• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Or 700 Tr V2 Türk ritmleri 2

• Konbuyu başlatan Ruhi
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 33
  • Görülen : 11K
zaten v1 de v2ritimleri tam randiman vermez kitler kabak tadi verir
en guzeli v2 cipi takdirmak ve tam tinlamayi ozaman aliriz.

Sanırım burda bir açıklama yapsam iyi olacak:
Birincisi, sevgili Salim emek hırsızlığı olarak belirtmişsin ama bence bu doğru olmamalı, çünkü bu ritmleri isteyen herkes istediği gibi rahatlıkla bulabilir. Böylece V1' e bu ritmler yüklenirse, org V2 mi oluyor? Eğer öyleyse, biz şimdiye kadar aldatılmış ve kazıklanmışız...
İkincisi, Kitler farklı olduğu için zaten orijinal haliyle V1' de kullanılamaz. Sadece fikir verir ve artı aleti tanıtmış olur bu da bir çeşit reklamdır ve benim paylaşma amacım da zaten bunun içindi. Örneğin böyle bir çözümle yetinilecekse ben de ikinci el bir V1 alır üzerine yüklerdim ve o kadar para verip sıfır V2 almazdım. Düşünün katalitik konvertör olan araçlar kurşunsuz benzin kullanırdı. Bu benzini 92 model yerli arabaya koyduğunuzda arabanın modeli ve işlevi mi yükselmiş oluyor?
Üçüncüsü, Zaten profesyonel anlayışla bu aleti kullanan insanlar, orgun üzerindeki ritmleri hiç değiştirmeden asla kullanmıyorlar. Örneğin ben piyasada çalışıp bu işten ekmek kazanmadığım halde, çaldığım parçaların hiçbirinde orgun üzerindeki ritmleri orijinal haliyle kullanmıyorum. Eminim siz de böyle yaparsınız ve bir çok kişide böyle yapıyordur. Zaten kalıp olarak ritmlerin çoğu birbiriyle aynı. Bu arada programlarla aktarım yaparak ritm kullanan çok kişi var. Hem ritmlerde ki enstrümanları değiştiriyorum, hem vuruşları değiştiriyorum hem de her parçaya farklı akor uyguluyorum.
Dördüncüsü, eğer bu ritmler yeterliyse neden güncelleme yapılıyor? Çünkü herkesin her parçaya göre istediği ritm isteği farklı da ondan. Dikkat ederseniz hala piyasada ki bazı kartlara yapılan ritmlerden istekler var.
Beşincisi, gerçekten böyle algılanacağını bilseydim, bu konuyu paylaşmazdım. Çünkü bu sitede emek hırsızlığı yapmayacak nadir kişilerden biriyim artı sürekli olarak, hiç karşılık beklemeden etrafıma emek harcayanlardan biriyim. Çünkü mesleğim zaten bunu gerektiriyor. Gerçekten bu yaklaşıma kırıldım. Herhalde bu emek hırsızlığıyla artık V2 satışları olmaz... Aslında bu benim yaptığımı Yamaha' nın temsilcisisin yapması gerekirdi... Böylece en iyisi bu paylaşımı silmek.

Moderatör tarafında düzenlendi:
2 gün internete girmedim neler olmuş...
Sevgili Ruhi abim.
Paylaşımın nasıldı bilemiyorum ancak dediğine katılıyorum. tabiki V2 nin ritimleri V1 problemli olacaktır. Zaten yüklemeyle olsaydı bu iş V2 diye bir proje olmazdı sanırım.

Ruhi beye aynen katılıyorum! Salim bey biraz hassas davranmış...Ben denedim o ritmleri v1 de olmadı.Kitleri değiştirdim yine olmadı.Sağolsunlar v2 kitlerinin sıralamasını değiştirmişler olmuyor.....

ben topic açıldığı an ruhi hocamı uyarmıştım aslında, bu işin böyle olacağı belliydi çünkü, paylaşım olabilir ama bence can bey in izni olsaydı daha etik olurdu diye düşünüyorum...

bu paylamşımı bir emek olarak görenler olabilir...

birileri demiş 'emeğine sağlık' bu emeği merak ediyorum. Buradaki emek nedir?

diğer bir konu... olaya neden sadece Yamaha gözüyle bakıyorsunuz? Bu ritimleri bir korg kullancısı alıp çook güzel şekillere de sokabilir. Sonuçta hepsi midi dizisidir.

