kendi klavye MARKA'sını övüyor,diğerlerini ya kötülüyor ya da tepkisiz kalıyor. Sebebi sizin söylediğiniz şey olabilir. Bu çok üzücü gerçekten.

Sebep maddi olabilir. Roland Türkiye sizlerle Bk-5 ile dahi çok güzel işler başardı üstelik halen devam ediyor. 3 kuruşa 5 kuruşluk cihaz. Belki de insanları yaralayan budur,kimbilir. Onlara da hak veriyorum onların yerine koyuyorum kendimi.

Benim canımı sıkan mesele şu;

uzun zaman boyunca insanlardan roland fanatiği damgası yedim nasıl bir saçmalıksa, yalnız daha sonrasında anladım ki, aslında kendileri roland dışında herşeyin fanatiği ve roland hakkında birşey duymamak için beni suçlamaya kalktılar. ne kadar onurlu bir davranış değil mi?

ben de, başkası da her zaman birşey söyledik, söyleyeceğiz. bu yüzden kimse desteği bırakmak gibi çocukça hareketlerde bulunmaz eminim.

ben yıllarca tek başıma rolandı destekledim ve hiç kimsenin umursamadığı dönemde ilgilenerek bu markayı hakettiği yere geri getirebildim. roland türkiye ise kendime biçtiğim bu görevi resmi olarak devam etmemi sağladı, sonuçta hedef aynı, hakedenin zirvede olması.

bu konuda söyleyecek çok fazla şeyim var ama söylesende farketmez, nasıl olsa 1-2 yıla kalmaz piyasa baştan aşağı değişecek ve herkes bunun farkında, yıkılmaz değişmez dedikleri korg çoktan yamaha ve roland altında ezilmeye başladı, yaptıkları dandik aletler ve kullanıcılarına atm gözüyle bakmaları insanları yeterince kızdırdı.

emin olun korg şuan bitme evresinde, artık tekelleri olan sample işi çoktan bütün aletlere yayıldı, o korg aletlerine gerizekalı birşekilde "özel" olan samplelar diğer bütün markalarca kullanılmaya başlandı. bu evrede özellikle a2000 i destekliyorum ki insanların akılları başlarına gelebilsin.

şu noktadan sonra kimsenin pa600 veya pa900 gibi klavyelere aynı güvenilir gözlerle bakamayacağını biliyoruz, ritim çevirme programları, davul kit düzenleme varken, korgun kaç yıl dayanabileceğini sanıyorsunuz?

sample'a o kadar geniş çaplı destek veren tek marka oydu diye, insanlar korg a yöneldi; ama alternatifi çıktığı an o baş tacı edilen aletler bitti ve gitti.

onun için üzülmeyin, korg devri zaten çoktaaan bitti. tekel olabilecekleri hiç bir özellikleri kalmadı artık ve benim içim de her zamankinden daha çok rahat..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ben korg'u NOKIA'nın 5-10 sene önceki durumuna benzetiyorum...Öyle benzetiyorum ki tıpa tıp aynı...NOKIA'ya çok sinir oluyorum uzun yıllardır her telefonu kullandım ama belki 10 yıldır nokia almadım, asla almam... Sebebi ise çok bariz bir fark olmamasına rağmen kendine özgü küçük bir özelliği bile dünya kadar paralara sattılar ve kullanıcılarını adeta inek gibi sağmak amacında oldular. Yolunacak kaz gibi. Çok yakından takip ettiğim NOKIA'nın kafa yapısını çok iyi biliyorum. Ama sonunda kendi kazdıkları kuyuya düştüler. Kendi kullanıcıları FANATİK'leri dahi nefret etti. Uyandılar. Şimdi durumu hali içler acısı görüldüğü üzere.

Profesyonel bir müzisyen değilim ancak 20 yıldır org kullanıyorum. Tabi çok iyi çalamasamda teknik bilgiye sahibim :) Zaten neyin ne olduğu belli oluyor.Çok detaya girip kimseyi kırmak istemiyorum.

insanların anlamak istemedikleri en büyük noktalardan biri, iş ritime geldiğinde, önemli olanın ritimin nasıl yazıldığı ile ilgili olduğu.

ben öyle güzel e-86 ritimleri dinledim ki, emin olun şuan ki ritimleri çöp seviyesine getiriyorlar. günümüzün ritimleri artık sample'ların güzelliğine dayalı bir şekilde ilerliyor ve çok endişeleniyorum bu duruma karşı. ki zaten loop sistemi çoktan piyasadaki yerini aldığı için artık insanlar iyice üşengeçliğe başladı..

ben loop kullanıp da kendine ritimci diyen insanlara sadece gülüp geçiyorum. stüdyo'ya girip loop'u kendinizde kaydetseniz, orgun üzerinde hiçbir işlem yapmanıza gerek kalmadığı için, bütün olay üşengeçlikten başka birşey değil benim için..

90 ların başında e-70 in gelişi ile herkes canlı müziğin öldüğünü dile getirmişti ki, gerçekten haklıydılar. yalnız şimdi yine canlı müzik (loop ve taksim sample'ları) yine olayı devralmaya başladı. bugün ciddi anlamda fruity loops kullanmayı bilen iyi bir piyanist bilgisayar klavyesi ile bile düğün bitirebilir ki, keşke şaka yapıyor olsam. midi klavyesi bile gereksiz bu noktada..

Ömer Hocam elinize sağlık Bence de roland çok piyasada iyi bir yer yakalıyor.. ister kabul etsinler ister etmesinler.... bk-5 ortada..