• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Org çalmayı nasıl öğrenirim

• Konbuyu başlatan kass53
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 22
  • Görülen : 26K
Cevap: Org çalmayı nasıl öğrenirim

İstanbul zuhal müzik te Eftal Dodur

aynen sabır çok önemli, ben yapamıyorum diye bi tarafa atarsan zaten bir arpa boyu yol katedemezsin. sürekli nette yayınlanan demoları izle, parmaklara bak, bir kaç klişe kaptın mı onu sen daha de geliştirirsin zaten zamanla..

bildiğiniz kurs varmı ya avrupa yakasında istanbul:(

herşey yetenekde bitiyor, yetenegin varsa 1 haftadada başlarsın çalmaya yoksa 10 senede denesen hikaye...

biriktirerek öğrenilir. zaten hepimiz öyle başladık değil mi? önce tek tek parmakları gezdirdik daha sonra tek el daha sonra da iki elle hem melodi hem de akor işini çözmeye başladık.hepimizin şu anki noktaya gelmesi aylar yıllar almıştır.

org çalmak ruh işi onu sevecen aşık olacan bu sevgi çocukluktan başlıycak ve ozamanlardan haşırneşir olacan orglarla sonra kendine org alacan ve usta çalanlardan org akorbasmasını ve orgun üzerinde gezmesini öğrenecen o kadar ben öle yaptım...saygılar..:)))

Bütün arkadaş lara katılıyorum ben org konusunda çoğu piyanistlerin bildıği şeyleri biliyodum tek birşey hariç karar sesi çok onemli şarkılar hepsini yarım yamalak çıkarıyodum bu yuzden 4ay once bi piyanist abi dediki napıyosun bi miden bi reden çalıyosun dedi sonra karar sesini oğretti 1ayda 3 ayrı makamdan 15 şarkı oğrendim bi karar sesi belirle okarar sesinden çalmaya çalış mp3 tak güz gülleri duydumki unutmuşsun veda busesi 3 şarkı kürd-i basit şarkılardır 2tane yan yana yani 2şerli siyah tuşlar vardır 2siyah tuşun altındaki beyaz tuştur say do re mi diye

arkadasim ben 92-93 yillarinda ortaokul caglarinda dugunlere giderdim izlemeye...arkadaslar kari kiz keserken ben hep orkestranin arkasinda bulurdum kendimi...piyanistin yaptiklarini izlerdim.sonra babam emekli oldugunda bana ne istedigimi sordu.baba bana bi tane org alalim omur boyu koyunlara ben bakarim dedim(bu arada 15 tanede koyuna bakmakla yukumluydum o yillarda)gittik yamaha pss 390 model bi org aldik.gece onunla uyuyup onunla uyandim.3-4 ay gibi bir surede dinledigimi calabilecek seviyeye geldim,daha sonra akorlar geldi sonrasinda kendin buluyosun zaten eksiklerini.duydugun bi melodinin aynisini yapmaya calisir,kafayi yiyecek kadar ugrasip,bir sakirkinin kisacik bi buklesini istedigin hale kadar getiresiye kadar sabaylayabilirsen icinde bu sevgi gercekten var demektir.biraz fazla uzattim ama paylasmak istedim.herkese selamlar

Klavye 45..kardeşim org klavye sevgisi işte böyle birşey aynen bende senin yaşadıklarını yaşadım tamamen ruh işi ve allah vergisi yetenek ...