• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Org anti baglantisi sorunsali

sedoman34

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
prelüde ,bk5, va7,korg mikro,s650
Kiymetli forumdaslar, evde hobi amacli kullanmakta oldugum Roland bk5or model .orguma bir suredir aklimda Olan anfiye baglanti denememde. Istedigim verimli sonucuna ulasamadim.
6,3 ikili civi jack diger ucu rca olan bir kablo temin ettim. Orgun arkasinda bulunan output r/l ye civi uclari rca kismida stereo anfiye girdim.
Ses hem .orgun hoparlorunden hem de anfinin kolonundan geliyor . Anfiden Daha Da az geliyor.
Ben orgun hoparlorunun pasif duruma gecmesini istiyorum haliyle. orgun arkasinda ayrica 3.5mm stereo input var ,oraya misal tablet bagladigimda tabletin sesini orgun hoparlorunden alabiliyorum veya orgun on tarafindaki cift kulaklik girisi de elimdeki civili jack ile anfiden ses alabiliyorum fakat ben arka taraftaki ses cikisini aktif olarak kullanmak istiyorum sonucta ideal baglanti sekli oradan yapiliyor sahne ve youtube daki videolarda durum boyle.
Orgun menusunu de kurcaladim kendi hoparlorunu pasife alabilecegim bi ayar bulamadim varsa da sayet.
Destek rica ediyorum.
Anfi/ hoparlor sorunsuz
Kablo sorunsuz cunku baglanti on kulaklik cikisindan ses veriyor

Orgun kulaklık çıkışına boş ta olsa bir 6.5 jak takın. Hoparlör iptal olur, arka çıkışlar çalışır.