Bu olayın arkaplanını bildiğim için konuşuyorum ve hassas davranıyorum...

o 130 bilmem kaç tane ritim için ne ücretlerin ödendiğini biliyormusunuz?

ha tutup ta V1 e okutmaya çalışmak.... şimdi,

OR700 V1 Can BAŞAR'ın yatırımı değildir. Ama V2 Can BAŞAR'ın yatırımıdır. Can abi de bilirdi V2 ritimlerinin V1 ile uyumlu yapmayı.

Ben, neden dağıtılmış neden paylaşılmış diye birşey demiyorum...

Emeğin, nerede emek, nerede ekmek olduğunu görün diye söylüyorum.

Yoksa bu tür paylaşımlar, sadece yapılanları baltalar...

Bu site bazen askeriye gibi,devamlıda yorumları okuyorum ve timur hoca beni çok iyi bilir belkide sitenin ilk kurulduğu andan itibarende takipçisi ve üyesiyim, gelelim yazacaklarıma kısaca yazayım diyeceğim ama sanırım biraz uzun olacak gibi,son zamanlarda bi marka kavgası aldı verdi ve bazı arkadaşlarımız gereksiz yere kendi aralarında husumet yarattı ortamı gerginleştirdi,ve benim bildiğim çok kırgın arkadaşım var bende onlar gibi kırgınım nedenmi ? Kardeşim burası Askeriyemi siz çocuk azarlar gibi insan azarlıyorsunuz en fazla olsa üyeliğini silersin adam girecekse başka kayıtla yine girer,yoksa burada altın madalyamı veriliyor çok paylaşım yapana veya herkonuyu zırt bırt başlık yazanlara, böyle giderse site fazla geçmez kan kaybına uğrar ki başladı sizin haberiniz yok,ağzınızda hep o bir iki kılişeleşmiş kendiniz savunma hareketleri,herkez kendi menfeaatini düşünüyor pek tabiki önemli ama birazcıkta hitap şekline dikkat edin kardeşim,adamı resmen hırsızlıkla suçlamışsınız ,kaldı ki derdinide beyan etmiş bu arkadaş,Dr.zalim bazen değil herzaman kırıcısın kardeş,birazcık o yükseklerden aşağı insen iyi olur,yamaha bölümü beni alakadar etmez belki ama sırrf senin yüzünden düşündüğüm or700 yamahayı almayacağım belkide,bakarsan sanki yamaha sana çalışıyor milleti itin bilmem neresine sokmaya ne hakkın var kardeş,Dr.zalim kardeş söyle üyeliğimi iptal etsinler.sırf sen ve senin gibiler yüzünden bu site den kaç kişi kaçtı siz böyle milleti azara devam edin,neyinize güveniyorsanız artık,neyse ALLAH diğer site üylerine sabır versin ne diyeyim,benden dama sen ve sana benzemeyen sitelerde görüşürüz kardeş,belki borunun ötmediği bi site vardır
herşeyden önce saygı kardeş saygı,

Hocam sen kimsin?

kimi kimin neresine sokmuşum? rutan hocaya hırsız denimş mi bi bakbakalım? ya da bir saygısızlık... ???

ikinci yazımda neden hassas olduğumu anlattım. sebebini de...

YUKARIDA DEDİM ŞİMDİ DE DİYORUM

ADAMLAR RUTAN HOCAYA DEMİŞ Kİ 'EMEĞİNE SAĞLIK' BURDAKİ EMEK NEDİR? KOPYALA YAPIŞTIR MI EMEKTİR? rutan hocaya deil burda bu lafım... emeğine sağlık diyene...

sonra paylaşım için sıkıntıyı ilettim dilimce. yine isim vermeden. ben isim vermişmiyim? bi bak.

ne askeriyesi ne hoşafı ne kırıcılığı...

bir de olayın seninle ne alakası var?

rutan hocayı severim ve aykırı bir harteketim de olmamıştır. Nezaman özelden bi soru sorsa aynı dakiklalar içerisinde cevabını almıştır.

bu lafların altında bişeyler aramak istemiyorum. Ama ararsam bulurum kaşıntıyı da kaşınanı da...

Moderatör tarafında düzenlendi: