• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Or700 Ekran Arızası Olanlar Baksın

Djorhan

Altın
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Klarnet
arkadaslar orgumun ekran arızası vardı bugün çözüldü flarosan yanmış. 90 tl fiyat verildi degişim için. bu tür arıza basına gelenler için belirtmek istedim. ama kesinlikle sunu belirtmek isterim belki orgununuz ekranı florasan ısıgı patlak degildidir invertörde sıkıntı veya başka bir elektronik parçadan dolayı sıkıntı vardır. fazla veya daha düşük fiyat çıkabilir. ben sadece florasan için söyledim bilgilendirme amaçlı bu tür arıza ile karsılasırsanız aleti dtl ye götürüp bakmaları gerekiyor telefonda org bakmadan fiyat veya arıza ile ilgili birşey söyleyemiyorlar dogal olarak. yanlıs bilgi verme amaçlıdır. burdaki amacım bu arıza ile karsılasanları bilgilendirmedir. ama dedigim gbi orguunuzda başka arızada olabilir belki ekranın komple degişmesi gerekli olur. bunun için 90 lira die aklınızda belirtmeyin ve dtl ye biri yaptrmıs 90 tl ye diye bir kelime kurmayın sadece florasan degisiimi için belirtiyorum. daha öncedende forumda okumuştum 90 tlye yapılmıstı onun için bu konuyu açtım.

Cevap: Or700 Ekran Arızası Olanlar Baksın

Bilgi için teşekkür ederim fakat bilmedikleriniz var.
1. Bu Ekran aydınlatma tüpü malesef yamaha tarafından karşılanmıyor çünkü Ekran komple değişmesi gerekiyor.Biz bu Tüpleri başka kaynaktan(Yamaha firmasına da malzeme satan bir yerden temin ettik ve ancak 500-600 liraya mal olabilecek bir arızayı 90 TL gibi düşük bir seviyeye çekebildik.
Ayrıca bu güne kadar Ekran aydınlatma devresinde Tüp dışında başka bir arızaya rastlamadım.Inverter modülü çok başarılı ve bozulduğunu görmedim.

anladım can abi düzeltme için teşekkürler. bu aydınlatmanın başka bir firmadan temin edildigi söylemişti 2 ay önce felan sormustum. telefonda bana başka bir eletkronik parçada olabilir demişlerdi ondan yazdım öyle yanlıs anlasılmasın diye.

a-1000 var bir dostumda ekranında ısık azalıp artıyormuş sorun florasandanmı kaynaklanıyordur acaba...teşekkürler....

s.a hocam bendede or700 var ekran ilk açıldığında iyi 5 dk sonra rekn gidiyor yazılar okunuyor ama sıkınytılı ne yapabilirm

arayın görüşün telden arkadaşlar