• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

or 700 v2 plus multipad

jembeycem

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yamaha a2000 v2 plus-korg 3x pro
ben bugün sıfır aldım ama kullanmayı bilmiyorum daha bu insan seslerini nasıl oraya kaydedriz her seferinde seçicekmiyim bi kere seçip orgu kapatıp açtığımda hep kalsın sitiyorum orda nasıl yhaparım

Cevap: or 700 v2 plus multipad

Registration memory ye istediğin ritim , multipad, sesler v.s kilitleyebilirsin sitede yazılar var artı kullanma klavuzu

nasıl olucak kadem e akdem baktım ama olmadı yani önce insan seslerini seçtim sonra napıcam denedim kapatınca gitti ayarlar

istediğin ritmi, ritme uygun istediğin sesleri ve multipad i seç
ardından 8 tane registration tuşlarından birine kaydet
8 tuşun solunda -+frezee ve memory tuşları var. memory ye basılı tutarak örneğin registration tuşlarından birincisine bas.
Reg hazırlamış oldun, ama klavyeyi kapatırsan yine silinir. Silinmemesi için registration'u kaydetmen lazım. onuda nasıl yapacaksın? şöyle: +- düğmelerine aynı anda basarsan KAYIT BANKASI seçme ekranı gelir. dosyayı kaydetmen içi SAVE yazan yerin altındaki tuşa basacaksın (6 numaralı sanırım)

Birde şu var; istediğin ritme istediğin multipadi atayabilirsin...
ritmi seç, istersen ritme uygun kendine göre ses seç, ardından multipadi seç.
Yukarıdaki gibi MEMORY yazan tuşa basılı tutarak ONE TOUCH SETTING tuşlarından birine bas(ritmin hangi varyasyonda ise ONE TOUCH SETTING tuşlarında da o tuşa basacaksın)
kayıt etmeni isteyecek, sen de kayıt et, tamamdır.
Yalnız klavyedeki orjinal ritimlerin üzerine bunu yapamazsın. sen kayıt et diyince o değiştirdiğin ritmi USER ' a kaydeder. Orjinalini bozmaz.

(Aslında sitede bunların anlatımları ve videoları mevcut diye biliyorum. Onları incelemende fayda var. Otur 4-5 saatini buna ayır, inan çok zaman kazanacaksın ilerde.. Sinir olduğun ya da bir türlü çözümünü bulamadığın şeylerin aslında ne kadar kolay olduğunu göreceksin.
Pratik püf noktalarını çözersen or 700 ün ne kadar kullanıcı dostu olduğunu daha iyi anlarsın. Ergonomik bir alet. Herşey elinin altında aslında)

Moderatör tarafında düzenlendi:

hım teşekkür ederim ama biraz zor gibi ilk günüm klavyede.

çok teşekkür ederim