• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

or700v2 tuşeler

pymmemo

paylaşımcı üye
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
pa3x & pa800
kıymetli büyüklerim değerli arkadaşlar geçenlerde bi konu açıp v2 izlenimlerim hakkında raporlar sunmuştum.en dikkat çekici bir yönü de tuşelrinin v1 versiyonunkinden çok farklı olup daha sağlam ve kaliteli olması yönünde idi.sormak istediğim şimdi satılan kapalı kutu bütün v2 lerdeki tuşelerde mi öyle çünkü beniim çok hoşuma giiti.bir yakınım inşaallah pazartesi ist. bir işi vasıtası ile gidecek ve gitmişken bana kapalı kutu v2 alacak kendisinin de bu işle bir ilgisi alakası yok.demek istediğim ben kutuyu açınca hayal kırıklığına uğramam demi?çünkü geçenlerde bi müzik markette inceleme fırsatı bulduğum v2 nin tuşelerine adeta hayran kaldım

zannederim v1 ve v2 tuşeleri aynı olması lazım,yani mantıken...

ama gerçekten çok farklı ve daha orjinal gibiydi konya diva müzik sağolsunlar bana inceleme fırsatı verdi ve kendileri bile tuşelerinin v1 versiyonunkinden daha iyi farklı ve iyi olduğunu söylediler.bende daha 15 güne kadar v1 kullanıodum bu değişikliği ben bile anında farkettim...

Valla çok emin değilim ama bence Kasa olarak bir fark yok. Bu yüzden tuşe farkı olduğunu da zannetmiyorum.

peki klavyenin üretim versiyonuna veya fabrika üretim çıkış yılına göre tuşe yapıları da değişebilir mi çünkü sattığım v2 üçüncü senesinde vardı

peki klavyenin üretim versiyonuna veya fabrika üretim çıkış yılına göre tuşe yapıları da değişebilir mi çünkü sattığım v2 üçüncü senesinde vardı

Güzel arkadasım sattıgım v2, 3 üncü senesinde demişsin.
marka yamahaa mı ?
oyleyse biz mi bu v2 ye gec sahip olduk ? 3 yıldır piyasada

umut hocam ben öyle tahmin ediyorum.piyasaya ne zaman çıktığı konusunda bir fikrim yok.ben zamanında takas yoluyla 2.el olarak bu klavyeye sahip oldum ve garantsi bitmişti.yaklaşık 1.5 senedir de ben kullanıodum.bu söylediklerime dayanarak onları yazdım,bir yanlışım olduysa özürdilrim

umut hocam ben öyle tahmin ediyorum.piyasaya ne zaman çıktığı konusunda bir fikrim yok.ben zamanında takas yoluyla 2.el olarak bu klavyeye sahip oldum ve garantsi bitmişti.yaklaşık 1.5 senedir de ben kullanıodum.bu söylediklerime dayanarak onları yazdım,bir yanlışım olduysa özürdilrim

v1 i almısın sen zaten v1 v2 aynı kasa tuse sadece ritm ses saund gibi degisiklikler var

or700 türkiyede aralık 2007 de çıktı.(v1).
v2, 5 kasım 2009.
ayrıca tuşe farkları yok.

OR700 ün tuşesi gayet güzel ve sağlam yumuşak olmasıda güzel aynı zamanda tek sorun zamanla tuşenin altındaki kauçuk elastikiyetini yitirince tuş ile conta arasında boşluk oluşuyor buda klavyenin bir miktar serbest kalıp tık tık sesler çıkarmasına sebep oluyor zamanla conta daha çok deforme oldukça sesler çoğalıyor ama kırlma bozulma ben en hor kullanılmış haşat yamaha or700 veya a1000 de görmedim