• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

or700tr v1 halk4/4lük(davullu)

TOCCATO

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
yamaha or700tr v1, yamaha tyros2
yeni bir ritim yeni bi demo.or700de genellikle eksik olan ritimlere eğiliyorum arkadaşlar.elimin işlediği kadar birşeyler yapmaya çalışıyorum.davullu halk ritim eksikti onuda yapmaya çalıştım elimden geldiği kadar.çalma konusunda uzman birid eğilim.yanlışlarım çok biliyorum.ama tanıtım yapmak için birşeyler çalmam gerekiyodu.onuda yapmnaya çalıştım.ritim ve sesler hakkında yorumlarınızı bekliyorum.iyi veya kötü....ses kalitesi çok kötü biliyorum.ama sistemim ancak bu.artık idare edin....

gayet güzel bir paylaşım teşekkür ediyoruz

Ellerine ve yüreğine sağlık şu an işteyim eve gidince inşallah denerim paylaşımınız için sonsuz teşekkürler. Saygılarımla,

yorumlar için teşekkürler üstadlar.

güzel çalmışsın eline sağlık

Çok güzel bir paylaşım. Eline sağlık. Paylaşım için teşekkürler.

emek varsadece. ama parçaya ilave duygu yok gıbı. piyano neden seçtinki.?
ha şu demek sankı bıraz parçayı tekrar trekrar dinlemek lazım......

Aslında ben bu işi rtim den ibaret birşey sanıyordum ama daha sonra dinlediğimde Çarşambayı Selaldı Türküsü nün çalındığını gördüm. Arkadaşlar bu Türkü de gerçek anlamda taşmalar var örneğin Çarşambayı selaldı derken 4 zamanlı değil 5 zamanlı bir ölçü olduğunu görürsünüz gerisi 4 zamanlıdır dolayısıyla daha doğrusu sizlerin 4/4 lük diye bildiğiniz ritimlerle bu Türkü çalındığında her kuble de bir vuruşluk bölümünün taştığını görürsünüz. Bu nedenle aksayan ritmi tersten devam etmek veya başlangıç noktasını yakalamak birhayli meziyet ister bir çoğu bu açıyı Atak ile kapatır ki doğru olanda bence budur. Birde şuna deyinmeden duramayacağım kimse kusuruma bakmasın lütfen sayısız Piyanist arkadaşımızın 4/4'lük diye bildiği herşey aslında 8/8'liktie bu nedenle ben sadece 4 zamanlı veya 5 zamanlı demekle yetindim. Saygılarımla,

frden slmlar guzel ^paylasim olmus evet ritim konusunda aksama var saz gurubununda dedigi gibi ama oda zaten elinden geleni yapmis oyuzden eline saglik bi mudddet once ben ritim ve demosunu vermisdim bu parcaya gercekde ritim bulmak zor yinede ritim ve demoyu yeniden yayinlayacagim

gayet guzel olmus eline saglik ritim de guzel olmus
tesekkurler