• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Or 700 v2 plus ne olacak!

• Konbuyu başlatan cendix
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 17
  • Görülen : 4K
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cendix

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
Arkadaşlar a2000 çıktı or700 plus sanki unutuldu! Ne olacak bilmiyoruz daha yeni aldığım cihazıda değiştirmek maddi olarak bana dokunur! çalışma yapılırmı yapılmaz mı bilinmez gerçi salim ve batuh olmasa yine bişey olmazdı ya! Bu konuda bilgisi olan arkadaş varmı!

Cevap: Or 700 v2 plus ne olacak!

A2000'e plus ekleniyor şu sıralar. Belki plus kitleriyle ritim çalışmaları olursa bunlardan biz or700 kullanıcıları da yararlanabilir. Pek sanmıyorum ama yine de zaman gösterecek.

yamaha a2000 ne plus çipi takıldı or700 v2 plus kullanan arkadaşlar a2000 v2 plus güncellemelerinden faydalana bilirler bunun için canını sıkma kardeşim aynen devam

Yamaha'da ibre A2000'e döndü. Alet yeni çıktı. Piyasada tutulması için birtakım çalışmalar yapılacak doğal olarak. Şu an ses ve ritim çalışmaları A2000 için hazırlanıyor. Yamaha yeni bir klavye çıkarana kadar A2000 gündemdeki yerini koruyacak. A2000 ile aynı zamanda piyasaya sürülen S650 modeli ile ilgili çalışmalar gündemde yok gibi. S650 hakkında A2000 kadar bilgi, demo da yok. Birkaç sene önce OR700 çıktığı zaman elinde A1000 klavyesi olanlar da aynı durumdan yakınıyordu. Şimdi A1000 ya da A 1000 TR hakkında ne duyuyorsunuz? OR700 V2 Plus ile A2000 V2 önde. A2000'in üstü çıkana kadar OR700 V2 Plus için çalışmalar yapılabilir. Sonrasını ise zaman gösterecek. Çok da karamsar olmamak lazım.Yamaha'ya büyük katkıları olan Can Bey, Dr. Salim ve Batuh' un geçmişte ve günümüzde yaptığı değerli çalışmalarını unutmamak ve unutturmamak gerekiyor.

A2000 için yapılan ritimler zaten or700 tr v2 plus ta bulunan ritimler olacak.
or700 için yapılan ritimler çalışmalar zaten doyuma ulaştı. Birbirinin tekrarı olan şeylerede gerek yok ki. Yüzlerce ritim, ses çalışması yapıldı.
Sanki bir şey yapılmamış gibi düşünülmesin. Zaten 3-4 yılldır yapılacağı kadar yapıldı.

İki gün önce bir THM konserine katıldım. Konserdeki bazı kişiler ritimcileri nerde? ses var kendisi yok diye sormuşlar? (Yani ritimlerin klavyeden geldiğini düşünememişler)
Ritimler güzel, Acc güzel. Konserde 5- 6 enstrümanın yerini doldurdu gerçekten. Reji dedi ki "ya keşke tüm konserlerde klavye olsa 5-6 enstrümanın balansını ayarlamaktan kurtulurduk, ne kolaylık böyle ya?"
Ritimleri hazırlayanlardan Allah razı olsun...
Yani or700 ün nevale olarak eksiği yok doydu zaten ihtiyacı yok. Sadece özel çalışma grupları için özel ritimlere ihtiyaç var ki o da zaten diğer klavyelerde de eksiklik...

Arkadaşlar a2000 çıktı or700 plus sanki unutuldu! Ne olacak bilmiyoruz daha yeni aldığım cihazıda değiştirmek maddi olarak bana dokunur! çalışma yapılırmı yapılmaz mı bilinmez gerçi salim ve batuh olmasa yine bişey olmazdı ya! Bu konuda bilgisi olan arkadaş varmı!

cendix hocam or700tr plus çıktığından beri o kadar çalışma yapıldıki yetersiz gelmesi imkansız gibi bişey oldu,şu an elinde or700tr plus olan arkadaşlar inanıyorumki orgun üzerinde kendilerince editlemeler yeni ritimlerle uğraşıyolar,
bu işler zamanla halledilir,zamanla her geçen gün yeni paylaşımlar olur,bu paylaşımlarıda ses ve ritim editlemesi veya yeni ritim yazan arkadaşlar tarafından olur,şimdi a 2000 çıktı peşinden a 2000 plus oldu,bu saatten sonra or700tr ye çalışma beklenilmesi bence yanlış olur,
her zaman korgtada yamahadada bütün markalarda böyle yeni klavye çıkınca hep o klavyeye yoğunlaşılır,yenilikler hep yeni klavyeye yapılır,
yenilikler eski klavyeye yapılırsa yeni klavye nasıl satılıcak :)

çalışma yapılsa bile ufak defek çalışma yapılır,büyük çalışma olacağını zannetmiyorum.nedeni ise a2000,büyük çalışmaya yamaha bile izin vermez.çünkü a2000nin önünü tıkayabilir,

bunlar konu ile ilgili benim düşüncelerim
saygılar

su an or700 un ihtiyaci dolgun sesler bence cunku onca ritimler var yapılmıs o kadar riimi nerde kullanmaya zaman olacak ama seslerde o kadar iyi degil malesef yapılan seslerde cokta doyurucu degil plus or700 e dolgun sesler lazım baska birsey lazım degil bu benim fikrim

su an or700 un ihtiyaci dolgun sesler bence cunku onca ritimler var yapılmıs o kadar riimi nerde kullanmaya zaman olacak ama seslerde o kadar iyi degil malesef yapılan seslerde cokta doyurucu degil plus or700 e dolgun sesler lazım baska birsey lazım degil bu benim fikrim

Kesinlikle katılıyorum, nadir karşılaşılan bazı yöresel ritimler hariç hemen hemen her tarz ritim var. Ama orgun üzerindeki özellikle ud, kanun, saz gibi akustik türk müziği enstrümanları ile ilgili yapılmış sesler çok doyurucu değil. Bu sesleri direkt kullanınca parçalarda çok sırıtıyor. İki saat uğraşıyorum ses ayarlarıyla ama yine de doyurucu bir ses alamıyorum. Bunlarla ilgili düzenlenmiş ses dosyaları olsa daha iyi olurdu diye düşünüyorum.

seslerdeki doyuruculuk eksikliği sounddan kaynaklanıyor istediğiniz sesi atın aynı şey ama a2000 deki sound daha iyi diyorlar ayrıca a2000 için tekrardan ritim yazmak gereksiz sadece bu alete güncel kaliteli sample sesler paket olarak atılır or700 den bu sayede ve soundu ile farlı olur or700 cüler ritim düşünmesinler sample sesten haber versinler buda çip ile olduğuna göre bu iş bitmiştir demektir soundda a2000 den kötü zaten bence beğenmeyenler halen verilen gaz bitmeden para ederken satsınlar a2000 veya başka alet alsınlar fakat kanaatkar arkadaşlar için sorun yok:) haa bu arada geçen kullanılmış bir or700 gördüm tuşlar falan laçka sallanıyor falan içim kalktı çok iğrençti gerçekten bu yamaha firması çok uyanık dayıyor dandik tuşeli malzemeyi bu kadar olmaz ya benim çocuğun çin malı bir 30 liralık melodikası var bir klavyesi var yaylı sistem inanılmaz kaliteli insanın tuşlara parmakları dokundukça bırakası gelmiyor ayıp ya bu kadar para verilen alette bu klavye rezalet ötesi

Moderatör tarafında düzenlendi:

Hocam ne zaman Yamahaya geçiyorsun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...